999 rezultate për

krijohet

NASA publikon fenonomenin e rrallë në Shqipëri: Një tornado në liqenin e Shkodrës Imazhi i një tornadoje në mes të një liqeni. Ky fenomen mbresëlënës i përjetësuar nga NASA që nga hapësira nuk është gjë
Propozimi i plotë i opozitës për Qeveri kujdestare: Të krijohet 100 ditë para zgjedhjeve Partia Demokratike dhe aleatët e saj kanë materializuar këtë të diel kërkesën e tyre politike për qeveri tranzitore.
Maqedoni/ Krijohet aparat me rrezatim UVC, synohet luftimi i Koronavirusit (VIDEO) Nikolla Gligorov dhe Ivica Pockov nga Shën Nikolla kanë krijuar një aparat mobil të cilin e kanë quajtur “UV Guard”. Qël
S' ka shpresë për vaksinën, sekretari britanik: Nuk ka gjasa të krijohet këtë vit Sekretari i Jashtëm i Britanisë së Madhe paralajmëroi sot se procesi i bërjes së një vaksine do të marrë kohë, dhe nuk m
Puthje pasionante në publik: Në "Përputhen" krijohet çifti i parë (VIDEO) “Përputhen” është kthyer në rubrikën më të pëlqyer për publikun shqiptar. Si pjesë e emisionit “E Diell”, rubrika ka
Luan në Bjellorusi, Llullaku: Një lojtar ka dalë pozitiv, shpresoj që situata të mos bëhet dramatike Azdren Llullaku shpreson që në Bjellorusi të fillojnë të shohin më me seriozitet situatën pas shpërthimit të Koronavirus
Krijohet testi për koronavirusin që i nxjerr rezultatet për pesë minuta Një studiues thotë të ketë zhvilluar një test për COVID-19 që mund t’i ketë gati rezultatet për 5 minuta. Jo vetëm i shp
Kujtim Shala: Nëse jo nga VV, qeveria mund të krijohet edhe nga partitë tjera Anëtari i kryesisë së LDK-së Kujtim Shala, ka thënë se zgjedhjet e reja nuk janë një mundësi reale. Sipas tij, ende e
Rama: Krijohet Komiteti i Menaxhimit të Fondeve, në krye Arben Ahmetaj Edi Rama në një lidhje direkt nga Durrësi për emisionin “Real Story”, tha se do të krijohet Komisioni i Menaxhimit të Fo
Krijohet liqeni artificial që prodhon 100 dallgë në orë (VIDEO) Një liqen artificial do të lejojë të pasionuarit pas këtij sporti që të mos humbasin kohë në det duke pritur dallgët, pa
Në Angli krijohet liqeni i parë artificial për sërf (FOTO LAJM) Në Angli është krijuar liqeni i parë artificial me dallgë ku mund të bësh sërf. Investimi ka kushtuar rreth 30 milion
Kështu krijohet një varëse, me diamante 10 karatësh Një varëse mund ta bëjë dikë të ndihet i veçantë e këtë duket se e kanë parasysh shumë krijues të tyre. Këtë herë një
Albin Kurti: Qeveria e re të krijohet nga VV dhe LDK Kryetari i Vetëvendosjes, Albin Kurti, ka thënë se nuk ka hapësirë më për manovrime dhe se Kuvendi duhet të shpërbëhet s
Krijohet kolona më e gjatë me autobusë Indianët janë një nga shtetet që kanë më së shumti rekorde të thyera të regjistruara në librin “Guinnes”, shkruan Albeu.
Ceferin: Do ishte e mërzitshme të shihje çdo fundjavë Juventus-PSG Aleksander Ceferin, presidenti i UEFA-s, ka dalë kundër çdo lige tjetër të re që flitet se mund të krijohet, madje ka th
Krijohet impianti i parë me panele diellore në Tiranë Tirana po nis një erë të re në shfrytëzimin e energjisë së pastër. Pas tarracave të gjelbra në disa prej institucioneve
Talljet me Neymar nuk kanë fund, krijohet alfabeti sipas simulimeve të tij (VIDEO) Neymar në këtë Botëror është akuzuar si një nga lojtarët më të "pistë" për lojën që bën. Ai ka rënë shumë herë "pre"
Kompjuteri më i fuqishëm në botë krijohet në SHBA Laboratori Kombëtar “Oak Ridge”, shpalli prodhimin e një superkompjuteri të quajtur “Summit”, që ka aftësinë llogaritëse
Krijohet embrioni i parë artificial Në Holandë është krijuar i pari embrion tërësisht artificial, pra jo i gjeneruar nga vezë dhe spermatozoide, por nga qel
Krijohet Parku i Miqësisë Shqipëri-Izrael te Liqeni Artificial Dita e Pavarësisë së Izraelit në Tiranë u festua me përurimin e kopshtit të miqësisë Shqipëri-Izrael, ku Bashkia e Tiran