999 rezultate për

kroate

Policia sllovene gaz lotsjellës mbi refugjatët Gazeta më e madhe kroate “Veçernji List” shkruan se policia sllovene ka dërguar përforcime te kalimi kufitar Harmica pas
Dinamo shtang Arsenalin (VIDEO) Dinamo Zagreb jo rastësisht ndodhet në Ligën e Kampioneve. Ekipi që u përball me Skëndërbeun dhe që i fitoi të dyja n
Dinamo-Skënderbeu, kroatët përgatisin festën Dinamo Zagreb është gati të festojë rikthimin në Champions League, pas mungesës në dy edicionet e fundit. Edhe pse kanë
Kroatët publikojnë hartën e Shqipërisë Etnike, çmenden serbët (FOTO) Mediat elektronike serbe kanë publikuar kohët e fundit një hartë të mediave kroate, ku shfaqet harta e Shqipërisë Etnike
E ardhmja? Salihi le të hapur gjithçka Hamdi Salihi lë të hapur çdo mundësi për të ardhmen e tij. Sulmuesi i Kombëtares, i cili po luan me Skënderbeun në takim
Modriç: Kovaçiç do të jetë "Topi i Artë" pas dy vjetësh Modriç-Kovaçiç. Këta dy emra do të dëgjohen shpesh kur në fushë të zbresë Real Madridi. Me një dyshe të gjithën kroate n
Policia ndalon në kufi huliganët kroatë Konfirmohet frika e drejtuesve të Skënderbeut për prezencën e huliganëve kroatë në "Elbasan Arena", gjatë ndeshjes së so
Kozniku: Dinamo është skuadër e frikshme (VIDEO) Në "Elbasan Arena" do të jetë edhe Ardian Kozniku, shqiptari nga Kosova që luajti për Dinamon e Zagrebit dhe kombëtaren
Skëndërbeu – Dinamo Zagreb, frikë për dhunë nga huliganët kroatë (VIDEO) Tifozët ultras të Dinamos së Zagrebit kanë vënë në alarm klubin e Skënderbeut. Kampionët korçarë kanë marrë sinjale nga
40 emigrantë mbyten brigjeve të Italisë Roja bregdetare italiane po vazhdon të koordinojë operacionet e shpëtimit në Mesdhe ndërsa punonjësit e emergjencave ish
Kozniku me kroatët: Dinamo e kalon Skënderbeun Ardian Kozniku ka komentuar përballjen mes Skënderbeut të Korçës dhe Dinamos së Zagrebit, që vlen për një biletë në fazë
Mediat kroate "tremben", Shkëmbi: Luftojmë deri në fund Jutarnji List”, një prej gazetave më të mëdha të Kroacisë, publikon një shkrim ku përshkruan ecurinë pozitive të futboll
Mediat kroate: Dinamo peshkoi një kundërshtar të lehtë Menjëherë pas hedhjes së shortit që vendosi përballë Dinamos Zagrebit kampionët e Shqipërisë, Skënderbeun, mediat kroate
Shesheli djeg flamurin kroat në Beograd (FOTO LAJM) Partia Radikale Serbe e udhëhequr nga Vojislav Sheshel është tubuar përpara ambasadës kroate në Beograd, ku dhe janë zhv
UEFA nis zyrtarisht hetimin për skandalin e kroatëve Institucioni më i madh i futbollit, UEFA, edhe zyrtarisht ka nisur hetim për kryqin nazist që u pa në fushë në ndeshjen
Odise Roshi firmos për tre vjet me Rijeken Mesfushori i Kombëtares Shqiptare, Odise Roshi e ka zyrtarizuar skuadrën e re të tij. Ish lojtari i FSV Frankfurt sot ka
Për shqiptarët, prioritet janë të ardhurat. Për grekët, malazezët shëndeti. Për serbët, bullgarët, boshnjakët dhe kroatët, jeta e qetë Çfarë ka më shumë rëndësi? Ose kush është prioriteti juaj? Kjo pyetje u është drejtuar 80 mijë njerëzve në të gjit
"Serbia rrezikon 3-5 vjet përjashtim nga futbolli" Në prag të mbledhjes së CAS, që do të japë një vendim përfundimtar për ndeshjen e 14 tetorit mes Serbisë dhe Shqipërisë,
Mediat kroate: Thaçi përqafon modelin kroat Pas vizitës zyrtare që zëvendëskryeministri dhe ministri i Punëve të Jashtme të Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, ka
"Torcida" kroate djeg flamurin serb (FOTO LAJM) Tifogrupi kroat "Torcida" ka djegur flamurin serb gjatë derbit të Splitit, Hajduk-RNK, e përfunduar në shifrat 1-2 dhe k