999 rezultate për

kroacise

Përfshihet nga flakët autobusi nga Tetova që udhëtonte drejt Kroacisë Një autobus me targa të Tetovës, i cili po udhëtonte nga Shkupi për në Split, mëngjesin e sotëm rreth orës 3:00 pranë pu
Ky është numri i shqiptarëve që jetojnë në Kroaci Deputetja shqiptare në Parlamentin e Kroacisë, Ermina Lekaj-Përlaskaj, ka thënë se pjesa dërmuese e shqiptarëve që jetoj
Kroatët kapin dy kosovarë duke kaluar ilegalisht, i kthen në Serbi Por, përveç atyre që kishin leje për të lëvizur në zonën Shëngen, ka akoma qytetarë që provojnë të shkojnë përmes rrugëv
Uzuni shënon gol për Lokomotivën përball Dinamo Zagreb (VIDEO) Myrto Uzuni ka siguruar një pikë shumë të vlefshme për Lokomotivën e Zagrebit, teksa ka shënuar për skuadrën e tij në de
Ish-presidenti i Kroacisë: Serbia të njohë Kosovën, pastaj flasim për korigjim kufijsh Ish-presidenti i Kroacisë, Stjepan Mesiç, ka ftuar Serbinë që të njohë pavarësinë e Kosovës dhe më pas të ulet në tryezë
Presidentja e Kroacisë konfirmon mbështetjen për Kosovën Kryetari i Kuvendit të Kosovës , Kadri Veseli ka zhvilluar një takim me presidenten e Republikës së Kroacisë, Kolinda Gr
​Zbulohet arsyeja pse sportistët serbë u sulmuan në Kroaci Lojtarët serbë të ekipit të Crvena Zvezdas u sulmuan sot pasdite në Split të Kroacisë, përderisa ishin ulur në një kafe
Sportisti serb sulmohet nga tifozët kroatë dhe hidhet në det nga frika (VIDEO) Lojtarët serbë të ekipit të Crvena Zvezdas u sulmuan sot pasdite në Split të Kroacisë, përderisa ishin ulur në një kafe
Zaev merr mbështetjen e Kroacisë Në takim u përcoll mbështetja e Qeverisë Kroate për integrimin e Republikës së Maqedonisë në NATO, me njoftim se Kroacia
FIT-i i tregon “dhëmbët” Serbisë, Maqedonisë, Kroacisë Në garën e sivjetme ndërkombëtare “Spartan 300”, e mbajtur kohë më parë në Qendrën Kundër Terrorizmit në Budapest të Hun
Anglia përmbys rezultatin ndaj Kroacisë (VIDEO) Anglia ka përmbysur rezultatin ndaj Kroacisë në stadiumin "Wembley". Ai që ka shënuar është sulmuesi Harry Kane në m
Anglia triumfon 2-1 me përbysje ndaj Kroacisë Anglia ka triumfuar në ‘’Wembli’’ 2-1 ndaj Kroacisë. Skuadra e drejtuar nga Southgate e pa veten në Disavanatzh në minut
Anglia barazon shifrat 1-1 kundër Kroacisë , vendos goli i Lingard (VIDEO) Anglia ka barazuar rezultatin në 1-1 kundër Kroacisë falë sulmuesit Lingard në minutën e 78. /albeu.com/
Presidentja e Kroacisë: Nuk kam mjaftueshëm para për të parë në stadium ndeshjen ndaj Anglisë Presidentja e Kroacisë, Kolinda Grabar Kitarovic i ka bërë të gjithë për vete në Botërorin “Rusi 2018”, me mbështetjen e
Daliç: Ishim gati të futeshim në fushë ndaj Spanjës Trajneri i kombëtares së Kroacisë, Zlatko Daliç ka theksuar se minutat e fundit ishin dramatike. Ndër të tjera ai tha
Spanja barazon sërish rezultatin ndaj Kroacisë (VIDEO) Spanja ka barazuar sërish rezultatin ndaj Kroacisë në "Stadion Maksimir". Këtë herë është mbrojtësi Sergio Ramos në
Sa shpejt, Spanja barazon rezultatin ndaj Kroacisë (VIDEO) Spanja ka barazuar rezultatin ndaj Kroacisë në "Stadion Maksimir". Ai që ka shënuar është mesfushori i talentuar i R
Kjo do t'i tërbojë serbët: Ushtria e Kroacisë, gati të ndihmojë Ushtrinë e Kosovës Ministri i Mbrojtjes së Republikës së Kroacisë, Damir Krstiçeviq, ka pritur sot për një vizitë zyrtare ministrin e Sigur
Southgate i lumtur për eksperimentin ndaj Kroacisë Trajneri i kombëtares së Anglisë, Gareth Southgate tha se ëshjtë shumë i lumtur me ekpserimentin që bëri në ndeshjen nda
Prekëse, si u përlot legjenda Boban pasi dëgjoi fjalimin e Luka Modriç (VIDEO) Luka Modric i ka dhënë fund dominimit të Cristiano Ronaldos dhe Lionel Messit, duke e fituar çmimin e FIFA-s “Lojtari i