999 rezultate për

krishtlindjeve

Ndodhi edhe kjo/ Gruaja nxjerr në shitje burrin në Internet, ky është çmimi E zhgënjyer nga bashkëjetesa, një grua 40-vjeçare e njohur me pseudonimin Dorte L. vendosi të shiste burrin e saj në Eba
Rey Manaj uron tifozët e Albacetes me rastin Krishtlindjeve në gjuhën shqipe (VIDEO) Rey Manaj ka zgjedhur të urojë tifozët e Albacete në gjudhën shqipe dhe ate spanjishte. "Gëzuar Krishtlindjet gjithë tif
Kapet natën e Krishtlindjeve shefi i mafies në Itali Ai u kishte ikur hetuesve disa javë më parë. Arratisja e Giovanni Gentile, 34 vjeç, më në fund ka përfunduer në prag të
Që ta kuptojnë të gjithë, pse vëmë një pemë në shtëpi për festa Çfarë kuptimi ka Pema e Krishtlindjeve? Çdo dimër, familjet në të gjithë botën zbukurojnë një pemë, për t’a quajtur vigj
Pse e kuqe dhe jeshile? Historia që fshihet pas ngjyrës së festave Nuk është se një ditë, ngjyra e kuqe dhe e gjelbër u shpallën ngjyrat e Krishtlindjeve. Ka një histori të gjatë dhe
Të dehura e të zhveshura rrugëve, harbimi i të premtes së "çmendur" në Angli (FOTO LAJM) Nuk mund të ndodhtë ndryshe gjatë të premtes së fundit para Krishtlindjeve në Britaninë e Madhe, ku "tradita" e do që të
Futbollistët shqiptarë shkëlqejnë në festën e Krishtlindjeve të Lazios (FOTO LAJM) Në mbrëmjen e djeshme ekipi i Lazios, ka festuar Krishtëlindjet. Mes shumë të ftuarve, binin në sy edhe lojtarët shqipta
Allegri shopping me të dashurën në rrugët e Torinos (FOTO LAJM) Cdo gjë po shkon si duhet për trajnerin e Juventusin, pas razultateve fantistike me skuadrën gjen kohën për të kaluar di
Kometa e Krishtlindjeve do të shihet me sy të lirë Kometa e quajtur 46P/Wirtanen po afrohet me shpejtësi, dhe të dielën më 16 dhjetor arrin distancën më të shkurtër nga To
Kokainë dhe armë në pemët e krishtlindjeve, si u arrestuan dy trafikantët shqiptarë Policia e Bolzano në Itali, ka njoftuar s eka vënë në pranga dy shtetas shqiptarë të cilët do të procedohen për trafikim
Zaev në liturgji të Krishtlindjeve në manastirin Vodoça afër Strumicës Kryeministri i Republikës së Maqedonisë, Zoran Zaev sot mori pjesë në liturgjinë e Krishtlindjeve në manastirin Shën Leo
Urim nga kryetari i Kuvendit, Xhaferi me rastin e Krishtlindjeve Kryetari i Kuvendit të Republikës së Maqedonisë, Talat Xhaferi me rastin e Lindjes së Krishtit – Krishtlindjes dërgoi ur
Akoma se keni hequr pemën e Krishtlindjeve? Ja kur duhet hequr Tashmë kanë kaluar 6 ditë nga festa e Vitit të ri dhe gati një muaj nga Krishtlindjet. Pavarësisht kësaj në banesat
Vuante nga kanceri i gjirit, 31-vjeçarja vdes pak orë pasi martohet (FOTO LAJM) Këto pamje që të thyejnë zemrën tregojnë një nuse të Connecticut në SHBA që martohet me dashurinë e jetës së saj nga sht
Shfaqja e këtij fenomeni në qiell, shkaktoi qindra aksidente! (VIDEO) Në mbrëmjen e 22 dhjetorit rreth orës 17:30 në Kaliforni u raportuan me qindra aksidente për shkak të shfaqjes në qiell
Princ Harry zbulon prapaskenat e Meghan në darkën e Krishtlindjeve Princ Harry ishte i ftuar sot në një nga emisionet angleze më popullore “Today”. Gjatë 3 orëve transmetim Princi ka zbul
Portieri i Kombëtares U-21 jep dhurata fëmijëve me rastin e Krishtlindjeve (VIDEO) Në një ditë feste si kjo e Krishtlindjes, njerëzit gjithmonë e më tepër përpiqen të jenë sa më humanë dhe më të ndërgjeg
Kjo është dhurata më e mirë për Krishtlindje në Islandë “Më mirë mos të kesh një palë këpucë, se sa mos të kesh një libër!,- thotë një shprehje e vjetër islandeze. Dhe jo më ko
Meta e bëri shqiptar, por Janullatos e mban në greqisht meshën e Krishtlindjeve (VIDEO) Kryepeshkopi Anastas Janullatos mbajti sot meshën e Krishtlindjeve në Katedralen Ortodokse në Tiranë duke uruar besimtar
Meshën e Krishtlindjeve në Vatikan, Papa ua dedikon emigrantëve Emigrantët ishin mesazhi kryesor i papës Francesku gjatë mesazhit të tij të Krishtlindjeve. Kreu i Vatikanit i bëri t