999 rezultate për

kriteret

Ministrja e PDK-së i bën thirrje Haradinajt t'i përmbushë kriteret për vizat Përgjegjësja e Kosovës për integrime në BE, Dhurata Hoxha i ka bërë thirrje Qeverisë së Kosovës t’i përmbushë kriteret e
Ambasada amerikane publikon kriteret, ja llojet e vizave që jepen për shqiptarët Ambasada Amerikane ka publikuar kriteret për të aplikuar për vizë të përkohshme punësimi. Janë mbi 15 lloje programe
Kriteret e reja shuajnë shpresat e Kosovës për INTERPOL Kritere të reja për anëtarësim në Interpol do të votohen në Asamblenë e Përgjithshme të kësaj organizate, e cila do t’i
Nga 20 fitues të bursës "Boris Trajkovski", vetëm njëri është shqiptar Vetëm një shqiptar ka fituar bursën “Boris Trajkovski” për studime, për ciklin e dytë të programit MBA në Universitetin
Ministrja serbe: Integrimi në BE varet nga Kosova Ministrja serbe e Integrimit eropian, Jadranka Joksimovic ka folur për rrugën e Serbisë drejt Bashkimit Evropian, duke i
Majhen: Kosova të plotësojë dy kriteret e fundit për liberalizimin e vizave Kosova duhet të krijojë ambient të favorshëm për investimet e huaja, në mënyrë që brezi i ri dhe i shkolluar të japë kon
Europa Julgindore / Shpejt euron apo më mirë të pritet? Kriza financiare dhe ajo greke e tronditën valutën e përbashkët europiane. Për të penguar skenarë të tillë në të ardhmen
Ajsi Xhaxhaj rrëfen kriteret për njeriun që do të ketë në krah (FOTO LAJM) Vajza e vogël e Kripmjaltëzave pas të cilës u dashuruan të gjithë, Ajsi Xhaxhaj, u rikthye në ekranin shqiptar pas disa
Kriteret dhe normat që duhen plotësuar për t'u rekrutuar në Forcat e Armatosura (FOTO LAJM) Struktura forcave ushtarake të Shqipërisë është në reformim tashmë dhe herë pas herë bëhen rekrutime bazuar mbi rregullo
Kriteret dhe normat që duhen kapur për të qenë pjestar i FNSH dhe RENEA-s (FOTO LAJM) Forcat Speciale bëjnë herë pas herë pranime të reja në radhët e tyre në varësi të nevojave që ka struktura e tyre. Prani
ONM i dorëzon Avokatit të Popullit rekomandimet për vettingun Operacioni Ndërkombëtar i Monitorimit (ONM) ka dorëzuar sot rekomandimet e reja për procesin për formimin e institucione
Kriteret dhe normat që duhen plotësuar për t'u rekrutuar në Forcat e Armatosura (FOTO LAJM) Struktura forcave ushtarake të Shqipërisë është në reformim tashmë dhe herë pas herë bëhen rekrutime bazuar mbi rregullo
Kriteret dhe normat që duhen kapur për të qenë pjestar i FNSH dhe RENEA-s (FOTO LAJM) Forcat Speciale bëjnë herë pas herë pranime të reja në radhët e tyre në varësi të nevojave që ka struktura e tyre. Prani
Studime në SHBA, ambasada zbulon fushat dhe kriteret e aplikimit Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës pranon aplikimet për vitin akademik 2018-2019 për programin Fulbright për s
Nga Ina Rama te Shpresa Becaj, ja kush janë 84 emrat për Vettingun Avokati i Popullit, Igli Totozani ditën e sotme me anë të një konference për mediat ka bërë publike numrin e kandidatëve
KRITERET/ Si të përfitoni banesa sociale në 61 bashki të Shqipërisë (FOTO LAJM) Qeveria do të shpërndajë banesa sociale në 61 bashki të vendit. Duhen shtatë dokumente për të përfituar një banesë so
Kanadaja ndryshon rregullat për emigracionin, ja të gjitha kriteret që duhet të plotësoni Kanadaja ka njoftuar ndryshime rrënjësore për kushtet e emigracionit, duke pranuar për të dytin vit radhazi, 305 mijë em
Universiteti i Mjekësisë shpall kriterët për pranimin e studentëve, mesatarja mbi 8… Pas përcaktimit të kritereve të pranimit për vitin akademik 2017- 2018, Universiteti i Mjekësisë ka publikuar edhe formu
Ina Rama dhe Shpresa Beçaj pranë skualifikimit nga Vettingu, ja arsyet pse Avokati i Popullit vetëm pak kohë më parë bëri publike listën e personave që plotësojnë kërkesën për Vettingun dhe në li
Kriteret, bashkia jep 1000 kredi të buta për strehim në Tiranë Bashkia e Tiranës do të akordojë 1000 kredi të buta për familjet e reja apo në vështirësi ekonomike për të mundësuar leh