999 rezultate për

krahasimi

Lippi dhe krahasimi që bën tifozët e Juventus të ëndërrojnë Lufta për titull në Itali “do të vendoset mes Milan, Inter dhe Juventus. Besoj se kanë 33% të mundësive secila”. Ky ësht
Krahasimi i dy sezoneve, Milani rritet me 18 pikë, Juve dhe Inter ngadalësojnë hapin Fundi i fazës së parë në Serie A, ndaj është koha për të bërë një vlerësim. Me përjashtim të ndeshjes midis Juventus
Skënder Gega bën krahasimin e Kukësit me Partizanin që e shpalli kampion Skënder Gega ruan profilin e trajnerit me këmbë në tokë edhe pas fitores së Kukësit me Skënderbeun. Në intervistën me
Krahasimi "kokë me kokë" Ronaldo-Messi, ja cili është më i miri (FOTO LAJM) Rivaliteti në mes të Messit dhe Ronaldos e kanë bërë më të bukur futbollin në 15 vitet e fundit. Sa luanin bashkë në
Si i ndjek Prokuroria rastet e Dhunës në Familje në Shqipëri, krahasimi me politikat amerikane Nga Ildize Kola Dhuna në familje është një çështje që ekziston prej vitesh tashmë. Kohët e fundit, diskutime
Pas krahasimit që bëri Benzema, reagon Giroud: Jam kampion bote Vazhdon "lufta e fjalëve" mes dy sulmuesve francezë, Olivier Giroud dhe Karim Benzema. Ky i fundit nisi këtë shkëndij
"Nëse do që një kalë të humb garën, i shton kilogramë", Wenger bën krahasimin e çuditshëm për Hazard Arsene Wenger beson se Eden Hazard po përballet me vështirësi në Real Madrid për shkak të gjendjes fizike. Ish-sulmue
Zaev dha dorëheqjen, Sali Berisha bën krahasimin me Edi Ramën Ditën e djeshme Shqipëria dhe Maqedonia pësuan zhgënjimin e radhës pas "JO" së madhe që morën nga BE. Ditën e sotme
Klopp bën krahasimin e çuditshëm për portierin Adrian Trajneri i Liverpoolit, Jurgen Klopp e ka krahasuar Adrianin me Balboan pasi që priti penalltin kundër Chelsea në Super
Krahasimi me kohën e Enverit, si i pa shtypi i huaj votimet ë Shqipëri Votimi për zgjedhjen e kryebashkiakëve shqiptarë, i bojkotuar nga partitë e opozitës, shkoi përgjithësisht i qetë dhe me
Ronaldo: Krahasimi me CR7? Jemi ndryshe, çfarë turpi para 20 vitesh Juventus-Inter është një klasike e futbollit italian. Të shumta përballjet emocionuese midis këtyre ekipeve dhe të pafun
Silva flet për krahasimin me Ronaldon Sulmuesi i Sevillas, Adre Silva po kalon një nga momentet më të mira në karrierën e tij. Lojtari u huazua nga Milani te
Rama rrëfehet për luksin dhe charterat: Krahasimi me veten, Nanon dhe Berishën Kryeministrit Rama duket se po i prishin shumë punë për çështje imazhi fotot e tij duke hipur e zbritur në chartera dhe
3 mënyra për të hequr dorë nga mania e të blerit Shumë prej nesh vuan nga mania e blerjes së tepërt të rrobave. Shpesh herë madje edhe të panevojshme. Por, më poshtë
Rihanna apo Luana? Marina bën krahasimin e mrekullueshëm për motrën e saj Marina dhe Luana së fundmi kanë shtuar komentet me njëra tjetrën kudo nëpër Instagram. Në një foto që ka postuar Rih
Krahasimi i frikshëm, Zvicra me 7 ministra ndërsa Kosova me 21 (FOTO LAJM) Numri i madh i ministrave e vendos Kosovën një hap përpara Zvicrës. Qeveria e njëra prej shteteve më të fuqishme në botë
Spalletti: Krahasimi me Mourinhon më turpëron Trajneri i Interit, Luciano Spalletti është i lodhur me krahasimin me Jose Mourinho Interi pas 16 javëve të para krye
Krahasimi i deklaratave: Si u zbyth Rama nga aventura e sahateve për puset familjare (VIDEO) Kryeministri Edi Rama nuk e kishte menduar se vendimi për t'u vendosur sahate të 25 000 puseve që ndodhen në të gjithë v
Dalja e votuesve deri në orën 17:00, ja krahasimi me rrethin e parë (FOTO) Në rrethin e dytë të zgjedhjeve lokale dalja e përgjithshme e votuesve deri në orën 17:00 përfshin 43,89%. Sipas tabe
Dybala: Krahasimi me Messin më kënaq, por niveli i tij nuk arrihet Pavarësisht se e vlerëson Barcelonën sërish një skuadër të fortë edhe pas largimit të Neymar, Paulo Dybala shprehet se J