999 rezultate për

krijon

Indonezia krijon shiun artificial Ushtria e Indonezisë po përdorë aeroplanët ushtarakë për të krijuar shi artificial, shkruan Albeu.com Këtë po e bëjnë
VAR krijon sërish polemika në Spanjë Ndeshja e polemikave në “Estadio dela Ceramica”, ku spektaklin e dhuruar në fushë nga dy skuadrat e theu Undiano Mallenc
BE krijon konkurrence brenda NATO-s? Ministrat e Mbrojtjes së BE nuk arritën në takimin e tyre në Bruksel asnjë kompromis për zgjatjen e misionit të BE “Soph
Mbappe krijon identikitin e futbollistit perfekt Kylian Mbappe ka krijuar identikitin e futbollistit perfekt. Për të ndërtuar futbollistin ideal, talenti 19-vjeçar i PSG
SHBA kundër taksës që Kosova i vendosi Serbisë E ngarkuara me punë në Ambasadën e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Colleen Hyland, ka thënë se taksa e vendosur nga Q
Njihuni me të verbërin shqiptar që krijon aplikacione Përdorimi i telefonave të mençur, tashmë është përditshmëri e shumë njerëzve në Kosovë, por për Hashim Llumnicën, 34 vje
PSG krijon monedhën virtuale, vlera mbetet mister Paris SG bëhet klubi i partë i futbollit që krijon kriptovalutën e tij. Gjithçka ndodhi pas arritjes së një marrëveshjej
Këto foto duhen parë dy herë (FOTO LAJM) Këto foto qesharake meritojnë t’i shikosh të paktën dy herë. Ndonjëherë mendja jonë krijon iluzione për këto foto. K
Mos flini kurrë përmbys, shkakton dëme serioze Shkrimet dhe këshillat e gjumit janë nga më të ndryshmet. Edhe për pozicionet po ashtu: si duhet t’i mbash flokët gjatë
Nuk mjaftonin “meme”-t për Neymar, faqja pornografike krijon 3 kategori për të Nuk mjaftonin “meme”-t e pafundme në rrjetet sociale ku shihet se si rrotullohet në fushë, qan dhe simulon sapo preket s
IBM krijon një komjuteri të vogël sa një kokërr orizi Kompania e famshme IBM njihet për prodhimet e saj kompjuterike dhe ristë që sjell në fushën e teknologjisë. Së fundm
Ndërron jetë artisti me famë botërore (FOTO LAJM) Bill Gold, një nga krijuesit më të famshëm në Hollywood të posterave të filmave, ka vdekur në moshën 97-veçare. Ai
Vuçiç jo i gatshëm ta njohi Kosovën, krijon pakënaqësi tek serbët Sipas presidentit të serbisë, zgjidhja e çështjes së Kosovës nuk është aspak e kënaqshme për Serbinë. Gjatë një inter
Kafshë të çuditshme për të cilat me siguri do të habiteni! (FOTO LAJM) Natyra është shpesh plot të papritura. Vështirë të besohet sesa shumë krijesa të habitshme e të ndryshme nga ato që ne n
Panucci për të nxjerrë veten nga situata, i krijon probleme Bushit Sabien Lilaj do ta humbasë miqësoren ndaj Norvegjisë, për shkak të një dëmtimi të pësuar, por Panucci e ka gjetur menjëh
Përdor Microsoft Paint, gjyshja e talentuar krijon vepra të pabesueshme arti (FOTO LAJM) Një artise tetëmbëdhjetë vjeçar ka magjepsur internetin me pikturat e saj të bukura - të cilat i bën plotësisht me Paint
Mund të krijoni kryevepra me gazetat e vjetra që keni në shtëpi. Mos i hidhni (VIDEO) Të gjithë njerëzit kanë në shtëpi gazeta të vjetra. Kush më shumë e kush më pak, në raftet e gjithësecilit mund të gjesh
Ka një zgjidhje, ja si të krijoni sërish një lidhje me fëmijët tuaj Të gjithë ne i kemi parë “këto” lloj prindërish: ata që e kalojnë kohën me fëmijët e tyre duke folur në smartfon më shum
Basha e la jashtë listës, Topalli e sfidon hapur dhe krijon partinë e saj? Prej disa muajsh është distancuar nga politika aktive, por kur e pyesim se çfarë ka vendosur të bëjë, Jozefina Topalli e
Përmbytja krijon një bukuri të rrallë natyrore! (VIDEO) Brazili është goditur nga moti i keq me reshje të dendura shiu, të cilat kanë sjellë përmbytje të mëdha në vend. Lume