999 rezultate për

kqz-

"Më bëj deputet!", letra e çuditshme që ka mbërritur pranë KQZ-së (FOTO LAJM) KQZ ka protokolluar ditën e sotme një shkresë të cuditshme. Eshtë pikërisht një kërkesë e qytetarit Tasim Emin Mehmet
Betohen sot para presidentit Thaçi anëtarët e rinj të KQZ-së Dhjetë anëtarët e rinj të Komisionit Qendror të Zgjedhjeve pritet që të betohen gjatë ditës para presidentit të Kosovës,
KQZ-ja pranon edhe 392 pako me fletëvotime nga diaspora Pas gati dy muajsh, Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka pranuar edhe 392 pako fletëvotime nga diaspora. Zëdhënësi i Kom
Flasin nga VV dhe LDK, në këtë ditë do ndodhë takimi Kurti-Mustafa Përkundër vullnetit për bashkëqeverisje, tashmë kanë kaluar dy javë nga takimi i fundit mes Lëvizjes Vetëvendosje dhe Li
KQZ-ja në Kosovë, e para në rajon për vonesën Komisioni Qendror i Zgjedhjeve në Kosovë, ka hyrë në muajin e dytë që prej mbajtjes së zgjedhjeve parlamentare më 6 teto
Rezultatet e zgjedhjeve të 6 tetorit do të shpallen në këtë orë nga KQZ-ja Komisioni Qendror Zgjedhor, sot, në orën 10:30, do t’i shpallë rezultatet përfundimtare të zgjedhjeve që janë mbajtur pa
Nesër KQZ-ja shpall rezultatin përfundimtar të zgjedhjeve në Kosovë Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka bërë të ditur se nëse nuk ka ndodnjë ankesë në PZAP dhe Gjykatën Supreme, atëhërë nesë
Ankesat e partive shtyjnë rezultatet përfundimtare LVV-ja i drejtohet sërish Supremes për votat e diasporës. Ankesat e tilla, sipas njohësve të çështjeve politike, po vono
KQZ-ja ende nuk ka një datë për shpallen e rezultateve përfundimtare Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (KQZ), ende nuk ka një datë për shpallen e rezultateve përfundimtare. Ndonëse po bëhen
Nis mbledhja e KQZ-së, çfarë do të vendoset për Kajmakun Ka nisur mbledhja e KQZ-së për shqyrtimin e ccështjes së kryebashkiakut të Vorës, Agim Kajmaku. Kajmaku ka zgjedhur t
PD kërkesë urgjente KQZ-së për shkarkimin e Agim Kajmakut Partia Demokratike i ka kërkuar Komisionit Qendror të Zgjedhjeve të vendosë pa vonesë për shkarkimin e Kryetarit të Bash
Zyrtarët e KQZ-së me rroba speciale për numërimin e votave nga Serbia Zyrtarë të Komisionit Qendror të Zgjedhjeve dhe ekspertë të forenzikës kanë hapur pas 10 ditëve dyert e sallës në Minist
Shkojnë në rinumërim edhe 530 vendvotime Komisioni Qendror i Zgjedhjeve pritet të vendosë sot për kërkesën e Qendrës për Numërim dhe Rezultate për rinumërim të v
Helmimi i punonjësve të KQZ-së, reagon LVV Lëvizja Vetëvendosje përmes një shkrimi ka reaguar për helmimin e punonjësve të KQZ-së, duke thënë e quajtur shqetësuese
Helmimi i zyrtarëve të vet, KQZ: Ende nuk e dimë çfarë ka ndodhur Kryeshefi i ekzekutiv i sekretariatit të KQZ-së, Enis Halimi ka vizituar vendin ku janë helmuar zyrtarët e KQZ-së, ku ka
KQZ rinumëron 95 kuti E plotësuar: Burim Ahmetaj nga QNR ka thënë se është duke vazhduar rinumërimi i vendvotimeve. Deri në ditën e djeshm
Përfundon numërimi i votave, të dhëna zyrtare nga KQZ Numërimi i fletëvotimeve në vendvotime është përmbyllur mbrëmë, por vetëm procesimi i të dhënave nuk është bërë akoma pë
Ndërpritet votimi në një shkollë në Prishtinë, mungojnë zarfe Në shkollën "Faik Konica" në Prishtinë, është ndërprerë votimi me kusht për shkak të mungesës së zarfeve. Këtë e ka b
Flet zëdhënësi i KQZ-së: Të gjitha qendrat e votimit janë hapur me kohë Zëdhënësi i KQZ-së, Valmir Elezi, në një konferencë për media ka bërë të ditur se të gjitha qendrat e votimit janë hapur
S’ka rrezik për KQZ-në, ministria e Financave ndan 6 milion euro për zgjedhjet Ministria e Financave me qëllim të interesit publik dhe duke u bazuar në dekretin e presidentit të Republikës së Kosovës