999 rezultate për

kramp-karrenbauer

Edhe sa kohë do të qëndrojë në post Angela Merkel? Në fillim të prillit, kancelarja gjermane, Angela Merkel largoi dy piktura nga zyra e saj dhe i dërgoi në një muze të Be
Njihuni me nxënësen e Merkelit, një zonjë e çeliktë E vendosur për të pasuar Angela Merkelin si kryetare e kristiandemokratëve të CDU-së, Annegret Kramp-Karrenbauer premtoi