999 rezultate për

krahĂsim

Krahasime mes Solskjaer dhe Klopp, statistikat tregojnë se United nuk duhet ta shkarkojë norvegjezin Ole Gunnar Solskjaer është nën një presion të madh te Manchester United, sidomos pas humbjes 1-0 në shtëpi ndaj Arsenali
Zaev paralajmëron pagë minimale 120% më të lartë në krahasim me vitin 2016 Deri në fund të mandatit, qeveria e re do të rrisë pagën minimale në 20.000 denarë dhe mesatarja do të jetë 34.000 denar
Maqedonia kryeson për nga numri i testimeve në krahasim me shtetet e Ballkanit Perëndimor Në kohë pandemie, testet për koronavirus dhe respiratorët janë deficitarë në gjithë botën dhe të dyja mund të jenë shpët
Pas krahasimit që bëri Benzema, reagon Giroud: Jam kampion bote Vazhdon "lufta e fjalëve" mes dy sulmuesve francezë, Olivier Giroud dhe Karim Benzema. Ky i fundit nisi këtë shkëndij
Mbappe ndihet i nënvlerësuar në krahasim me Neymar Gazeta prestigjioze franceze, L’Equipe, raporton se ylli francez Kylian Mbappe nuk është plotësisht i kënaqur me mënyrën
"Nëse do që një kalë të humb garën, i shton kilogramë", Wenger bën krahasimin e çuditshëm për Hazard Arsene Wenger beson se Eden Hazard po përballet me vështirësi në Real Madrid për shkak të gjendjes fizike. Ish-sulmue
Zaev dha dorëheqjen, Sali Berisha bën krahasimin me Edi Ramën Ditën e djeshme Shqipëria dhe Maqedonia pësuan zhgënjimin e radhës pas "JO" së madhe që morën nga BE. Ditën e sotme
Klopp bën krahasimin e çuditshëm për portierin Adrian Trajneri i Liverpoolit, Jurgen Klopp e ka krahasuar Adrianin me Balboan pasi që priti penalltin kundër Chelsea në Super
Krahasimi me kohën e Enverit, si i pa shtypi i huaj votimet ë Shqipëri Votimi për zgjedhjen e kryebashkiakëve shqiptarë, i bojkotuar nga partitë e opozitës, shkoi përgjithësisht i qetë dhe me
Kardinali shiptar viziton burgun e Italisë: Hotel me 5 yje në krahasim me atë të Shqipërisë komuniste Kardinali shqiptar 91-vjeçar, At Ernest Simoni, është zgjedhur nga Papa Françesku për të dorëzuar në burgun e ishullit G
PASURIA/ Një krahasim mes Presidentit të Maqedonisë dhe të pangopurve që drejtojnë Shqipërinë Presidenti i Maqedonisë së Veriut do të jetë Stevo Pendarovski. Profesori dhe administratori i cili ka mbajtur poste
Mbappe: Pele është "Mbreti", krahasimet me të janë të tepërta Kylian Mbappe po këthehet në një "yll" botëror. Francezi i cili fitoi Kupën e Botës me Francën në moshën 20-vjeçare, ka
Ministri i Spanjës gjatë takimit me Daçiçin: Kosova nuk është Katalonjë Madridi zyrtar shpreson së dialogu është zgjidhja e vetme për një epilog përfundimtar ndërmjet Republikës së Kosovës dhe
Ronaldo: Krahasimi me CR7? Jemi ndryshe, çfarë turpi para 20 vitesh Juventus-Inter është një klasike e futbollit italian. Të shumta përballjet emocionuese midis këtyre ekipeve dhe të pafun
Kaka ngre në “qiell” talentin e Milanit Ish-lojtari i Milanit, Ricardo Kaka ka vetëm fjalë mira për lojtarin më të ri të kuqezinjve, Lucas Paqueta. Drejtori i p
Inzaghi ka një mesazh për tifozët Ish-legjenda e skuadrës së Milanit, Pipo Inzagi ka lëshuar një deklaratë për krahasimet që e lidhin atë me sulmuesin e M
Silva flet për krahasimin me Ronaldon Sulmuesi i Sevillas, Adre Silva po kalon një nga momentet më të mira në karrierën e tij. Lojtari u huazua nga Milani te
Rama rrëfehet për luksin dhe charterat: Krahasimi me veten, Nanon dhe Berishën Kryeministrit Rama duket se po i prishin shumë punë për çështje imazhi fotot e tij duke hipur e zbritur në chartera dhe
3 mënyra për të hequr dorë nga mania e të blerit Shumë prej nesh vuan nga mania e blerjes së tepërt të rrobave. Shpesh herë madje edhe të panevojshme. Por, më poshtë
Real Madrid - Liverpool, krahasimet e lojtarëve (FOTO LAJM) Real Madrid dhe Liverpool do të përballen sonte në Kiev të Ukrainës në finalen e UEFA Champions League. Spanjollët ja