999 rezultate për

kripe

Qepë me kripë, sekretet e kurës më të famshme popullore Nëse keni lindur para vitit 1990, nuk besojmë se ka ndonjë shqiptar që nuk e di kurën më të famshme të nënave tona. M
Probleme me kripën, ja si t'a zëvëndësoni Më e mira është të mësoheni me shijen e ushqimeve siç janë, në gjendjen natyrale. Kripa është e padobishme në sallatë
Hidhni në mjaltë një lugë kripë, vendoseni poshtë gjuhës dhe prisni rezultatet fantastike Pjesa më e mirë e këtij mjekimi qëndron në faktin se ju mund ta përgatisni atë në shtëpinë tuaj. Sekreti është kripa
Berisha: Nga porti i Durrësit është arratisur një anije me 500 ton kripë Ish-kryeministri Sali Berisha ka publikuar në faqen e tij të ‘Facebook’-ut mesazhin e një qytetari dixhital, ku ky i fu
Anija e arratisur nga Shqipëria kapet në Kroaci Anija siriane e cila u arratis nga brigjet e Shqipërisë disa ditë më parë është bllokuar në Kroaci. Ajo ndodhet në ra
Mbani pak kripë gjithmonë në xhepin tuaj sepse do t’ju shpëtojë jetën Shumë njerëz mbajnë me vete një biskotë, një karamele apo një pako të vogël sheqeri. I përdorin si mjete emergjente kry
Arratiset mes natës anija në Durrës, me çfarë ishte ngarkuar Mbrëmjen e djeshme një anijë është arratisur nga Porti i Durrësit. Nga raportimet e para bëhet me dije se anija e ar
E mahnitshme çfarë bën pak kripë në shampo Kripa është një nga elementët më të rëndësishëm për jetën e njerëzve në përgjithësi. Kripa është përdorur dhe konsum
Brusketa me avokado, të thjeshta dhe të shpejta Kjo recetë është kaq e thjeshtë për t’u përgatitur dhe përbërësit mund t’i gjeni lehtësisht. Përbërësit: 1/2 baget
Si mund t’i eliminoni njollat në fytyrë! Maska me qumësht është mjaft efikase për eliminimin e njollave në fytyrë. Sigurisht, përveç qumështit si përbërës kry
Është i mirë për shëndetin uji me kripë? Shihni çfarë thonë ekspertët Një nga trendet e kohëve të fundit është konsumi i ujit me kripë natyrale. Ndërsa disa pretendojnë se uji me kripë mund
Çfarë duhet të bejmë pasi kemi konsumuar shumë kripë? Një dietë me sheqer mund të çojë në shtim peshe dhe probleme shëndetësore si: diabeti i tipit 2, ndaj askush nuk duhet t
Çfarë duhet të bejmë pasi kemi konsumuar shumë kripë? E keni tepruar me sasinë e natriumit (kripës) në njërin nga vaktet që keni ngrënë dhe tani po ndiheni tmerrësisht keq. J
Pika të zeza në fytyrë? Mësoni si t'i eliminoni me kripë Industria kozmetike ka zhvilluar qindra trajtime që pastrojnë lëkurën dhe në të njëjtën kohë eliminojnë pikat e zeza.
Dhimbje fyti? Zbuloni 5 mënyra natyrale për ta luftuar Dhimbja e fytit mund të jetë një simptomë që shoqëron sëmundje të ndryshme, duke filluar nga infeksionet e deri tek prob
Efektet negative të kripës në trurin tuaj, bëni kujdes Nëse keni një regjim të pasur në kripë, dijeni që nuk po i bëni trurit asnjë favor! Prej kohësh është vërtetuar se g
Dhimbje fyti? Zbuloni 5 mënyra natyrale për ta luftuar Dhimbja e fytit mund të jetë një simptomë që shoqëron sëmundje të ndryshme, duke filluar nga infeksionet e deri tek prob
Çfarë duhet të bejmë pasi kemi konsumuar shumë kripë? E keni tepruar me sasinë e natriumit (kripës) në njërin nga vaktet që keni ngrënë dhe tani po ndiheni tmerrësisht keq. J
Picë me kaçkavall dhe perime Përbërësit 10 gr tharm buke 70 gr gjalpë kripë 250 gr miell 500 gr domate 500 gr kungullesha 80 gr
Sallatë me misër Përbërësit 300 gr miser 300 gr patate 5 tranguj turshi 200 gr përshutë 1 lugë susam 200 gr majonez