999 rezultate për

krijimin

A ka gisht Rama në krijimin e partisë së re? Përgjigjet Jozefina Topalli Ish-kryetarja e Kuvendit, Jozefina Topalli, e cila ka qenë numri 2 i PD është larguar nga kjo parti për shkak të Lulzm B
Edhe Yuri Kim ka dy fjalë për marrëeshjen Kosovë-Serbi Ambasadorja amerikane në Tiranë ka reaguar pas marrëveshjes së arritur mes Kosovës dhe Serbisë, tekda e konsideron këtë
Rudina Hajdari nuk tërhiqet, pranon krijimin e një partie të re: Më futën si vajza e Azemit! Deputetja Rudina Hajdari do të bëjë parti të re politike për të garuar në zgjedhjet e ardhshme. "Kam qenë e qartë që
Rudina Hajdari braktis PD, pranon krijimin e një partie të re politike E ftuar në RTV Ora, deputetja Rudina Hajdari foli për reformën zgjedhore dhe për mundësinë e formimit të një partie të r
Haziri: Pas vendimit të Kushtetueses, na duhen vetëm 24 orë për krijimin e Qeverisë Nënkryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), Lutfi Haziri, ka thënë se pas vendimit të Gjykatës Kushtuese rreth d
"Shpresoj të kem sukses në krijimin e një Shqipërie të Madhe", publikohet deklarata e rrallë e Esat Pashës “Les Nouvelles” ka botuar, të mërkurën e 12 nëntorit 1913, në faqen n°3, një shkrim në lidhje me intervistën e Esat Pash
SHBA ndaloi pirjen e duhanit në vendet e punës para 26 viteve Departamenti amerikan i Mbrojtjes më 8 mars 1994 kishte shpallur ndalimin e pirjes së duhanit në vendet e punës. Ky n
Albin Kurti: Po përpiqemi për krijimin e Qeverisë së re, që do marrë drejtim javën që vjen Lideri i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, ka treguar detaje lidhur me takimin që zhvilloi sot në Prishtinë me zëvendë
Përfundon takimi VV-LDK, a u arrit marrëveshja? Takimi mes liderit të LDK-së, Isa Mustafa dhe kreut të Vetëvendosjes Albin Kusti ka përfunduar pas dy orësh. Dy krer
Kurti i kthen përgjigje Thaçit: Mos bëj presion! Kreu i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti i ka kthyer përgjigje presidentit të vendit, Hashim Thaçi nga i cili ka kërkua
Shkencëtarët kinezë nisin garën për krijimin e 'super-derrit' Shkencëtarët kinezë garojnë të krijojnë ‘Super-derrat’ mutantë, të cilat rriten më shpejt dhe peshojnë më rëndë për të m
Konjufca: Negociatat për krijimin e Qeverisë, brenda dy javëve Glauk Konjufca nga Lëvizja Vetëvendosje ka thënë se nënkryetari i LDK-së, Lutfi Haziri, ka qenë kontributdhënës në takim
RISI/ Seria A mendon krijimin e VAR Room Mungojnë më pak se 3 muaj nga nisja e fazës së dytë në kampionatin italian të futbollit, xhiroja e kthimit që jep bilanc
Vjosa Osmani premton rritjen e pensioneve dhe krijimin e Fondit Pensional Kandidatja e LDK-së për kryeministre, Vjosa Osmani, është zotuar se me qeverisjen e saj, barnat për pensionistë do të je
Icardi te PSG, sulmuesi niset drejt Francës i shoqëruar nga Wanda (VIDEO) Mauro Icardi është nisur drejt kryeqytetit francez, Parisit. Ish-kapiteni i Interit, do të bashkohet me kampionët e L
Hajdari: PD ka zgjedhur rrugën anti-kushtetuese, suksese Patozitt “Zotit Patozi i uroj suksese, por do vazhdoj rrugën time”. Kështu ka deklaruar deputetja Rudina Hajdari, në lidhje me kr
Rudina Hajdari krijon partinë e re, si do të quhet Vendoset përfundimisht krijimi i Partisë Bindja Demokratike. Rudina Hajdari ka mbledhur mesditën e së shtunës grupin par
Krijohen komisionet e përhershme të KLP-së, kush i drejton (FOTO LAJM) Këshilli i Lartë i Prokurorisë, ka lajmëruar krijimin e komisioneve të përhershme, si: “Komisioni i Planifikimit Strateg
Duka flet për krijimin e Ligës Profesioniste U zhvillua sot në ambientet e Federatës Shqiptare të Futbollit, mbledhja e parë, për krijimin e Ligës Profesioniste. Me
Rashica ka një urim special për Ushtrinë e Kosovës (FOTO LAJM) Një nga futbollistet më të talentuar të Kosovës që luan me skuadrën gjermane të WerderBremen ka uruar Kosovën për kriji