999 rezultate për

krizen

Zyrtari amerikan i tërheq vëmendje qeverisë për krizën politike Drejtori për Evropën Jugore dhe Qendrore në Departamentin e Shtetit, David Konstelancik, gjendet në Shqipëri për të zhvi
Kikia jep alarmin: Ekonomia shqiptare do të futet në krizën e krahut Gazetari Mentor Kikia i ftuar në emisionin “Arena” në RTV Ora u shpreh se ekonomia shqiptare tani do të fillojë të ndjej
Meta uron pavarësinë SHBA-ve: Shqiptarët e Amerikës nuk ndihen të lumtur me krizën Presidenti Meta sot e ka filluar ndryshe "Mirëmëngjesin" për shqiptarët. Duke qenë se data 4 korrik përkon me pavarë
Ish-ministri i Ramës jep zgjidhje për krizën politike dhe zgjedhjet Komisionit Qëndror të Zgjedhjeve, Ilirjan Celibashi kritikon politikën lidhur me kompozimin e KQZ-së. Sipas tij, ka shum
RAMA E THOTË HAPUR/ PD "shkrihet" pas 30 qershorit, nuk jam as aktor, as faktor dhe as fajtor për krizën Kryeministri Edi Rama deklaroi në “Real Story” se nuk ka arsye për të pasur frikë për të dalë për të votuar në 30 qersho
Haradinaj: Kemi marrë çdo masë, Serbia bën propagandë me gjoja krizën humanitare Kryeministri, Ramush Haradinaj, ka reaguar ndaj propagandës serbe që po bëhet lidhur me situatën në veri të Republikës
Mesazhi i Metës për krizën politike: Liderët politikë të marrin shembull nga drejtuesit e komuniteteve fetare në vend "Epoka e kultit të individit mbi atë të Zotit dhe integritetit njerëzor solli mënxyra të mëdha për popullin tonë. Falë Z
Mediat greke: Rama i kërkoi 90 minuta diplomatëve të zgjidhnin krizën Sipas gazetës “TA NEA”, për një orë e gjysmë, kryeministri Edi Rama i ka shpjeguar sot ambasadorëve të vendeve anëtare t
Der Spiegel: Konflikti Meta-Rama thellon krizën politike në vend (FOTO LAJM) Gazeta gjermane "Der Spiegel" i ka kushtuar një artikull situatës politike në vend dhe vendimit të Presidentit Ilir Met
Një muaj shi permanent nuk ka arritur të mposhtë krizën e energjisë Situata e vështirë hidrike ka bërë që fatura e importeve të energjisë për 6 muajt e parë të vitit të arrijë shifrën e 10
Kriza politike, Sonila Meço: Burimet më thonë se ka një platformë për tranzicion kushtetues të pushtetit Mbrëmjen e djeshme Sonila Meço në emisionin "Tempora" ka deklaruar në lidhje me krizën politike në vend se ekziston një
Deputeti i Merkelit: Nuk kemi të drejtë të kërkojmë shtyrjen e zgjedhjeve në Shqipëri Deputeti gjerman i koalicionit qeverisës CDU/CSU Mark Hauptmann, deklaron se ata nuk kanë të drejtë të kërkojnë shtyrje
Edhe Berisha reagon për letrat e Ramës: Një bastard Edhe Sali Berisha i ka kundërshtuar letrat e kryeministrit Edi Rama i cili kërkon takim me Lulzim Bashën dhe të diskutoj
Gjermanët: Zgjedhjet, jo pa opozitën Në një deklaratë të përbashkët, dy deputetët, Johann David Wadephul, zëvendëskryetar i grupit parlamentar CDU/CSU në par
Agjenti i Dybala konfirmon krizën: Paulo nuk përshtatet me Ronaldon, largohet Ardhja e Cristiano Ronaldos u prit me optimisëm të madh nga tifozët e Juventusit dhe aq më tepër nga Paulo Dybala. Ar
Basha: Jam gati të zgjidh krizën politike me ndihmën e ndërkombëtarëve “Jam njohur këto 24 orë me qëndrimet e partnerëve ndërkombëtarë. U kam komunikuar miqve ndërkombëtare se e mirëpres anga
Rama: Meta nuk me ka thirrur asnjehere për krizën politike, ia qaj hallin Kryeministri Edi Rama ka deklaruar se është solidarizuar me reagimet e Metës për protestat e opozitës. Sipas tij rruga e
Jemi në krizën më të madhe pas '97! Rakipi thotë se do të ketë përplasje gjatë zgjedhjeve Gazetari Ylli Rakipi, e ka cilësuar krizën politike nëvend, si më të rëndën pas asaj të vitit 1997. Në një intervistë dh
"Ndërhyni për krizën", Këshilli i Ambasadorëve shqiptarë apel Merkel Këshilli i Ambasadorëve Shqiptarë përmes një letre të hapur i drejtohen Kancelares Merkel dhe Presidentit Macron në pran
Ambadadori i OSBE-së flet për krizën: Po tentojmë në çdo formë të ketë bisedime Ambasadori i OSBE, Bern Borchartd pas një takimi me studentet e universitetit të Shkodrës "Luigj Gurakuqi" deklaroi se p