999 rezultate për

kozi

Koronavirusi i merr jetën pedagoges së njohur në Universitetin e Tiranës Pedagogia e Fakultetit të Shkencave Sociale Kozeta Noti, ka humbur jetën si pasojë e infektimit me Covid 19. Lajmi i
Greqia mban fjalën, dërgon letrën për integrimin e Maqedonisë Shefi i diplomacisë greke, Nikos Kozias sot paralajmëroi se do të bëhet nënshkrimi dhe nesër në mëngjes do të nisen letr
Kocias: Brenda disa ditësh zgjidhim problemet me emrin Ministri i jashtëm grek Nikos Kozijas në një intervistë për televizionit shtetëror grek ERT, ka shprehur bindje dhe shpr
U bë president me paratë e Gadafit, por ja sa i pasur është Sarkozy Ish-presidenti francez Nicolas Sarkozy u arrestua nga policia ditën e sotme, pasi akuzohet për marrjen e 59 milionë doll
Mori para nga Gadafi, Sarkozy hedh poshtë të gjitha akuzat Nicolas Sarkozy, ish-presidenti konservator i Francës, u mor në paraburgim të policisë të martën për tu marrë në pyetje
Financimet e paligjshme nga Libia, arrestohet ish-Presidenti francez Sarkozy Ish-presidenti francez Nicolas Sarkozy është arrestuar ditën e sotme pasi akuzohet për marrjen e 42 milion paund në page
Kozias: Çështjen e emrit do ta zgjidhim në 2018 Qeveria ka qëllim që të zgjidh çështjen e emrit me Maqedoninë, deklaroi ministri i punëve të jashtë të Greqisë, Nikos Ko
"As ballist e as partizan", zbulohet misteri i rrugëve të Kamzës (FOTO LAJM) Sa herë që përmendet bashkia Kamzë, padyshim që na kujtohet fenomeni i shumëpërfolur të emrave të rrugëve që kryetari i
Interi dhe Milani "përplasen" në merakto për talentin francez Interi dhe Milani kanë shfaqur interesim për një yll të ri në Francë. Bëhet fjalë për Vincent Koziello, i cili aktualish
Sarkozy paralajmëron rrezikun për sulme të tjera terroriste Ish-presidenti francez, Nicholas Sarkozy ka paralajmëruar për rrezikun e një sulmi të mundshëm terrorist. “Pyetja e s
Ambasada në Athinë injoron Ali Ahmetin Sot në Athinë kreu i BDI-së, Ali Ahmeti do të takohet me ministrin e jashtëm grek Nikos Kozias. Takimi Kozias- Ahmeti ës
Ministri i jashtëm grek viziton Maqedoninë Sot vjen për vizitë një-ditore në Maqedoni, me ftesë të ministrit të Punëve të Jashtme Nikolla Poposki, ministri i Punëv
Sarkozi fiton raundin e I-rë të zgjedhjeve lokale në Francë Qendra e djathtë franceze, e udhëhequr nga partia Unioni për një Lëvizje Popullore (UMP) e ish-presidentit Sarkozy, ka d
Plas gallata me Sarkozinë (FOTO LAJM) Ish-presidenti francez Nikolas Sarkozy ka qenë i pranishëm në marshin paqësor të Parisit. Ai ka qenë prapa liderëve t
Sarkozi nën hetim për korrupsion, fotografohet duke shëtitur me motor Vetëm se ata nuk kanë mbajtur kaska mbrojtëse teksa udhëtonin me motor, në internet kanë nisur kritikat e shumta, në lid
Francë, Hollande ul rrogat e qeveritarëve Presidenti i ri francez, Fransua Hollande, dhe ministrat e tij socialistë, kanë miratuar vendimin për zvogëlimin e rroga
Sarkozi “off the rec”: Ua ngeca socialistëve “Të humbasësh është gjithnjë e vështirë, por të mendosh se po i lëmë ata (socialistët) të menaxhojnë këtë situatë të dh
Hollande, presidenti i ri i Francës Ashtu siç ishte parashikuar, Fransua Hollande rezulton të jetë fitues i zgjedhjeve presidenciale në Francë me rreth 52%
Zgjedhjet në Francë, exit-poll-et favorizojnë Hollande Procesi i votimit për Presidentin e ri të Frances në disa qytete po shkon drejt mbylljes. Ashtu siç ishte parashikuar në
Presidencialet, Hollande kryeson ndaj Sarkozy Është hera e parë që prej vitit 1958 që kandidati që synon të rizgjidhet president në Francë dështon në raundin e parë.