999 rezultate për

krizes

Opozita e gatshme për zgjidhjen e krizës, Basha i përgjigjet kryeministrit Kreu i opozitës, Lulzim Basha në një deklaratë për mediat theksoi se problemi në Shqipëri nuk është sistemi zgjedhor.
Ancelotti: Kualifikimi në Champions i jep fund krizës Matematikisht mjafton vetëm një barazim, por Napoli do të tentojë rikthimin te fitorja kundër Genk. Dueli i nesërm është
Albin Kurti nga Durrësi: Qeveritë tona duhet t'i përgjigjen krizës Kryeministri i ardhshëm i Kosovës Albin Kurti ndodhet në Durrës, aty ku ka shumë të prekur nga tërmeti tragjik i 26 nënt
Meta thirrje Ramës dhe Bashës: Jepini fund krizës, integrimi nuk arrihet me lobime Presidenti Ilir Meta i ka përcjellë një mesazh të fortë e të prerë klasës politike shqiptare, që t’i japë fund krizës së
Meta e thotë hapur: Kush janë dy fajtorët e krizës politike në Shqipëri Presidenti Ilir Meta i ftuar në "Opinion" ka dhënë detaje të zgjeruara në lidhje me krizën politike në vend. Meta th
Toka drejt krizës për ushqim dhe për ujë Ndryshimet klimatike çdo ditë janë të pranishme me ngjarje të motit ekstrem, me ndryshime në tokë, oqean, ajër dhe burim
Basha: Zgjidhja e krizës kalon nga politikanë me pranga në duar (VIDEO) Kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha, këtë mëngjes ka publikuar videon ku akuzon Ramën si një hajdut psiqik që vodhi
Meta nis pushimet, i bën pyetje nga mali Ramës: Pse nuk keni veshë për të dëgjuar zgjidhjen e krizës? (VIDEO) Presidenti Ilir Meta dhe pse zyrtarisht ka nisur pushimet, ka reaguar për krizën politike në vend. Ai është shprehur:
Boris Johnson merr postin: Theresa May ishte viktimë e krizës Brexit Një Boris Johnson dinamik dhe i përkushtuar ishte ai që u prezantua para kamerave për fjalimin e parë zyrtar. ligjër
"Pa kaluar vijën e kuqe", Maxhoranca ofron dialog për zgjedhjen e krizës Pas një takimi me diplomaten gjermane në Tiranë, Gramoz Ruçi thotë se zgjidhja e krizës politike mund të vijë vetëm nëpë
"Koha që të mos mbetemi edhe në vjeshtë!", Meta mesazh për zgjidhjen e krizës Presidenti Ilir Meta i qëndron asaj që ka thënë më parë, lidhur me zgjedhjet. Teksa e konsideron 30 qershorin, thjesht s
Bahtiri: Plani i Serbisë për inskenimin e krizës ka dështuar Kryetari i komunës së Mitrovicës ka folur pas lajmërimit të mbrëmshëm se dyqanet në veri do të hapen. “Falënderoj Qev
Meta thirrje palëve politike: Sa më parë dialog për zgjidhjen e krizës Presidenti i Republikës, Ilir Meta i ka bërë thirrje palëve politike të ulen sa më parë në dialog për zgjidhjen e krizës
Berisha lëshon "bombën" e radhës për Edi Ramën Refuzimit të sotëm të kryeministrit Edi Rama për të pranuar ndërmjetësimin e faktorit ndërkombëtar për zgjidhjen e krizë
Meta i përgjigjet thirrjes, ulet në tryezë me partitë e vogla opozitare Presidenti, Ilir Meta i është përgjigjur thirrjes së partive të vogla opozitare për t'u ulur në tryezë dhë për të gjetur
Qeveria pa Ramën dhe zgjedhje të reja! Basha jep formulën e zgjidhjes Qeveri tranzitore pa Edi Ramën kryeministër dhe zgjedhje të reja. Kjo është formula e zgjidhjes së krizës politike sipas
Shefi i zgjerimit të BE vjen në Tiranë Drejtori i Përgjithshëm për Fqinjësi dhe Zgjerim në Bashkimin Evropian, Christian Danielsson ditwn e sotme do tw vizitoj
Për natyrën e “krizës sonë Presidenciale”! Nga Alfred Peza Pasi vizitoi në Afrikë edhe tokën e piramidave të lashta egjiptiane, Presidenti i Republikës Ili
Majko kërkon uljen e Ramës me Bashën për zgjidhjen e krizës Ministri i Shtetit për Diasporën, Pandeli Majko, bëri thirrje në studion e emisionit “Top Talk” se “Edi Rama dhe Lulzim
Sedorff: Shkaku i krizës te Reali ishte Zidane Clarent Sedorff është një nga ata lojtar të shumëshëtitur në Europë, pasi ka luajtur me klube të mëdha si Real, Milan, I