999 rezultate për

kristale

E veshur me ar dhe kristale, kjo është çokollata më e shtrenjtë në botë Prodhuesi i çokollatës Daniel Gomes tha se ky çokollatë në formën e diamantit hyri në Librin e Rekordeve të Guinness si
Lule magjepëse, nanokristale të rritura në laborator Ky projekt u realizua në universitetin e Harvadit nga një profesoreshë e kimisë dhe e biologjisë kimike, e quajtur Joana
Në minierën e "arit të djallit" (FOTO LAJM) Fotografi italian Luca Catalano Gonzaga gjatë një vizite të zhvilluar në vitin 2014 në Indonezi për 10 ditë me radhë pa
E rrallë, kur qan i dalin kristale nga sytë (FOTO LAJM) Laura Ponce, 35 vjeç nga Brazili vuan nga një problem i rrallë, që bën që ajo të nxjerrë kristale nga sytë kur qan. B
Marramendja një shenjë paralajmëruese Marramendja mund të jetë një shenjë paralajmëruese, e një sëmundje tomorale të veshit të brendshëm. Specialistët na kësh
Studentja ruse mbulon Mercedesin me 1 milionë kristale (FOTO-LAJM) Në Knightsbridge, në veri të Londrës, është vendi ku pasanikët nga Lindja e Mesme ose nga Rusia ekspozojnë makinat e tyr
Haradinaj: Minatorët do të jenë njerëzit më të paguar dhe të respektuar Kryetari i AAK-së, shoqëruar nga kryetari i degës së Mitrovicës, Esat Peci ka vizituar sot Muzeun e Kristaleve të Kosovë
Këpucë me kristale Swarovski për ministren (FOTO-LAJM) Sekretarja e Shtetit për Cështjet e Brendshme në Britaninë e Madhe Theresa May gjatë një konference të Partisë Konservat
Chrysleri i mbuluar me 200 mijë kristale Swarovski (FOTO-LAJM) E ekspozuar në auto Expo të Nanjing në Kinë, kjo makinë Chrysler 300 është shumë e veçantë. Karroceria e saj është e
Rolls Royce "Silver Cloud" e veshur me kristale Swarovski (FOTO-LAJM) Një Rolls Royce "Silver Cloud" e vitit 1962, e veshur me rreth një milion kristale Swarovski, është shfaqur pranë një ho
“Kristali i Pamundur”, dhuratë nga UFO-t? “Kristali i pamundur” kështu janë pagëzuar kristalet të cilat ekzistojnë fal një simetrie e cila e përjashton mundësin e
Kristalet e memories së Superman-it, realitet në hard disqe? Përdoruesit e kompjuterit së shpejti do të mund të ruajnë punën e tyre në hard disqe prej qelqi, pasi shkencëtarët kanë
Mrekullia në kristalet e dëborës (FOTO LAJM) Në vitin 1905 Wilson A. Bentley fotografoi flokët e dëborës. Problemi më i madh ishte se për të fotografuar flokët e bor