999 rezultate për

krijues

Ju ka lehtësuar punën, ndërron jetë krijuesi i komandës tuaj të "preferuar" Ndoshta asnjëri prej jush nuk e ka njohur deri më tani krijuesin e "cut", "copy" dhe "paste", komanda të cilat janë leht
Gjërat që njerëzit kreativ i bëjnë çdo ditë 1.Mbajnë një mendje të hapur Zbulimet krijuese ndodhin kur mendja është e qetë dhe e hapur. Një mendje e hapur është
Ngo: Nuk më kujtohet a e preka me dorë, desha ta shtyja në portë me gjithë lojtarë Sulmuesi i Tiranës, Majkëll Ngo, ka dashur të mos japë shumë shpjegime për golin që shënoi në minutat shtesë duke siguru
Strategjia më e mirë post-tërmetore: "Shkatërrimi krijues" Nga Artan Fuga Gabimi më i madh postërmetor do të ishte të vijohej me të njejtin model urbanizimi si më parë.
Ndërron jetë krijuesi i Ford Mustang-ut Lee Iacocca, shefi ekzekutiv i kompanisë Ford dhe më pas i Chrysler-it, apo siç njihej ndryshe mjeshtri i tregtimit të m
Çmim marramendës, krijuesi e Tesla-s shet shtëpinë Elon Musk nxjerr në shitje vilën e tij luksoze në Los Angelos. Themeluesi i Tesla-s dhe Space X për këtë shtëpi të pajis
Shqiptari i bën rreng edhe "mashtruesit" me akulloret në Turqi (VIDEO) Të shpeshta janë videot që shohim nga Turqia kur dikush blen akullore dhe nuk mund ta kap atë pasi shitësi manovron buku
Krijuesi i sistemit VAR: FIFA ma vodhi idenë Francisco Lopez pretendon se është njeriu i parë që ka hedhur idenë e përsëritjes së aksioneve live gjatë ndeshjeve, që
Kur fotot me të famshëm thyejnë rrjetin (FOTO LAJM) Marrja e një fotografie me një person të famshëm është vetëm në gjysma e rrugës për sukses. Është e vështirë të merr
"UFO-t, krijuesi, frika nga vdekja", thëniet e paharrueshme të Hawking Stivën Hoking ndërroi jetë sot në mëngjes duke lënë prapa një trashëgimi të madhe shkencore dhe simbolike. Ai ishte dhe
Aktori i njohur humb jetën dy ditë pasi u martua në fshehtësi Njëri prej legjendave të komedisë botërore ndërroi jetë në moshën 90-vjeçare, vetëm 2 ditë pas martesës. Si ta kishte pa
“NewBorn” kthehet me pamje të re Shkronjat që formojnë monumentin e NEWBORN, u kthyen sot me pamje të re. Sot, kur Kosova feston dhjetëvjetorin e vet të
Arrestohet krijuesi i Counter Strike Jess Cliffe, është një nga dy krijuesit e portretit të parë shooter ‘lojë’ që të gjithë e njohim Counter-Strike, pra i n
Doni të dini si funksionon truri krijues tek njeriu? Shkencëtarët e Kembrixhit kanë identifikuar fusha specifike në tru ku kanë gjetur tre rrjete të ndryshme të neuroneve që
Elon Musk është krijuesi i Bitcoin? Bitcoin, monedha virtuale më e famshme aktualisht në botë, që pësoi rritje këtë vit - nga vlera 1000 dollarë për monedhë
Vdes në moshën 99-vjeçare krijuesi i "Tom&Jerry"e Borëbardhës (FOTO LAJM) Animatori i cili dizajnoi disa nga personazhet vizatimorë më të dashur për njerëzit, Bob Givens ka ndërruar jetë në mosh
Zbulohet krijuesja e lojës vetëvrasëse ‘Balena Blu’, ja kush është Një vajzë 17-vjeçare është identifikuar si ideatorja dhe krijuesja e lojës vetëvrasëse “Balena Blu”. Adoleshentja rus
Krijuesi i lojës "Balena Blu" dënohet me tre vite burg (FOTO LAJM) Krijuesi i lojës vdekjeprurëse që mori me dhjetëra jetë të rinjsh nëpër botë, “Balena Blu” është dënuar me tri vite burg
E gjeni dot? Ky është testi që po çmend rrjetin Një test i çuditshëm i inteligjencës, që përfshin shtimin e një sekuence numrash, është duke tronditur internetin dhe du
Dalin fotot mahnitëse të dasmës së Miranda Kerr me krijuesin e Snapchat (FOTO LAJM) Dasma e modeles australiane Miranda Kerr dhe themeluesit të Snapchat, Evan Spiegel ishte një dasmë krej intime me vetëm