999 rezultate për

kqz-

Ndërpritet votimi në një shkollë në Prishtinë, mungojnë zarfe Në shkollën "Faik Konica" në Prishtinë, është ndërprerë votimi me kusht për shkak të mungesës së zarfeve. Këtë e ka b
Flet zëdhënësi i KQZ-së: Të gjitha qendrat e votimit janë hapur me kohë Zëdhënësi i KQZ-së, Valmir Elezi, në një konferencë për media ka bërë të ditur se të gjitha qendrat e votimit janë hapur
S’ka rrezik për KQZ-në, ministria e Financave ndan 6 milion euro për zgjedhjet Ministria e Financave me qëllim të interesit publik dhe duke u bazuar në dekretin e presidentit të Republikës së Kosovës
Zgjedhjet më 6 tetor, mobilizohet KQZ-ja Presidenti i Republikës sё Kosovës, Hashim Thaçi, ka marrë sot vendim për shpalljen e zgjedhjeve tё parakohs
Opozita kërkesë KQZ-së: Fillo përgatitjet për 13 Tetorin Ditën e sotme, aleatët e Paritsë Demokratike kanë dërguar një kërkesë në KQZ, ku kërkojnë nisjen e përgatitjeve për zgje
PS i merr 49 milionë lekë KQZ-së, sa do përfitojnë partitë e tjera Në mbledhjen e saj të miratimit të tabelës përfundimtare për zgjedhjet e 30 qershorit, KQZ shpërndau edhe fondet për par
"Në Shkodër është votuar me fletë votimi false", reagon KQZ-ja Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka reaguar pas akuzave të Partisë Demokratike, se në Shkodër është votuar me fletë votimi
PS kërkon shpërndarjen e mandateve të Këshillave Bashkiakë për 4 bashki Partia Socialiste kërkon nga Kolegji Zgjedhor shpërndarjen e mandateve të Këshillave Bashkiakë në 4 bashki. PS i ka k
Një ditë para largimit nga Shqipëria Glover takon Zgurin, çfarë u diskutua mes tyre Shefja e grupit të vëzhguesve të OSBE/ OHDIR po Audrey Glover po përbyll misionin e saj në Shqipëri. Një ditë para largi
Opozita ngre 8 kërkesa ndaj KQZ-së, në dijeni edhe Glover Partia Demokratike njofton se në emër të koalicionit opozitar ka kërkuar nga Komisioni Qendror i Zgjedhje që t’i vërë në
Kërkoi shpalljen e pavlefshme të votimeve, KQZ rrëzon Bindjen Demokratike Komisioni Qendror i Zgjedhjeve, me votat e katër anëtarëve të Partisë Socialiste, ka kthyer ankimimet e Partisë Bindja D
I çoi SMS kërcënues kreut të KQZ-së, flet autori: Kam kërcënuar edhe 3 politikanë Kryetari i Komisionit Qendror të Zgjedhjeve, Klement Zguri është marrë në mbrojtje nga Policia dhe Garda, pasi është kër
Kërcënohet kreu i KQZ-së, Garda merr në mbrojtje Zgurin Kreu i Komisionit Qëndror të Zgjedhjeve Klement Zguri mësohet të jetë kërcënuar nga një person nga Shkodra në Facebook.
Shifrat e KQZ-së, reagon PD: Janë të fryra dhe të manipuluara Sekretari i Përgjithshëm të Partisë Demorkatike, Gazment Bardhi, në një deklaratëe për mediat ka hedhur akuza kundër qev
Vendimi i KQZ-së për ndryshimin e KZAZ-ve, detaje nga Kukësi Pas vendimit të KQZ-së për kalimin e KZAZ-së në ambientet private, në Kukës kanë filluar përgatitjet për ngritjen qendrë
Pas Kamzës, nisin seri bashkitë e djathta, letra KQZ-së: Nuk do të lejojmë zgjedhje Pas Kamzës edhe bashkitë e tjera të vendit të cilat drejtohen nga përfaqësuesit e opozitës kanë dërguar letra në adresë
Ish-kryetari i KQZ-së tregon se Kolegji Zgjedhur është i pafuqishëm për të shqyrtuar Dekretin e Presidentit Ish-kryetari i KQZ Kristaq Kume ka reaguar lidhur e situatën politike në vend dhe vendimin e Presidentit Ilir Meta për t
Meta letër të dytë KQZ-së për zëvendësimin e deputetëve Presidenti Ilir Meta ka dërguar një letër të dytë KQZ-së për zvendësimin e deputetëve. Në letrën e parë Meta kërkoi n
Ish- kreu i KQZ: Me këtë që shohim sot pres që situata të dali jashtë kontrollit Ish kreu i Komisionit Qëndror të Zgjedhjeve, Kristaq Kume i ftuar në emisionin "Arena" në RTV Ora u shpreh se qëndrimi i
Gati shpërndarja?, Presidenti kërkon nga KQZ-ja numrin e deputetëve të Kuvendit (FOTO LAJM) Presidenti i Shqipërisë Ilir Meta ka bërë një tjetër lëvizje. Ditën e sotme Sekretari i Përgjithshëm i Presidencës i