999 rezultate për

kroat

Klubi kroat rinovon kontratën me 3 talentët shqiptarë Lokomotiva e Zagrebit njihet si një klub i cili në përbërje ka shumë shqiptarë. Së fundmi, tre prej futbollistëve të
Ylli i Kosovës transferohet te gjigandët kroat Ylli i kombëtares së Kosovës, Lirim Kastrati, do të bëjë një hap të madh në karrierën e tij. Tashmë anëtari i Lokomot
Barcelona në pritje për të shitur yllin e skuadrës Ylli kroat i Barcelonës duket se po kalon momentet e fundit në katalunja. Kampionët e La Ligas janë duke shpresuar të
Nuk është pjesë e planeve të Sarrit, ylli i Juventusit pranë huazimit Marko Pjaca nuk bën pjesë në planet e Maurizio Sarrit dhe drejtuesit e Juventusit kanë vendosur ta huazojnë sërish, me q
Reali shkatërron Valencian, Modric shënon një supergol (VIDEO) Real Madridi është duke zhvilluar një sfidë spektakolare kundër Valencias në kuadër të gjysëmfinales së Superkupës së Sp
Grezda prezantohet te skuadra kroate, ka dy fjalë edhe për Rangers (VIDEO) Eros Grezda do të rikthehet në Kroaci dhe do të jetë pjesë e Osijek. Sulmuesi anësori i kombëtares largohet pa lënë gjur
VAR-i i mohon golin Mandzukicit në debutim (VIDEO) Pasi nuk luajti asnjë minutë me Juventusin në pjesën e parë të sezonit, ishte mjaft e qartë se ishte i nevojshëm një vep
Presidentja kroate bën gafën me Kosovën, e publikon në hartë si pjesë të Serbisë (FOTO LAJM) Kosova pjesë e territorëve të Serbisë, kjo është gafa e rradhës e bërë tashme edhe nga Presidentja kroate Kolinda Grabar
Kryeministri kroat: Duam hapjen e negociatave me Shqipërinë Kryeministri kroat ka dalë në mbrojtje të Shqipëris dhe Maqedonisë së Veriut për hapjen e negociatave me BE. “Në sam
Kush është 26 vjeçarja shqiptare që e këshillon presidenten kroate Shqiptarja e vetme në kabinetin e presidencës kroate Gentiana Fana ka folur për politikën kosovare dhe për pozitën e saj
Jam gati për hapin e madh, talenti spanjoll i "shkel syrin' Milanit Dani Olmo është një nga talentet më të mëdhenj aktualisht në futbollin Europian. Futbollisti spanjoll i cili është pr
"Telenovela" Rakitic, Barcelona merr vendimin përfundimtar Gjiganti katalunas llogarit në mesfushorin kroat edhe në pjesën e dytë të kampionatit Barcelona nuk e ka ndërmend të
Uzuni e bën "ves", tund rrjetën në Kroaci (VIDEO) Është momenti i tij dhe Myrto Uzuni po e shfrytëzon këtë mundësi me gola në futbollin Kroat. Shqiptari është rikthyer
Madzukic mbetet në Serinë A, e kërkon klubi i njohur Mario Mandzukic mund të mbetet në Itali edhe pse është drejt largimit nga Juventusi. Sulmuesi kroat po pret me paduri
Rakitic pranë, Juventusi "pastron" ekipin "Bianconeri' po planifikojnë ta “pastrojnë” ekipin para se ta transferojnë mesfushorin kroat. Tre futbollistë janë në li
Bregu: Rajoni ka shpresa të mëdha tek Presidenca kroate e Këshillit të BE-së në 2020-n Zagreb – “Një nga përparësitë e Presidencës kroate të Këshillit të Bashkimit Europian (BE), e cila fillon në janar të vi
Policia kufitare kroate qëllon kundër emigrantëve Policia kufitare në Kroaci ka qëlluar me armë zjarri ndaj një grupi emigrantësh, të cilët po përpiqeshin të kalonin kufi
Ylli kroat rrëfen vështirësitë e kaluara te Reali Pas tre vjetësh tek Real Madrid, Mateo Kovacic iu bashkua skuadrës së Chelseat. Mesfushori tek “Blutë e Londrës” gjeti m
Kush është "bosi i madh" nga Tuzi, që drejton rrjetin botëror të trafikut me avionë privatë! Mediet zvicerane shkruajnë se është arrestuar “bosi i madh” i kokainës, që drejtonte rrjetin botëror të trafikut. Bëhet
Futbollisti kroat hedh në "ajër" pulën, ndëshkohet me karton të kuq (VIDEO) Futbollisti kroat Ivan Gazdek u ndëshkua me karton të kuq pasi e vrau një pulë që kishte hyrë në fushën e lojës gjatë nj