999 rezultate për

kqz-

Gati shpërndarja?, Presidenti kërkon nga KQZ-ja numrin e deputetëve të Kuvendit (FOTO LAJM) Presidenti i Shqipërisë Ilir Meta ka bërë një tjetër lëvizje. Ditën e sotme Sekretari i Përgjithshëm i Presidencës i
Rrëzuan dekretin e Metës, merren në mbrojtje anëtarët e KQZ-së 4 anëtarë të KQZ-së janë marrë në mbrojtje nga ana e njësisë speciale të policisë, fill pas vendimit të tyre për të rrë
PD reagon pas vendimit të KQZ-së: Mos u çudisni nga shpërdorimi i ulët i detyrës Militantë të Partisë Socialiste, i ka cilësuar Gazmend Bardhi, 4 anëtarët e KQZ që vendosën vijimin e procedurave normal
Zgjedhjet në Kosovë, KQZ tregon numrin e votuesve Komisioni Qendror Zgjedhor (KQZ) ka bërë të ditur shifrat zyrtare se sa qytetarët do të marrin pjesë sot në zgjedhje në
Duan Listën Serbe në votime, PZAP kundër KQZ-së Paneli zgjedhor për Ankesa dhe Parashtresa ka pranuar pjesërisht ankesën e Listës Serbe, duke hedhur kështu poshtë vendi
"Ngeli nëpër korridore çdo ditë", Kujtim Gjuzi debat në KQZ (VIDEO) Kryetari i Partisë Konservatore, Kujtim Gjuzi prej kohësh është në pritje për të marrë mandatin nga KQZ. Së funmdi a
Balla flet për zgjedhjet lokale: PD t’i paguajë 120 milionë lekë KQZ-së Pas Rudina Hajdarit, fjalën e ka marrë socialisti Taulant Balla. Ndërsa foli për zgjedhjet ai tha se duhet të qëndroj
Jakup Krasniqi: Me këtë KQZ rrezikohen zgjedhjet e lira Ish kryetari i Kuvendit të Kosovës, Jakup Krasniqi ka komentuar emërimet e anëtarëve të rinj të KQZ-së. Sipas tij, me em
Pas reagimit të amerikanëve bindet Thaçi, sot kompletohet KQZ Zyra e Presidentit të Republikës së Kosovës njofton se pas përmbylljes së të gjitha procedurave dhe kompletimit të lëndë
Ambasada amerikane reagon ndaj Thaçit: Të emërohen përfaqësuesit e KQZ-së Ambasada Amerikane në Prishtinë ka reaguar ndaj presidentit Hashim Thaçi që ende nuk i ka emëruar përfaqësuesit e Komisi
Protestuesit largohen nga parlamenti, nisen drejt KQZ-së Mijëra shqiptarë janë nisur në drejtim të Komisonit Qëndror të Zgjedhjeve. Vendimin e bëri të ditur vetë kreu i PD-së
Rama e ka seriozisht, KQZ nis zëvendësimin e 57 deputetëve të opozitës Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka nisur punën për zëvendësimin e 57 deputëteve të dorëhequr pas kërkesës së shkuar atje
LDK dhe VV dërgojnë Thaçin në Kushtetuese Lidhja Demokratike e Kosovës dhe Lëvizja Vetëvendosje thonë se do t’i drejtohen Gjykatës Kushtetuese lidhur me vendimin
Presidenti Thaçi qëllimisht po luan me KQZ-në Të enjten e kaluar një pjesë e të nominuarve të partive politike për anëtarë të KQZ-së do të duhej ta bënte betimin, meg
Hashim Thaçi i dërgon letër Lëvizjes Vetëvendosje Departamenti për Çështje Juridike i Presidencës në një letër dërguar shefit të grupit parlamentar të Vetëvendosjes, Glau
Partitë mbajnë peng KQZ-në Partitë kryesore në koalicionin qeverisës janë duke e mbajtur të bllokuar Komisionin Qendror të Zgjedhjeve (KQZ). Kjo pë
Daka nuk e ka humbur besimin e Thaçit, përsëri në KQZ Valdete Daka do të emërohet edhe për shtat vjet kryetare e Komisionit Qendror të Zgjedhjeve (KQZ). Besimin për ta drejtu
Thaçi kapet duke shkelur kushtetutën, ku janë deputetët për ta mbrojtur? Albert Krasniqi i KDI-së, njohës i proceseve zgjedhore dhe monitorues i Kuvendit të Kosovës, ka thënë se presidenti i ve
Hashim Thaçi zvarrit emërimin e anëtarëve të KQZ-së Në një konferencë për media të Lëvizjes Vetëvendosje është folur rreth procesit të zvarritjes së emërimit të anëtarëve t
Thaçi vonon emërimin e anëtarëve të KQZ-së 60 ditë pas zgjedhjeve parlamentare të 11 qershorit Komisioni Qendror i Zgjedhjeve do të duhej të bëhej me përbërje të r