999 rezultate për

krahas

Drejt suksesit ndërkombëtar, Tayna konfirmon duetin me artistin me famë botërore (FOTO LAJM) Prej kohësh, Tayna ka paralajmëruar disa bashkëpunime me artistë të huaj por që për shkak të pandemisë ishin shtyrë për
Raporti javor në Maqedoni: Vazhdon trendi i uljeve të infektimeve me Covid-19 Sipas raportit javor të Institutit të Shëndetit Publik në periudhën nga 21 deri më 27 dhjetor 2020, janë bërë gjithsej 1
Melisa e "Përputhen" i krahason me italianët: Djemtë shqiptarë vaj medet (FOTO LAJM) Konkurrentët e "Përputhen" ishin të ftuar këtë të diel në "E diell", ku zbuluan prapaskenat e emisionit dhe treguan më s
Lewandowski: Messi dhe Ronaldo të pakrahasueshëm Robert Lewandowski, fituesi i çmimit "Lojtari i Vitit 2020", dhënë nga FIFA, deklaroi për "France Football" se vitet e
Spiropali ngre tonet: Vrasja e Rashës s’mund të krahasohet me 21 Janarin! Ministrja e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin, Elisa Spiropali ashpërsoi tonet në studion e “Quo Vadis” në “Vizion
E motra feston ditëlindjen, Elvana Gjata e uron me fotot e rralla (FOTO LAJM) Elvana Gjata ka treguar gjithmonë raportin e ngushtë që ka me të motrën, Migenën. Kjo e fundit feston ditëlindjen ndërsa
Skënder Gega bën krahasimin e Kukësit me Partizanin që e shpalli kampion Skënder Gega ruan profilin e trajnerit me këmbë në tokë edhe pas fitores së Kukësit me Skënderbeun. Në intervistën me
Krahasimi "kokë me kokë" Ronaldo-Messi, ja cili është më i miri (FOTO LAJM) Rivaliteti në mes të Messit dhe Ronaldos e kanë bërë më të bukur futbollin në 15 vitet e fundit. Sa luanin bashkë në
Si i ndjek Prokuroria rastet e Dhunës në Familje në Shqipëri, krahasimi me politikat amerikane Nga Ildize Kola Dhuna në familje është një çështje që ekziston prej vitesh tashmë. Kohët e fundit, diskutime
E tepron Solskjaer, krahason Fernandes me Ronaldon Menaxheri i Manchester United, Ole-Gunnar Solskjaer, ka thurur lëvdata për Bruno Fernandes. Norvegjezi shkoi aq larg
Solskjaer krahason Fernandes me Ronaldon Ole-Gunnar Solskjaer ka thurur lëvdata për Bruno Fernandes. Norvegjezi shkoi aq larg sa e cilësoi ndikimin në ekip të
Bleona Qereti: Media në Shqipëri më shkatërroi martesën e parë, mos më krahasoni me modelet e Instagramit Këngëtarja e njohur shqiptare, Bleona Qereti, ka treguar se e ka vuajtur për një kohë të gjatë ndërhyrjen e medies në je
A duhet ta krahasojmë veten me të tjerët? Këshillat e psikologëve për vetëbesimin Presidenti i 32-të i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Franklin Roosevelt e quajti krahasimin "hajdut të gëzimit", por
Del Piero krahason Pirlon me Zidane: Mund të ketë një rrugëtim të ngjashëm Juventusi mori një fitore të rëndësishme në mbrëmjen e djeshme në Ligën e Kampionëve, teksa mposhti me rezultatin 1-4 Fe
Krahasime mes Solskjaer dhe Klopp, statistikat tregojnë se United nuk duhet ta shkarkojë norvegjezin Ole Gunnar Solskjaer është nën një presion të madh te Manchester United, sidomos pas humbjes 1-0 në shtëpi ndaj Arsenali
​Itali, bie numri i të infektuarve në 24 orët e fundit Infektimet me Covid-19 në Itali janë në rënie, ato ishin sot 29 907 nga dje 31 758, sipas buletinit të Ministrisë italia
Çfarë ngjashmërie: Jonida Shehun e krahasojnë me aktoren ikonë amerikane (FOTO LAJM) Jonida Shehu është një nga moderatoret më simpatike të ekanit shqiptar, e së fundmi miqtë e saj kanë arritur t’i gjejnë
"Ngjante si një shitës i zi rrugësh që e ndiqte policia", gazetari spanjoll i shokon të gjithë me krahasmin për Ansu Fatin Një deklaratë e pazakontë ka mbërritur ka Spanja. Gazetari Salvador Sostres i ka shokuar të gjithë me krahasimin aspa
Tashmë i Bayernit, Costa krahason Lewandowskin me Ronaldon Pas dy sezonesh në Itali me fanellën e Juventusit, sulmuesi brazilian Douglas Costa u rikthye në orët e fundit të merkat
I krahason me pula e qen, Gold Ag "masakron" artistët që dalin zhveshur (VIDEO) Fenomeni i artistëve të rinjë të cilët praralel me zërin sigurohen të kenë edhe një klip mjaft ekstravagant është diskut