999 rezultate për

kozmike

Anije luftarake e ndërthurur me atë kozmike, njihuni me "bishën" që pritet të pushtojë oqeanet (FOTO LAJM) Vetëm pak ditë pasi arkitektja italiane e mjeteve lundruese, Elena Nappi, zbuloi projektin e saj të një jahti që shndërr
Baggio para 9 vjetësh kishte pyetur ku e ka Messi anijen kozmike (VIDEO) Ishte prilli i vitit 2010 dhe Barcelona sapo kishte eliminuar Arsenalin pasi në ndeshjen e kthimit në “Camp Nou”, Lionel
"Anije kozmike" mbi ujë, del në shitje super jahti luksoz (FOTO LAJM) Katër kabina me hapësirë të madhe të cilat mund të mbajnë deri në 12 persona, një urë private dhe një tarracë për të mar
Rrufeja godit anijen kozmike (VIDEO) Një incident është shënuar gjatë nisjes së anijes hapësinore Soyuz drejt Stacionit Hapësinor Ndërkombëtar. Në momenti
Shkencëtari amerikan shpjegon ekzistencën e UFO-ve Kërkimi për UFO-t ka nisur që kur njeriu zbuloi se ka diçka përtej kufijve të Tokës. Por pa marrë parasysh kësaj, ende n
Elon Musk do ndërtojë bazë në Mars brenda një dekade Elon Musk ka pohuar se do të ndërtojë një bazë në Mars deri në vitin 2028 dhe ka treguar me foto se si do të duket. M
Google Earth zbulon anijen kozmike të alienëve, tronditet rrjeti (VIDEO) Gjuetarët e alienëve janë të bindur se një objekt misterioz i kapur nga Google Earth është një anije kozmike e rrëzuar.
Ne nuk jemi vetëm! Gjendet anija kozmike e "alienëve" (FOTO LAJM) Këto pamje të pabesueshme tregojnë një anije kozmike që fluturon në ajër mbi shkretëtirë dhe është kapur nga komuniteti
Nasa publikon pamjet e mrekullueshme satelitore të Jupiterit (VIDEO) Juno, anijakozmike e Nasës ka mundur të hyjë suksesshëm në orbiten e Jupiterit duke na dhuruar pamjet e jashtëzakonshme
"Anija kozmike", mrekullia e re Steve Jobs (FOTO LAJM) Apple do të mbajë ngjarjen e madhe të prezantimit të Iphone 8 në 12 shtator. Ndryshe nga prezantimet e tjera te Iphon
Anija kozmike furnizuese arrin në Stacionin Ndërkombëtar Hapësinor Një anije kozmike komerciale, e angazhuar nga agjencia amerikane, NASA, ka arritur në Stacionin Ndërkombëtar të Gjithësi
Rusia nis në hapësirë anijen kozmike me një rus dhe amerikan në bord Rusia ka nisur një anije kozmike drejt hapësirës që kishte në bord një astronaut rus dhe një astronaut amerikan nga kozm
Kina në 2020-tën do të shkelë në Mars Kina vazhdon të punojë vrullshëm për ambiciet e saj për të pushtuar qiellin. Agjencia Hapësinore e Kinës, e cila ka
NASA publikon fakte që mund të sjellin shuarjen e diellit (FOTO LAJM) Një teori konspiratore po shpërndahet më shpejtësi në median online në të gjithë botëm. Një video e publikuar nga NAS
Anija kozmike ruse rrëzohet në Tokë, shpërthen në flakë Një incidentr ka ndodhur në Stacionin Hapësinor Ndërkombëtar me një anije kozmike të Rusisë. Sipas NASA-s, anija kozm
Vdes Rosetta/ Sonda kozmike mbyll misionin pas 12 vitesh në hapësirë Sonda kozmike Rosetta ka mbyllur misionin e saj pas 12 vitesh në hapësirë. Shkencëtarët në Qendrën e Kontrollit të A
Shpërthen raketa e NASA-s pas lëshimit (FOTO LAJM) Raketa “Cyngus”, e përdorur për transport furnizimi për Nasa-n për stacionin hapësinor ndërkombëtar (Iss), ka shpërthyer
Martesë në anije kozmike, dëshira e radhës së Gaga-s Lady Gaga njihet për dëshirat e saj të veçanta, ndërsa pritet që kërkesa e saj për një dasmë në hapsirë të bëhet realite
Shpenzon 5 milion dollarë për "shtëpinë kozmike" (FOTO-LAJM) Kjo nuk është një anije kozmike por shtëpia e një britaniku i cili duke përdorur fantazinë ka arritur të mobilojë vilën
Shfaqet reklama e parë për Windows 8 (VIDEO) Microsoft ka lëshuar reklamën e saj të parë televizive për Windows 8, e cila mund të shihet në postimin e bërë në blogun