999 rezultate për

kozmetike

Kujdes! Produktet kozmetike që përdorni në përditshmëri kanë një datë skadence Produktet kozmetike mund t’ju shkaktojnë probleme me lëkurën nëse shkelni atë që njihet si “afati i skadencës”. Secila p
A është korrekte të mbani produktet kozmetike në frigorifer gjatë verës? Përgjigja nuk është gjithmonë, po, në disa raste mbajtja e produkteve të freskëta është kundërproduktive, ndërsa në të t
Vodhën produkte kozmetike në qendrën tregtare, arrestohet vajza dhe shoqja në Tiranë Një vajzë e identifikuar si A. T është vënë në pranga në Tiranë ndërsa është proceduar penalisht shoqja e saj M. R. M
Bëni kujdes, këto procese kozmetike janë shkatërruese për fytyrën tuaj (FOTO LAJM) Shpesh herë bukuria kushton! Ne ju sjellim një listë të gjërave që janë të çmendura dhe ndoshta të rrezikshme për shë
Çfarë është kozmetika e gjelbër për të cilën po flasin të gjithë? Bota e kozmetikës së gjelbër po lulëzon bindshëm, kjo për shkak edhe të kërkesave të konsumatorëve gjithnjë e më në rrit
Kompania e famshme kozmetike zgjedh fytyrën e Adrola Dushit në fushatën e re (FOTO LAJM) Modelja e njohur shqiptare, Adrola Dushi, ka shënuar një tjetër sukses në karrierën e saj. Ajo është zgjedhur si një nga
Këto janë produktet e kozmetikës që duhet ruajtur në frigoifer Në ditët e nxehta , asgjë nuk na shijon më shumë se një gotë uji i ftohtë apo një frut i freskët nga frigoriferi. Në
Koha për të shfrenuar imagjinatën, artisti italian zgjedh maskën e pikturuar (FOTO LAJM) Ndërsa koronavirusi vazhdon të përhapet dhe Italia është izoluar, artistët e kozmetikës janë bërë krijues. Shumë inf
Ç'ngjyrë duhet të kenë buzët tuaja për të sfiduar dimrin? (FOTO LAJM) Para së gjithash ajo çfarë sugjerohet me patjetër në ditë të ftohta për buzët është hidratimi i shpeshtë i tyre, e më pa
I keni në dollap prej vitesh ? Pas sa kohësh skadojnë produktet e makup-it Transmetimi i sëmundjeve të ndryshme mund të bëhet edhe nga produktet kozmetike. Produktet tuaja kozmetike duhet të r
Bëni kujdes, këto procese kozmetike janë shkatërruese për fytyrën tuaj (FOTO LAJM) Shpesh herë bukuria kushton! Ne ju sjellim një listë të gjërave që janë të çmendura dhe ndoshta të rrezikshme për shë
Kriss Jenner zbulon arsyen pse Kylie shiti 51% të biznesit të saj të kozmetikës (FOTO LAJM) 51% e aksioneve të biznesit të kozmetikës së Kylie Jenner, janë tashmë më zotërim të “Coty”. Kjo kompani kontrollon g
Masa drastike nga Instagram, heq postimet e dietave dhe kirurgjisë kozmetike Ndalimi i produkteve të dobësimit dhe kirurgjia kozmetike. Ndryshimi do të përhapet edhe në Facebook. Thuajini lamtumirë
Nëse produktet tuaja kozmetike kanë këto përberës, hidhini Edhe pse produktet kozmetike gjithmonë akuzohen si produktet më të rrezikshme, në fakt 4 janë përbërësit toksikë të cil
Prindër kujdes! Kjo vogëlueshe është në gjendje të rëndë pasi luajti me këtë lodër (FOTO LAJM) Të gjithë prindërit e dinë, është gjithmonë shumë stresuese kur fëmija sëmuret ose lëndohet. Ky është rasti i Lydia,
Bëni kujdes, këto procese kozmetike janë shkatërruese për fytyrën tuaj Shpesh herë bukuria kushton! Ne ju sjellim një listë të gjërave që janë të çmendura dhe ndoshta të rrezikshme për shë
Vajza kujdes: Zhdukini menjëherë këto produkte kozmetike Shpeshherë kur përdorim produktet kozmetike interesohemi vetëm për pjesën a do dukemi bukur, pa menduar nëse ato kanë ef
Nëse produktet tuaja të kozmetikës kanë këto përbërës, hidhini menjëherë Një pjesë e mirë e produkteve kozmetike përmbajnë substanca me efekte të rrezikshme anësore, të cilat bëni t’i shmangni
Katër produktet kozmetike që duhet t'i hidhni menjëherë, ja arsyeja Jemi të bindur se me pastrimin me themel të garderobës dhe shtëpisë keni mbaruar, ndaj po kalojmë tek çanta e makeuo-it
Nëse produktet tuaja kozmetike kanë këto përberës, mos i përdorni Edhe pse produktet kozmetike gjithmonë akuzohen si produktet më të rrezikshme, në fakt 4 janë përbërësit toksikë të cil