999 rezultate për

kqz-se

Zgjedhjet më 6 tetor, mobilizohet KQZ-ja Presidenti i Republikës sё Kosovës, Hashim Thaçi, ka marrë sot vendim për shpalljen e zgjedhjeve tё parakohs
Opozita kërkesë KQZ-së: Fillo përgatitjet për 13 Tetorin Ditën e sotme, aleatët e Paritsë Demokratike kanë dërguar një kërkesë në KQZ, ku kërkojnë nisjen e përgatitjeve për zgje
PS i merr 49 milionë lekë KQZ-së, sa do përfitojnë partitë e tjera Në mbledhjen e saj të miratimit të tabelës përfundimtare për zgjedhjet e 30 qershorit, KQZ shpërndau edhe fondet për par
PS kërkon shpërndarjen e mandateve të Këshillave Bashkiakë për 4 bashki Partia Socialiste kërkon nga Kolegji Zgjedhor shpërndarjen e mandateve të Këshillave Bashkiakë në 4 bashki. PS i ka k
Një ditë para largimit nga Shqipëria Glover takon Zgurin, çfarë u diskutua mes tyre Shefja e grupit të vëzhguesve të OSBE/ OHDIR po Audrey Glover po përbyll misionin e saj në Shqipëri. Një ditë para largi
Opozita ngre 8 kërkesa ndaj KQZ-së, në dijeni edhe Glover Partia Demokratike njofton se në emër të koalicionit opozitar ka kërkuar nga Komisioni Qendror i Zgjedhje që t’i vërë në
Kërkoi shpalljen e pavlefshme të votimeve, KQZ rrëzon Bindjen Demokratike Komisioni Qendror i Zgjedhjeve, me votat e katër anëtarëve të Partisë Socialiste, ka kthyer ankimimet e Partisë Bindja D
I çoi SMS kërcënues kreut të KQZ-së, flet autori: Kam kërcënuar edhe 3 politikanë Kryetari i Komisionit Qendror të Zgjedhjeve, Klement Zguri është marrë në mbrojtje nga Policia dhe Garda, pasi është kër
Kërcënohet kreu i KQZ-së, Garda merr në mbrojtje Zgurin Kreu i Komisionit Qëndror të Zgjedhjeve Klement Zguri mësohet të jetë kërcënuar nga një person nga Shkodra në Facebook.
Shifrat e KQZ-së, reagon PD: Janë të fryra dhe të manipuluara Sekretari i Përgjithshëm të Partisë Demorkatike, Gazment Bardhi, në një deklaratëe për mediat ka hedhur akuza kundër qev
Vendimi i KQZ-së për ndryshimin e KZAZ-ve, detaje nga Kukësi Pas vendimit të KQZ-së për kalimin e KZAZ-së në ambientet private, në Kukës kanë filluar përgatitjet për ngritjen qendrë
Pas Kamzës, nisin seri bashkitë e djathta, letra KQZ-së: Nuk do të lejojmë zgjedhje Pas Kamzës edhe bashkitë e tjera të vendit të cilat drejtohen nga përfaqësuesit e opozitës kanë dërguar letra në adresë
Ish-kryetari i KQZ-së tregon se Kolegji Zgjedhur është i pafuqishëm për të shqyrtuar Dekretin e Presidentit Ish-kryetari i KQZ Kristaq Kume ka reaguar lidhur e situatën politike në vend dhe vendimin e Presidentit Ilir Meta për t
Meta letër të dytë KQZ-së për zëvendësimin e deputetëve Presidenti Ilir Meta ka dërguar një letër të dytë KQZ-së për zvendësimin e deputetëve. Në letrën e parë Meta kërkoi n
Ish- kreu i KQZ: Me këtë që shohim sot pres që situata të dali jashtë kontrollit Ish kreu i Komisionit Qëndror të Zgjedhjeve, Kristaq Kume i ftuar në emisionin "Arena" në RTV Ora u shpreh se qëndrimi i
Rrëzuan dekretin e Metës, merren në mbrojtje anëtarët e KQZ-së 4 anëtarë të KQZ-së janë marrë në mbrojtje nga ana e njësisë speciale të policisë, fill pas vendimit të tyre për të rrë
PD reagon pas vendimit të KQZ-së: Mos u çudisni nga shpërdorimi i ulët i detyrës Militantë të Partisë Socialiste, i ka cilësuar Gazmend Bardhi, 4 anëtarët e KQZ që vendosën vijimin e procedurave normal
Duan Listën Serbe në votime, PZAP kundër KQZ-së Paneli zgjedhor për Ankesa dhe Parashtresa ka pranuar pjesërisht ankesën e Listës Serbe, duke hedhur kështu poshtë vendi
"Ngeli nëpër korridore çdo ditë", Kujtim Gjuzi debat në KQZ (VIDEO) Kryetari i Partisë Konservatore, Kujtim Gjuzi prej kohësh është në pritje për të marrë mandatin nga KQZ. Së funmdi a
Balla flet për zgjedhjet lokale: PD t’i paguajë 120 milionë lekë KQZ-së Pas Rudina Hajdarit, fjalën e ka marrë socialisti Taulant Balla. Ndërsa foli për zgjedhjet ai tha se duhet të qëndroj