999 rezultate për

krijuan

Sfida Instagram-Realitet, çfarë fshihet pas fotove me mijra "like" (FOTO LAJM) Sipas (RSPH) Shoqërisë Mbretërore për Shëndetin Publik, Instagrami është rrjeti social më i dëmshëm për shëndetin mendor
Paratë fluturojnë në mes të rrugës, grabitësit ngelin me gisht në gojë Një çift grabitësish që kishin fshehur paratë e vjedhura poshtë rrobave, u ka ndodhur një incident që pak kujt do t’i sh
Heroi Eriksen, Tottenham fiton me rezultatin minimal ndaj Interit (VIDEO) Tottenham Hotspur ka marrë një fitore të rëndësishme sonte ndaj Interit me rezultatin minimal 1-0 në "Wembley". Pjesa
Deliron studiuesi serb: Shqipëria shtet kukull e Europës, e krijuan për inatin tonë (FOTO LAJM) Një teolog katolik dhe historian i quajtur Goran Sariç ka marrë mjaft vëmendje sot në mediat serbe pas deklaratave të ti
Drama për Real Madrid, pas 25 ditësh do përballen me "bishën" që krijuan Cristaino Ronaldo tashmë është zyrtarisht lojtarë i Juventus dhe mësohet se shumë shpejt do të prezantohet te "zonja e v
Allegri vlerëson lojën e ekipit: E jashtëzakonshme Trajneri i Juventusit, Massimiliano Allegri, pas fitores ndaj Milanit në finale të Kupës së Italisë 4-0, ka vlerësuar n
Historiani nga Tirana: Shqiptarët u krijuan nga turqit, Skënderbeu ishte serbo-bullgar (VIDEO) Olsi Jazexhi, historiani nga Tirana, ka bërë disa deklarata të forta një interviste në emisionin "Vo Centar". Ai ka m
Duro: Nuk arritëm të shfrytëzonim mundësitë që na u krijuan Trajneri i Flamurtarit, Shpëtim Duro thotë se ndeshja ishte e vështirë, dhe nuk arritën të shfyrtëzonin mudësitë që u kr
Panë aeroplan për herë të parë, banorët e ishullit krijuan fe për nder të tij (FOTO LAJM) Një fe që adhuron aeroplanin u krijua nga një grup njerëzish që panë aeroplanin e parë të fluturonte mbi Vanuatun, një i
Historia ndër vite nga Azem Hajdari te Sokol Olldashi, figurat që krijuan PD-në Me rastin e 27 vjetorit ka folur kryetari aktual i Partisë Demokratike, duke përmendur disa nga figurat më të shqura ndë
Ngjela nxjerr listën: Ja kush do kalojë në kontroll pasuror Avokati i njohur Spartak Ngjela në një shkrim në rrjetet sociale thotë se nga presidenti të prokurorët “që të gjithë jan
WikiLeaks: Soros dhe USAID krijuan "Panama Papers" për të sulmuar Putin Themeluesi i WikiLeaks Julian Assange në një “intervistë” me përdoruesit e rrjetit social Reddit ka deklaruar se George
Gruevski: Platformën shqiptare e krijuan të huajt për të lënë VMRO-në jashtë qeverisë Lideri i VMRO-DPMNE-së, Nikolla Gruevski, në intervistë për "Dnevnik", ka thënë se krijimin e platformës së përbashkët t
Historia e çiftit sirianë që iu larguan dhunës dhe krijuan familjen e re në Shqipëri Pasi iu largua dhunës në Siri, Nivin u takua me Salim në Liban dhe pasi dy ranë në dashuri, çifti vendosi të ndërtojë nj
Tifozët turq shpalosin një koreografi gjigante (FOTO LAJM) Gjatë momentit kur luheshin himnet e Turqisë dhe Kosovës në stadiumin e Antalias, tifozët turq shpalosën një banderolë g
Shkencëtarët që krijuan robotin më të vogël në botë, u shpallën nobelistë Çmimi Nobel për kiminë u shkoi shkëncëtarëve të cilët krijuan robotin më të vogël në botë, me një madhësi më të vogël se
Strazimiri: Dy laboratorë droge u krijuan në qeverisjen e socialistëve (VIDEO) Deputeti demokrat Gent Strazimiri tha se droga nuk ka qenë kaq shumë prezente në kohën kur qeveriste Partia Demokratike
Art me gota uji (VIDEO) Ndoshta duket si diçka e vështirë për tu realizuar, vendosmëria e një grup të rinjsh artistësh ka bërë që ato me anë të
Guardiola: Në të ardhmen ndoshta vij në Itali Përkundër nga sa pritej trajneri i Bayern Munchen, spanjolli Pep Guardiola u shpreh i kënaqur me takimin e djeshëm, madj
BDI: Partitë e vogla i krijuan shërbimet e huaja, do mbyllen pas zgjedhjeve Bashkimi Demokratik për Integrim sulmon partite e reja politike në Maqedoni. Nënkryetari i saj, Izet Mexhiti është shpre