999 rezultate për

kqz-

Anëtari i KQZ-së: Për këtë arsye Veton Surroi e urren Drenicën lir Gashi, anëtar i Komisionit Qendror të Zgjedhjeve nga Partia Demokratike e Kosovës, ka kërkuar të dijë nga publicisti
Zgjedhjet, një mësim i vyer nga Kosova "bijë" për Shqipërinë "nënë" Qytetarët e Kosovës kanë votuar ditën e kaluar për të zgjedhur kryetarët e komunave dhe përfaqësuesit e asamblesë komuna
Deklarata më e fundit e KQZ-së për zgjedhjet Zgjedhjet lokale të 22 tetorit nga Komisioni Qendror i zgjedhjeve vlerësohen të këtë shkuar pa ndonjë parregullsi që do
Ndryshon rezultati në Vushtrri, VV e pëson Gara për qytetin e Vushtrrisë ka ndryshuar në mes të numërimit. Fillimisht rezultati i KQZ-së nxirrte në balotazh kandid
KQZ jep detaje për rezultatet Gjatë gjithë natën Komisioni Zgjedhor i Zgjedhjeve ka numëruar votat. Kjo ndodhi pasi ato u numëruan njëherë nëpër ve
Ky është personi i parë që do e përdori nesër votën Zyra për media e KQZ-së ka bërv tv ditur orën në të cilën do të votojë kryetarja e KQZ-së, Valdete Daka, shkruan albeu.c
Valdete Daka sot kujdeset për mediat Komisioni Qendror i Zgjedhjeve do të bëjë hapjen e Qendrës Mediale për Zgjedhjet Lokale të 22 tetorit. Hapjen ne qend
KQZ: Dorëzoni raportin financiar të fushatës së 25 qershorit Komisioni Qëndror i Zgjedhjeve u ka kërkuar partive politike që morën pjesë në zgjedhjet e 25 qershorit 2017, që të dorë
Pas humbjes përballë Ramës, Basha gjobitet me 12 milionë lekë Pas zgjedhjeve të 25 qershorit ku Partia Demokratike humbi thellë ndaj PS-së duke marrë vetëm 45 mandate në të gjithë Sh
Deputeti i Kosovës kalon çdo kufi, ofendon tepër rëndë ambasadorin britanik Ambasadori britanik në Prishtinë, Ruairi O’Connell, ka kritikuar Gjykatën Supreme, e cila ka kthyer në garë disa kandida
Delawie pret në takim anëtarët e KQZ-së Ambasadori amerikan në Kosovë Greg Delawie ka pritur anëtaret e Këshillit Qendror Zgjedhor, ku është informuar për së af
Anëtari i KQZ-së i jep 'mend' Gjykatës Supreme Anëtari i KQZ-së nga radhët e AAK-së, Binak Vishaj ka thënë se vendimi për decertifikimin e 87 kandidatëve për zgjedhjet
Ambasada Amerikane reagon ndaj Gjykatës Supreme nëpërmjet vendimit të KQZ-së Ambasada Amerikane në prishtinë ka reaguar sot indirekt ndaj vendimit të Gjykatës Supreme për ti rikthyer në garë kandid
Daka mesazh Zafir Berishës: Zbatuam ligjin Kryetarja e Komisionit Qendror të Zgjedhjeve (KQZ), Valdete Daka, ka bërë me dije se 86 kandidatëve u është mohuar e dre
KQZ-ja nxjerr Zafir Berishën jashtë garës së zgjedhjeve, ja kërcënimi i tij Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka marrë vendim për decertifikimin e disa kandidatëve për zgjedhjet e 22 tetorit. Madje,
KQZ-ja merr pjesë Asamblenë e Trupave Zgjedhore Botërore Një delegacion i Komisionit Qendror të Zgjedhjeve, i kryesuar nga kryetarja, Valdete Daka po merr pjesë në ngjarjen më t
Fillon asgjesimi i fletëvotimeve (FOTO LAJM) Në Qendrën e Numërimit dhe të Rezultateve ka filluar shkatërrimi i materialit zgjedhor të Zgjedhjeve të Parakohshme për
Lista zyrtare e KQZ-së, këta janë deputetët e rinj dhe votat që kanë marrë (FOTO LAJM) Komisioni Qendror i Zgjedhjeve në Kosovë, sot ka publikuar rezultatet përfundimtare të zgjedhjeve parlamentare të 11 qer
Lista zyrtare e KQZ-së, këta janë deputetët e rinj dhe votat që kanë marrë (FOTO LAJM) Komisioni Qendror i Zgjedhjeve në Kosovë, sot ka publikuar rezultatet përfundimtare të zgjedhjeve parlamentare të 11 qer
Hakerat rus bllokuan faqen? Reagon KQZ Mbrëmjen e së dielës, më 25 qershor 2017, për më shumë se një orë disa faqe on line të institucioneve kryesore në Shqi