999 rezultate për

krahasuar

Vetëm shtëpi ku të fusin kokën dhe borxhe, familjet shqiptare si mos më keq Në një vrojtim mbi pasurinë e familjeve shqiptare, Banka e Shqipërisë gjeti se, 95% e tyre kanë 1-2 prona, por 43% e tyr
Meshkuj kujdes me mjekrën, është më e papastër se lëkura e qenit Një studim i kohëve të fundit ka zbuluar se mjekra e meshkujve fsheh më shumë baktere se lëkura e një qeni. Ky hulumt
Shpërthejnë mediat Europiane: Nipërit e Johan Cruyff po bëjnë historinë (FOTO LAJM) Ajax-i arriti një mrekulli mbrëmjen e djeshme duke eliminuar Juventusin nga Liga e Kampioneve. Të gjitha gazetat spor
Pijini sa më rrallë, ilaçet e stomakut shkaktojnë vdekjen e parakohshme Një studim i ri ka arritur në përfundimin se ilaçet e përdorura për të trajtuar refluksin acid janë lidhur me një rrezik
Katastrofë për Realin shikoi sa minuta ka pa shënuar një gol Me një mesatare prej vetëm 1.7 gola për ndeshje, skuadra e Julen Lopeteguit ka mesataren më të ulët të shënimit të golav
Po vjen flluska tek ndërtimi, shitjet ranë ndjeshëm gjatë muajve të fundit Pas një rritje me ritme dyshifrore vitin e kaluar, Indeksi i Shitjeve në ndërtim ka shënuar rënie me 4.9% në tremujorin
Në Shqipëri jetojnë e punojnë 13 mijë të huaj, kryesojnë iranianët Numri i të huajve me leje qëndrimi në Shqipëri, në 2017, rezultoi 12.906 banorë, duke shënuar rritje me 3,1 %, krahasuar
Viti 2018 i keq edhe për bankat në Shqipëri, ja sa ra fitimi krahasuar me një vit më parë Fitimi neto akumulativ i bankave në Shqipëri u ul në 11 miliardë lekë (101.5 milionë dollarë / 87.7 milionë euro) në fun
Shqiptarët paguan 380 milion euro taksa për mjedisin, por vazhdojnë të thithin kancer Shqiptarët kanë paguar në vitin 2016, 48 miliardë lekë apo rreth 380 milionë euro (1 euro=126 lekë) si taksa të dedikua
Është më i miri, por paga e Ronaldos zhgënjen krahasuar me Messin dhe Neymar Legjenda e Barcelonës, Lionel Messi, vazhdon të jetë lojtari më i paguar në botën e futbollit, duke e lënë shumë prapa r
Turistët nga Kosova do t'i gjejnë dhomat më shtrenjtë, ky është muaji më i lirë Shqipëria nuk ofron turizëm të mirëfilltë elitar, të paktën edhe për disa vite. Investimet në ndërtime turistike janë të
Shqetësime për rritjen e numrit të vdekjeve në punë Duhet të punojmë në ngritjen e vetëdijes për siguri dhe shëndet gjatë punës, sepse krahasuar me vendet e tjera neve jemi
Shqiptarët i kthehen armës, vrasjet me dashje shkojnë në "stratosferë" Instituti i Statistikave raportoi sot se, në tremujorin e parë 2018, janë evidentuar gjithsej 7.909 vepra penale, duke s
Dikur ironizonin duke e krahasuar me Paulinhon, por sot CR7 kalon dhe Messin Dy golat e realizuarnë ndeshjen e sotme kundër Eibarit, Cristiano Ronaldo, ka arritur në 18 finalizimeve në La Liga dhe
Kosova mban vendin e parë për numrin e hyrjeve në Shqipëri në fillim të 2018-s Kosova mban vendin e parë për numrin e hyrjeve në Shqipëri për muajin e parë të vitit 2018, me një rritje prej 34.3% kra
Bien lindjet në Rusi me 10.7% Shërbimi i statistikave i Rusisë tha se lindjet në këtë vend kanë rënë për 10.7 përqind në vitin 2017, krahasuar me viti
Këto janë ilaçet që shkaktojnë vdekjen e parakohshme Një studim i ri ka arritur në përfundimin se ilaçet e përdorura për të trajtuar refluksin acid janë lidhur me një rrezik
Kujdes nga ilaçet e stomakut, shkaktojnë vdekjen e parakohshme Një studim i ri ka arritur në përfundimin se ilaçet e përdorura për të trajtuar refluksin acid janë lidhur me një rrezik
STUDIMI/ Këto ilaçe ju afrojnë më shpejt me vdekjen Ilaçet e përdorura për të trajtuar refluksin acid janë lidhur me një rrezik më të lartë të vdekjes së parakohshme në një
Kujdes, këto ilaçe shkaktojnë vdekjen e parakohshme Ilaçet e përdorura për të trajtuar refluksin acid janë lidhur me një rrezik më të lartë të vdekjes së parakohshme në një