999 rezultate për

kroate

Manuel Neuer filmohet duke kënduar këngë nacionaliste kroate (VIDEO) Kapiteni i Bajern Mynihut dhe i kombëtares gjermane në futboll, Manuel Neuer, u filmua duke kënduar një këngë të diskutu
Lokomotiva nën drejtimin e shqiptarëve, klubi kroat poston foton e "bandës" Lokomotiva e Zagrebit vazhdon të jetë e varur nga shqiptarët. Edhe në ndeshjen e djeshme ku kroatët triumfuan me rez
Kroatët: Lirim Kastrati, historia më e mirë e viteve të fundit në futbollin e Kroacisë Lirim Kastrati fillimisht erdhi në ligën kroate para dy vjetësh, derisa nëse vazhdon kështu ai mund të bëhet ylli i ri i
Dalin pamjet e sherrit mes Grezdës dhe futbollistit kroat (VIDEO) Sulmuesi i Kombëtares Shqiptare, Eros Grezda, u përfshi në një sherr me grushta sulmuesin Antonio Mirko Çolak, në parkin
Ambasada kroate dhuron maska e veshje mbrojtëse për punonjësit e policisë (VIDEO) Ambasada e Kroacisë ka dhuruar 50.000 maska dhe 500 veshje mbrojtëse për Policinë e Shtetit. Ambasadori i Kroacisë z
Presidenti i federatës kroate të futbollit: Modric do të jetë i gatshëm për EURO 2020 Mesfushori i Real Madrid, Luka Modric, do të jetë 35 vjeçar gjatë kohës kur turneu pritet të mbahet. Përkundër kësaj
Tjetër tërmet në Zagreb, qytetarët ikin drejt bregdetit Në orën 16.16 në Zagreb është regjistruar një tërmet i ri dhe sipas të dhënave të para, 17 njerëz u lënduan nga tërmetet
Klubi kroat rinovon kontratën me 3 talentët shqiptarë Lokomotiva e Zagrebit njihet si një klub i cili në përbërje ka shumë shqiptarë. Së fundmi, tre prej futbollistëve të
Grezda prezantohet te skuadra kroate, ka dy fjalë edhe për Rangers (VIDEO) Eros Grezda do të rikthehet në Kroaci dhe do të jetë pjesë e Osijek. Sulmuesi anësori i kombëtares largohet pa lënë gjur
Presidentja kroate bën gafën me Kosovën, e publikon në hartë si pjesë të Serbisë (FOTO LAJM) Kosova pjesë e territorëve të Serbisë, kjo është gafa e rradhës e bërë tashme edhe nga Presidentja kroate Kolinda Grabar
Kush është 26 vjeçarja shqiptare që e këshillon presidenten kroate Shqiptarja e vetme në kabinetin e presidencës kroate Gentiana Fana ka folur për politikën kosovare dhe për pozitën e saj
Bregu: Rajoni ka shpresa të mëdha tek Presidenca kroate e Këshillit të BE-së në 2020-n Zagreb – “Një nga përparësitë e Presidencës kroate të Këshillit të Bashkimit Europian (BE), e cila fillon në janar të vi
Policia kufitare kroate qëllon kundër emigrantëve Policia kufitare në Kroaci ka qëlluar me armë zjarri ndaj një grupi emigrantësh, të cilët po përpiqeshin të kalonin kufi
Kush është "bosi i madh" nga Tuzi, që drejton rrjetin botëror të trafikut me avionë privatë! Mediet zvicerane shkruajnë se është arrestuar “bosi i madh” i kokainës, që drejtonte rrjetin botëror të trafikut. Bëhet
Mos e humbisni: I bien kokoshkat në vendin intim, gjesti i tifozes kroate po bën xhiron e botës (VIDEO) Në ndeshjen Kroaci-Hungari që u zhvillua në kuadër të kualifikimeve për kampionatin evropian ka ndodhur një episod që po
Kapet kroati i përfshirë në rrëmbimin e Bleona Matës Një shtetas kroat, i cili dyshohet se ka rrëmbyer 4 fëmijë nga Maqedonia e Veriut është kapur në flagrancë në Zagreb dhe
Presidentja kroate "Beson" Presidentja kroate sot ka filluar zyrtarisht fushatën për rizgjedhjen e saj Presidente të Kroacisë. Ajo që bie në sy ësh
Pritet të zëvendësojë Johannes Hahn si Komisionere e Zgjerimit, kjo është deputetja kroate Postin e Komisionerit për Zgjerimin në Bashkimin Europian mund ta marrë eurodeputetja kroate Dubravka Suica. Lajmi nuk ë
"Serbët vendosin tank tek stadiumi para ndeshjes, kjo provokon rëndë kroatët" Ish-kryeministri Berisha ka komentuar situatën para ndeshjes mes përfaqësueseve të Serbisë dhe Kroacisë këtë javë në Beo
Këta janë "vrasësit" e tankeve që Rusia i dha Serbisë kundër shqiptarëve dhe kroatëve (FOTO LAJM) Serbia është duke ndjekur një program ambicioz armatimi duke blerë armë nga Rusia dhe SHBA-të. Sëfundmi forcave ajror