999 rezultate për

krize

Meta flet për ndikimin rus në Shqipëri: Palët politike po thellojnë krizën Presidenti Ilir Meta, me anë të një deklarate për mediat ka reaguar në lidhje me krizën që ka përfshirë vendin që me dje
Qeveria pa Ramën dhe zgjedhje të reja! Basha jep formulën e zgjidhjes Qeveri tranzitore pa Edi Ramën kryeministër dhe zgjedhje të reja. Kjo është formula e zgjidhjes së krizës politike sipas
Pediatria në krizë, dy fëmijë flenë në një shtrat Sh.R. nga Prishtina është duke e shoqëruar djalin e saj nëntëmuajsh të shtrirë në Klinikën e Pediatrisë të QKUK-së. T
Shefi i zgjerimit të BE vjen në Tiranë Drejtori i Përgjithshëm për Fqinjësi dhe Zgjerim në Bashkimin Evropian, Christian Danielsson ditwn e sotme do tw vizitoj
Për natyrën e “krizës sonë Presidenciale”! Nga Alfred Peza Pasi vizitoi në Afrikë edhe tokën e piramidave të lashta egjiptiane, Presidenti i Republikës Ili
Schalke në krizë, kapiteni dorëzon shiritin (VIDEO) Schalke 04 po kalon një krizë të thellë rezultatesh këtë sezon duke rrezikuar rënien nga kategoria. Humbja 0-4 që sk
Orges Shehi komenton krizën te kampionët e Shqipërisë Pasi mori konfirmim in e radhës prej presidentit Ardjan Takaj, tashmë objektivi për Skënderbeun mbetet rikthimi te rezul
Majko kërkon uljen e Ramës me Bashën për zgjidhjen e krizës Ministri i Shtetit për Diasporën, Pandeli Majko, bëri thirrje në studion e emisionit “Top Talk” se “Edi Rama dhe Lulzim
Eurodeputetët mbërrijnë në Tiranë: Ndërmjetësojmë për krizën Ka mbërritur në Tiranë delegacioni i Parlamentit Europian. Eurodeputetët vijnë para vendimit për hapjen ose jo të bis
Ahmeti: Nuk ka krizë mes nesh Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti dje në konferencë për shtyp mohoi se ka përçarje mes partnerëve
Xhaferri eviton pyetjen nëse ka apo jo krizë politike Kreu i Kuvendit, Talat Xhaferi, i ftuar në “Programin 200” në Alsat, në pyetjen nëse ka apo nuk ka krizë politike pas as
Kosova në krizë për grurë Gruri vendor po i mungon tregut edhe pse toka e plleshme bujqësore nuk mungon. Një ndër arsyet e këtij deficiti janë edh
Pas PD dhe LSI-së, një tjetër forcë vendos të djegë mandatet Lulzim Basha propozoi ditën e sotme që opozita të djegë mandatet, dhe për këtë ka marrë një përgjgije pozitive nga PDIU.
Trepça në krizë të rëndë financiare Kombinati metalurgjik “Trepça” aktualisht po përballet me nivel të ulët të prodhimit, vështirësi të mëdha financiare dhe
Plas në shtëpinë e Eni Koçit, prindërit nuk pranojnë lidhjen me Gencin Këngëtarja Eni Koçi dhe Genc Prelvukaj pranuan publikisht se janë një lidhje në muajin dhjetor por ky pranim publik i hi
Sedorff: Shkaku i krizës te Reali ishte Zidane Clarent Sedorff është një nga ata lojtar të shumëshëtitur në Europë, pasi ka luajtur me klube të mëdha si Real, Milan, I
Në qershor hapen negociatat për në BE? Çfarë paralajmëroi Basha Gjatë fjalës së tij në seancën e Kuvendit, kreu i PD, Lulzim Basha, ka hedhur akuza ndaj qeverisë se pasi sipas tij vend
Basha: Qeveri tranzitore ose shqiptarët marrin frerët më 16 shkurt Kryetari i Partisë Demokratike mori fjalën teksa diskutohej për projektligjin për peshkimin në seancën plenare të së enj
Këto janë pesë arsyet që ta kuptoni se lidhja juaj është në krizë (FOTO LAJM) Kur një marrëdhënie përfundon, ne fillojmë të analizojmë se çfarë ndodhi dhe kërkojmë shkakun e vërtetë të ndarjes. Ja s
Zhbllokohet sfida, Kastrioti befason Skënderbeun (VIDEO) Kastrioti ka befasuar Skënderbeun teksa ka kalaur në avantazh me filimin e pjesës së dytë, shkruan Albeu.com. Autori