ZYRTARE/ FSHF sjell në Shqipëri një finale të madhe Evropiane
999 rezultate për

krasniqi

Specialja publikon dosjen e plotë: Plot 235 faqe ndaj Thaçit, Veselit, Krasniqit dhe Selimit Në pikat e aktakuzës, për të cilat ish-krerët e UÇK-së i dërguan në fillim të muajit nëntor në Hagë, janë për vrasje, to
Krenari dhe dhimbje nga lufta, Vasfije Krasniqi sjell videon e ushtares së orëve të para të UÇK-së nga Drenica Hamide Xhemajli-Ferizi, nga Drenica, kishte qenë vetëm 19-vjeçare kur i ishte bashkuar Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, m
Nis konferenca në Hagë ndaj Thaçit, Veselit, Selimit e Krasniqit Ka nisur konferenca mbi ecurinë e çështjes gjyqësore ndaj Hashim Thaçit, Kadri Veselit, Rexhep Selimit, Jakup Krasniqit.
Gjykata e Hagës lexon 10 akuzat për Jakup Krasniqin, ish-kryeparlamentari: Na quani ndërmarrje kriminale! Ish-kryeparlamentari i Kosovës, Jakup Krasniqi ka dalë sot para gjykatës së Hagës. Krasniqit i janë lexuar akuzat, për t
"Tortura e zhdukje të kundërshtarëve”, çfarë përmban aktakuza ndaj Thaçit, Veselit, Selimit e Krasniqit Ish-presidenti I Kosovës, Hashim Thaçi, kryetari I Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veselit dhe kreu I grupit parla
Thaçi, Veseli, Krasniqi janë arrestuar në Hagë Disa orë pas nisjes për në Hagë, Presidenti Hashim Thaçi u arrestua dhe po mbahet në dhomat e paraburgimit. Lajmin e
Jakup Krasniqi niset për në Hagë Pas nëntë orësh kontrolli me dhunë nga Gjykata Speciale, ish-zëdhënësi i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Jakup Krasniqi
EULEX i hyri në shtëpi në 6 të mengjesit, reagon familja e Jakup Krasniqit: Jemi të terrorizuar Nga ora 06:00 e mëngjesit të sotëm, zyrtarë të EULEX-it dhe Policisë së Kosovës janë duke kryer bastisje në shtëpinë e i
EULEX në shtëpinë e Jakup Krasniqit, nuk dihen arsyet Forcat e shumta policore nga njësia EULEX-it në mëngjesin e sotëm rreth orës 06:00, kanë shkuar në shtëpinë e Jakup Kras
Bënë bujë me ndarjen, ribashkohen çifti i njohur i showbizit shqiptar (FOTO LAJM) Pasi konfirmuan lidhjen e tyre, Heidi Lushtaku dhe Robin Krasniqi u bënë një prej çifteve më të pëlqyera shqiptare. Por
Mori medalje të artë në Budapest, presidenti Thaçi përgëzon Krasniqin Dje në Budapest të Hungarisë, Distria Krasniqi arriti të kurorëzohej me medalje të artë në turneun prestigjioz “Grand Sl
Robin Krasniqi: Shpresoj të ndeshem edhe në Tiranë Boksieri Robin Krasniqi u bë i pari shqiptar kampion bote, pasi mposhti gjermanin Dominic Boesel mbrëmjen e 10 tetorit n
Rrëfehet Robin Krasniqi, dua të ndeshem edhe në Tiranë Boksieri shqiptar me pasaportë gjermane Robin Krasniqi u bë i pari shqiptar kampion bote, pasi mposhti gjermanin Dominic
Krasniqi ka një mesazh për futbollistët e kombëtares së Kosovës Kampioni i botës në kategorinë gjysmë të rëndë, Robin Krasniqi, ka deklaruar se lojtarët e ekipit kombëtar të Kosovës me
Presidenti i Kosovës dekoron kampionin e botës, Haxhi Krasniqi Robin Haxhi Krasniqi që nga e shtuna mban titullin Kampion i Botës në boks në versonin WBA/IBO. Krasniqi menjëherë pa
"Dua që dy brezat të kthehen", Bosel kërkon revanshin ndaj Robin Krasniqit Të shtunën mbrëma, Haxhi Krasniqi, u shpall Kampion i Botës në pesha të mesme pasi rrëzoi përtokë Dominic Boselin. Bo
Arrestohet Naser Qeli Policia e Kosovës ka arrestuar Naser Gashin, i njohur si ‘Naser Qeli’, i dyshuar për kanosje. Rasti ka ndodhur para t
I infektuar me koronavirus, këngëtari shqiptar jep mesazh nga spitali Këngëtari shqiptar Valton Krasniqi ka rezultuar pozitiv me koronavirus. Lajmin e ka bërë publik vetë artisti përmes r
Pas triumfit të madh, reagon Robin Krasniqi: Jemi kampionë të botës Haxhi Robin Krasniqi ka reaguar së fundmi pas titullit të fituar. Robin Krasniqi ka arritur që me sukses të mposht Do
Fitorja e Krasniqit, Mavraj bën komentin epik: Ia ke fik dritat Robin Krasniqi është kampioni i ri i botës, në WBA (regular – i thjeshtë) dhe IBO. Djaloshi nga Juniku i Kosovës bëhe