999 rezultate për

krime

Shifrat, ja sa krime për 100 mijë banorë ndodhin në Shqipëri Durrësi, Tirana dhe Vlora janë tre qytetet ku ndeshet krimi më i ashpër. Sipas këtyre statistikave, 146 krime regjistroh
Ngitet aktakuzë ndaj një serbi për krime kundër shqiptarëve Prokuroria Speciale e Republikës së Kosovës ka paraqitur aktakuzë më 3 gusht 2018 në Departamentin për Krime të Rënda në
Serbët paditen sërish për krime lufte Grupi i Shoqërisë Civile për grumbullimin e dëshmive për krime lufte dhe përgatitjen e kallëzimeve penale kundër krimine
Nesër serbët paditen për krime lufte Grupi i Shoqërisë Civile për grumbullimin e dëshmive për krime lufte dhe përgatitjen e kallëzimeve penale kundër krimine
Gjergji nuk mposhtet: Turqit dhe serbët na kanë pushtuar 600 vjet Zëvendësministri i Punëve të Jashtme të Kosovës, Gjergj Dedaj nuk është mposhtur nga reagimet e komunitetit turk dhe par
Kalon Vettingun, rikthehet në detyre gjyqtari i Krimeve të Rënda Rikonfirmohet në detyrë gjyqtari i Gjykatës së Krimeve të Rënda, Dritan Hallunaj. Komisioni i Pavarur i Kualifikimit
Detaje tronditëse: Si "miku" ekzekutoi me 26 plumba policin dhe bashkëjetuesen Ndërkohë që kanë kaluar disa ditë nga vrasja e dyfishtë në Shkodër, janë zbardhur detaje të reja. Mësohet se dyshohe
Kush janë bukuroshet shqiptare që ranë në burg për krime të rënda (FOTO LAJM) Shpesh një person “justifikohet” kur kryen një vepër penale me gjendjen e vështirë ekonomike, sociale, problemet mendore
Theri me thikë nipin e tij, kalon tek Krimet e Rënda çështja kundër Bujar Kuçit Ai shokoi mbarë opinionin publik kur theri me thikë nipin e tij për hskak të një oborri të përbahskët. Gjykata e shka
Sociologu i njohur shqiptar kujton krimet e grekëve mbi shqiptarët: Mallkim! Sociologu i njohur Ergys Mërtiri ka reaguar në lidhje me tragjedinë që përfshiu shtetit grek. Me anë të një statusi
Kush është ushtari serb që u arrestua në Malin e Zi, krimet që ka bërë në Kosovë Pas katër vjetësh në arrati, policia malazeze ka arrestuar Predrag Vukojeviq, një ish-luftëtar serb i akuzuar për kryerj
Krime makabre, këto janë 7 vrasësit serial më të frikshëm të botës (FOTO LAJM) Vrasësit serial janë ata persona, të cilët masakrojnë njerëz për kënaqësi personale Ju njohim me 7 vrasësit serial, t
Arrestohet i shumë kërkuari për vrasje e krime të rënda nga Mali i Zi Policia e Kosovës ka vënë në pranga dy shtetas të Malit të Zi, të kërkuar përmes INTERPOL-it për vepra të ndryshme pena
Sot kërkon mëshirë nga drejtësia, krimet e frikshme të të "fortit të Vlorës" I cilësuar si “i forti i Vlorës”, Fotaq Zaharia është dënuar me 24 vite heqje lirie nga Apeli i Krimeve të Rënda për aku
Thaçi premton falje të krimeve serbe, ndërkohe i bën patriotin Haradinajt Presidenti i vendit, Hashim Thaçi, e ka goditur kryeministrin Ramush Haradinaj për pritjen që ia bëri dje shefit të "nën
Thaçi guxon të flasë sërish për aministi ndaj kriminelëve serb, por kësaj radhe me një përjashtim Presidenti Hashim Thaçi vijon të mbajë në qarkullim idenë e një aministie ndaj serbve që kanë kryer krime të tmerrshme n
Thaçi bën të fortin me Serbinë pas reagimit të fortë kundër planit të tij të faljes së krimeve në Kosovë Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi pas vizitës që ia ka bërë fabrikës së plastikës “Kivo” në Kaçanik, ka thënë se Kosova
Thaçi merr "OK" nga Kuvendi për të falur krimet e serbve në Kosovë? Presidenti Hashim Thaçi ka marrë mbështetjen e koalicionit qeverisës për ta drejtuar procesin e dialogut në mes të Kosov
Hashimi nxjerr mëkëmbësin të qetësojë kosovarët: Nuk i falim krimet e serbve Shefi i Stafit të Presidencës, Bekim Çollaku ka thënë se në marrëveshjen përfundimtare me Serbinë nuk do të ketë kurrfar
Gashi: Serbia nuk mund të falet për krimet e luftës, nuk harrohen jasharajt dhe Reçaku Një ditë pasi në media qarkulluan lajmet për amnisti të mundshme mes dy shteteve që njëzet vite më parë zhvilluan luftë