999 rezultate për

kqz-

Nuk ka para shtesë për pagat e komisionerëve të zgjedhjeve Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (KQZ), muaj më parë i kishtë dërguar kërkesë Ministrisë së Financave për t`u ndarë mjete
Nënkryetari i KQZ nën hetim për tenderin 60 milionë lekë Nënkryetari i KQZ-së dhe kandidati për në Gjykatën Kushtetuese, Denar Biba, është vënë nën hetim administrativ nga Agjen
KQZ-ja po punon pa mandat Komisioni Qendror i Zgjedhjeve do të duhej të kishte përbërje të re që nga muaji shtator, megjithatë ende nuk dihet se k
Serbët inkurajohen nga KQZ-ja për të kërkuar ndarjen e Suhodollit Qeveria e Serbisë ka pretendime që ndarjen mes dy Mitrovicave ta shtrijë në Suhodoll, e cila sipas ligjit i takon Mitrov
LDK: AAK po i kërcënon me burg pjesëtarët e KQZ-së Lidhja Demokratike e Kosovës, procesin e rivotimit në Komunën e Istogut e konsideron si proces tejet të rregullt, me ç’r
Dreshaj kërkon rinumërim të votave në Istog Gani Dreshaj i AAK-së e ka quajtur të papranueshme rezultatin e KQZ-së që sot nxori fitues Haki Rugovën e LDK-së, për ko
KQZ-ja certifikoi rezultatet për kryetarë të 12 komunave Komisioni Qendror i Zgjedhjeve sot certifikoi rezultatet përfundimtare të zgjedhjeve të raundit të dyte për kryetarë të
KQZ-ja vlerësohet me çmimin e parë për menaxhim të zgjedhjeve Komisioni Qendror i Zgjedhjeve i Republikës së Kosovës është vlerësuar me vendin e parë të Çmimit Ndërkombëtar Zgjedhor
Edhe 3 ditë në detyrë, PS kërkon Kryeprokuror të ri pas Llallës Kryetari i Grupit Parlamentar socialist, Taulant Balla, tha dje se pas mbarimit të mandatit të Adriatik Llallës, Parlame
KQZ shpall rezultatet përfundimtare KQZ-ja ka shpallur rezultatet përfundimtare të balotazhit për kryetar të komunave, përjashtuar ato të Istogut, që sipas
Prokuroria nisi hetimet për 1 miliadë dollarët e Bashës, Balla thirrje KQZ-së Kreu i grupit parlamentar socialist Taulant Balla ka reaguar në lidhje me akuzat ndaj Bashës për 1 miliadë dollarë që dy
Ahmeti sot ankohet te Gjykata Supreme Kryetari i Komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti ka njoftuar se sot do t’i drejtohet Gjykatës Supreme lidhur me vendimin
Ish-anëtari i KQZ-së publikon fakte për manipulimin e votave në Prishtinë (FOTO LAJM) Ish-anëtari i Komisionit Qendror të Zgjedhjeve, Florian Dushi, ka akuzuar Lëvizjen Vetëvendosje për vjedhje të votave në
KQZ konfirmon zvogëlimin e diferencës mes Abrashit dhe Ahmetit Komisioni Qendror Zgjedhor ka njoftuar se është bërë një gabim teknik gjatë futjes së të dhënave në rezultatet prelimina
Kaq kandidatë janë në garë për zgjedhjet lokale ​Fushata 5-ditore për raundin e dytë të zgjedhjeve lokale në Kosovë është mbyllur. Të dhënat zyrtare të KQZ-së bëj
Konfirmohet shkarkimi i kryetarit të KQZ-së, fshehu dënimin e kryebashkiakut Duket se proceduat për shkarkimin e Kryetarit të KQZ-së tashmë janë zyrtarizuar. Pikërisht për këtë u shpreh sot kre
Pas kërkesës së PS për shkarkim, reagon Klement Zguri Klement Zguri ka reaguar pas paralajmërimit të bërë nga Partia Socialiste për nisjen e proçedurave për shkarkimin e tij
Rama i jep fund marrëveshjes me Bashën! Kërkon shkarkimin e kreut të KQZ Ditën e sotme Partia Socialiste ka kërkuar shkarkimin e kreut të Komisionit Qëndror të Zgjedhjeve Klement Zguri. Nga
Këta janë kandidatët që janë ankuar ndaj rezultateve të KQZ-së Edhe pak minuta dhe përfundon afati zyrtar për ankesa ndaj rezultateve përfundimtare për kryetar komunë të publikuara ng
KQZ-ja shpalli rezultatet përfundimtare për kryetar të komunave Komisioni Qendror i Zgjedhjeve shpalli rezultatet përfundimtare për Kryetarë të Komunave të zgjedhjeve lokale që u mbajt