999 rezultate për

krijuar

Sky Sports: Ekipe nga Anglia, Spanja, Gjermania, Italia dhe Franca për të krijuar një ligë të përbashkët "Sky Sports" ka dhënë një lajm ekskluziv pak minuta më parë. Disa ekipe nga Anglia, Spanja, Gjermania, Italia dhe Fra
Delja e zezë apo e zgjuara e Europës? Pse Suedia s'po përjeton valë të dytë pandemie Suedia nuk ka përjetuar një valë të dytë pandemie deri më tani për shkak të imunitetit të krijuar dhe masave të qëndrues
Agjenti i Hysajt tregon muajin kur do vendoset e ardhmja e mbrojtësit Mario Giuffredi, agjenti i mbrojtësit shqiptar të Napolit Elseid Hysaj, duke folur para mikrofonave të Radio CRC, shpjeg
Shiu sjell përmbytje në Durrës, vështirësohet kalimi Reshjet e shiut në vendin tonë kanë sjellë probleme në disa rrugë kryesore, ku në Tiranë dhe Durrës ka pëmbytje. Në D
Rama uroi Fatos Nanon për ditëlindje, Murrizi "zbardh" prapaskenat Deputeti Myslim Murrizi i ftuar mbrëmjen e sotme në emisionin “Aktualitet” në Fax News, foli më lidhje me krijimin e par
EMOCIONUESE/ Babai i Uzunit i pakënaqur nga Reja: Duket ke krijuar hatërmbetje Babai i Myrto Uzunit, Artan Uzuni, është shfaqur shumë i prekur për shkak se Edi Reja nuk e aktivizoi asnjë minutë djali
Juventusi i tregon derën 3 futbollistëve për krijuar hapësirë për transferime të reja Juventus po bëhet gati për disa largime të bujshme nga skuadra përpara se të ndërmarrë ndonjë aksion për blerje të reja
Daklarata e Suarez konfirmon "kaosin" e krijuar te Barcelona uis Suarez ka thyer heshtjen pas spekulimeve të fundit rreth të ardhmes së tij tek Barcelona. Luis Suarez është duke
Krijoi një Bayern të frikshëm në pak kohë, Flick tregon si ia arriti Është njeriu që ndryshoi Bayern Munich. Hans-Dieter Flick mori përsipër ekipin në nëntor dhe e transformoi atë. Këto
Radhë kilometrike në rrugën e Kombit Mëngjesin e kësaj të diele janë krijuar radhë kilometrike automjetesh në rrugën e Kombit. Shkaku i trafikut mësohet të j
Foto që preku zemrat e qytetarëve: Infermierja i ofron ndihmë koleges në Fushë Kosovë Lufta me pandeminë e krijuar nga virusi Covid-19, ka detyruar të gjithë stafin mjekësor që të jenë në krye të detyrës.
Radhë në Kakavijë, shqiptarët e gdhinë në makina Vijon të jetë problematik kalimi i kufirit në Kakavijë, teksa shqiptarët prein në radhë të gjata kilometrike. Mijëra
Lidhja me binjakët, Jonida dhe Bora zyrtarisht kunata Bora Zemani dhe Jonida Maliqi u panë për herë të parë së bashku në emisionin e Tring “ Albanian Designers Competition”,
Basha kërcënon hapur Ramën: Vendin pas zgjedhjeve e ke në burg Kryedemokrati Lulzm Basha ka reaguar pas vendimit për ndryshimin e Kushtetutës, teksa ia bën të qartë Ramës se e ka vend
Interi sakrifikon Godin për t’i krijuar hapësirë Marash Kumbullës Dy ekipet e Milanos janë protagoniste në këto ditë merkatoje që i paraprijnë rinisjes së Serie A pas një ndërprerjeje të
Nga aksesorët te mjekra, detajet e gabuara që i bëjnë njerëzit të largohen me stil (FOTO LAJM) Christian Dior një herë pati thënë: “Thjeshtësia, shija e mirë dhe zbukurimi janë tre bazat e veshjes së mirë dhe kët
Studim: 40% e njerëzve në Angli besojnë se Kina e krijoi qëllimshëm koronavirusin Dyzet përqind e njerëzve në Angli besojnë se Kina mund të ketë krijuar qëllimisht koronavirusin si një armë bio për të s
RAPORTI/ Kuvendi nuk plotëson vendet vakante në institucione Një monitorim i Institutit të Studimeve Politike (ISP) ka gjetur shkelje në aktivitetin dhe vendimmarrjen parlamentare.
Rama tregon pse u zgjodh ora 4:00 e mëngjesit për të shembur Teatrin Kombëtar Dy ditë më parë në orën 4 të mëngjesit u shemb Teatri Kombëtar. Kryeministri Rama ka zbuluar pse u zgjodh kjo orë e
Sazan Guri: COVID-19 i krijuar në laborator, virus një ditë po e një ditë jo Sazan Guri i ftuar në “360gradë” nga Artur Zheji në RTV Ora, u shpreh se ky virus është më shumë laboratorik, nuk ngjan