999 rezultate për

kroacia

Eros Grezda largohet nga Kroacia Mesfushori kuqezi Eros Grezda do të ndryshojë përsëri ekip, madje edhe kampionat. Ai pasi u largua nga Rangers për t
Kroacia do të blejë 76 raketa Bradley, për 757 milionë dollarë Javën e kaluar Departamenti i shtetit i SHBA-së ka miratuar shitjen e armëve në Kroaci. Plot 76 raketa të modelit "Bradl
Kroacia vendosë masa të reja dhe të ashpra ndaj pandemisë, zgjasin deri me 21 dhjetor Kryeministri kroat Andrej Plenkoviq, në një konferencë shtypi, paraqiti masa të reja e të rrepta për të luftuar epidemin
Kosova dhe Kroacia me partneritet të fuqishëm strategjik Ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës e Republikës së Kosovës, Meliza Haradinaj-Stublla, realizoi sot vizitë një-d
Spanja dhe Gjermania diskutojnë kreun, Kroacia kërkon mbijetesën ndaj Portugalisë 10 javë pas barazimit në takimin hapës Spanja dhe Gjermania do të përballen sërish, këtë herë në Sevilje në orën 20:45 p
Kroacia shënon një "ditë të zezë" me pandemi, dalin shifra shqetësuese me Covid-19 Drejtori i Institutit Kroat të Shëndetit Publik, Krunoslav Cepak, ka njoftuar shtetin se situata me pandeminë në Kroaci
Kroacia arreston tetë serbë për krime lufte në ish-Jugosllavi Policia kroate ka arrestuar sot tetë të dyshuar në zonën e rajonit të Vukovarit, për krime lufte gjatë vitit 1991 në Ovç
Kroacia kalon në avantazh ndaj Francës (VIDEO) Kroacia ka kaluar në avantazh përballë Francës mjaft shpejt. Eshtë Lovren lojtari që ka dërguar topin në rrjetë në m
Kroacia "çlirohet" nga koronavirusi, kthen tifozët në stadium Në stadiumet e Ligës së Parë në Kroaci do të rikthehet publiku. Lajmin e konfirmoi drejtori i Institutit për Shëndet
Kroacia nga sot merr kryesimin e Bashkimit Evropian Kroacia merr kryesimin e Bashkimit Evropian, nga Finlanda. Këtë ditë Zagrebi zyrtarisht e konsideron historike, duke
Ekstradohet nga Kroacia 29 vjeçari shqiptar, për çfarë është dënuar Interpol Tirana në bashkëpunim me homologët ka bërë ekstradimin nga Kroacia drejt Shqipërisë për shqiptarin P. P., 29 vj
Tërmeti shkatërrues, Kroacia dërgon ndihma me vlerë prej 1 milion kunash Kroacia do të dërgojë në Shqipëri ndihma humanitare me vlerë një milion kuna (rreth 134.000 euro) për të ndihmuar në zbu
Grupi i specialistëve nga Izraeli zbarkon në Rinas Një grup specialistësh shpëtimi nga Izraeli sapo ka mbërritur Aeroportin Nënë Tereza. Specialistët do ti vijnë në ndi
Kroacia përmbys dhe kualifikohet në EURO 2020 Kroacia është skuadra e radhës që është kualifikuar në Kampionatin Eropian Edhe Kroacia ka prerë biletën për Kampiona
Super lajm nga Kroacia, hapet shkolla e parë shqipe Në qytetin Osijek dhe në rrethinën e tij funksionojnë shumë shkolla fillore në gjuhën shqipe. Janë këto vatra arsimore n
Super Kroacia, bombardon Hungarinë në 45 minutat e para (VIDEO) Kroacia është duke e mposhtur 3-0 Hungarinë. Pas mesfushorit të Real Madridit, Luka Modric, ka realizuar edhe 25-vjeç
Bullgaria, Greqia, Rumania e Kroacia mbështesin anëtarësimin e Shqipërisë në BE Mbështetje për anëtarësimin e Maqedonisë së Veriut dhe të Shqipërisë në BE kanë dhënë shefat e diplomacive të Bullgarisë
Befasohet Kroacia, Azerbajxhani i merr një pikë Kroacia gabon rëndë dhe humbet një mundësi të mirë për t’u afruar gjithnjë e më shumë me kualifikimin në Euro 2020. N
Kroacia merr tre pikë të arta përballë Wellsit (VIDEO) Kroacia e ka mposhtur 2-1 Uellsin. Kroacia ka marrë tri pikë të arta kundër Uellsit, sfidë e vlefshme për Grupin E të
Kroacia ofron 69 mijë vende pune, shqiptarët të parët në listë Vendet e Evropës Perëndimore, janë synim i shumë shqiptarëve të Kosovës. Krejt kjo në kërkim të një jete më të mirë, dhe