999 rezultate për

koxias

Koxias akuza të rënda ministres nga VMRO-ja: Mizrahi ashpër e shkeli Marrëveshjen e Prespës dhe të drejtën ndërkombëtare Për tabelën në Ministrinë e Punës dhe Politikës Sociale Rashella Mizrahi, reagoi edhe ish-ministri i Punëve të Jashtme i
Dimitrov shkon në Athinë Ministri i Punëve të Jashtme të Maqedonisë së Veriut, Nikolla Dimitrov të premten dhe të shtunën, më 15 dhe 16 mars do t
Koxias flet për vdekjen e tij, kush është dëshira më e madhe Për miqësinë mes dy popujve, efektet pozitive që për të dy vendet do t’i sjellë Marrëveshja e Prespës, pasi të bëhet për
Shfaqet Koxias, thotë se do ta tërhiqte për veshi Zaevin Ish-ministri i Punëve të Jashtme të Greqisë, Nikos Koxias, në një intervistë për televizionin grek “Antena”, në lidhje m
Koxias: Marrëveshja me Maqedoninë nuk është e lehtë Ish-ministri i Punëve të Jashtme i Greqisë, Nikos Koxias, ka deklaruara se nuk do të ketë asnjë pengesë në realizimin e
Pas dorëheqjes së Koxias fshihen kurthe dhe para të zeza Përpjekja e kryeministrit grek, Aleksis Cipras që ta tejkalojë përçarjen në kabinetin e tij, në seancën e të martës ka s
Koxias shpërthen pas dorëheqjes: Tentuan të më groposin Ministri i jashtëm i Greqisë Nikos Koxias menjëher pas dorëheqjes, përmes një statusi në llogarinë e tij në Twitter ju d
Koxias kërcënon hapur: Pa marrëveshjen, s'ka të ardhme për Maqedoninë Pa pranimin e Marrëveshjes së Prespës nuk ekziston kurrfarë zgjidhje, porositi shefi i diplomacisë greke, Nikos Koxias,
Kotzias: Marrëveshja me Maqedoninë kalon pa probleme në Parlament I bindur se Marrëveshja nga Prespa pa probleme do të marrë dritë të gjelbër nga deputetët në Parlamentin grek, madje edh
Gjermania paralajmëron: Shfrytëzoni momentin për zgjidhjen e problemeve Qeveria gjermane inkurajon Maqedoninë dhe Greqinë që t’i zgjidhin të gjitha çështjet e mbetura për zgjidhjen e kontestit
Dimitrov dhe Koxias përsëri në takim Shefi i diplomacisë së Maqedonisë, sot do të ulet në tryezë të përbashkët me kolegun e tij grek Nikos Koxias, pasi që më
Vazhdojnë përpjekjet për paqe, takim i ri në Selanik Kontaktet e shpeshtuara të shefave të Diplomacive të Maqedonisë dhe Greqisë, Nikolla Dimitrov dhe Nikos Koxias, në periu
Koxias sot bisedon për Maqedoninë me Stoltenberg Shefi i diplomacisë greke, Nikos Koxias sot do të takohet me sekretarin e përgjithshëm të NATO-s, Jens Stoltenberg në se
Sot, Dimitrov takohet me homologun grek Ministrat e Punëve të Jashtme të Maqedonisë dhe Greqisë, Nikolla Dimitrov dhe Nikos Koxias sot do të takohen përsëri me
Çështja e emrit, Dimitrov-Koxias takohen të mërkurën Sipas mediave greke, më 25 prill do të mbahet takim i ri në Vjenë i shefave nga diplomacitë e Maqedonisë dhe Greqisë, Ni
Koxias: Maqedonia nuk do të arrijë të bëhet anëtare e NATO-s “Në Samitin në qershor, Maqedonia nuk do të arrijë që të bëhet anëtare e NATO-s, pasi që periudha kohore është e shkurtë
Deklaratat e Zaevit "trazojnë" politikën greke Deklaratat e fundit të kryeministri i Maqedonisë Zoran Zaev, ishin arsye për grindje të reja mes pushtetit dhe opozitës
Nikos Koxias: Kosovën nuk e kemi njohur e as që do e njohim Gjatë vizitës së fundit në Shkup, Nikos Kotzias nuk e fshehi miqësinë e tij me kryetarin e BDI-së, Ali Ahmetin, të cilin
Optimizëm për zgjidhjen e problemeve Ministri i jashtëm grek Nikos Koxias pas takimit të sotëm në Ohër me homologun e tij Nikolla Dimitrov beson se do të zgj
Koxias në Ohër, darkë pune me Dimitrovin Ministri i Jashtëm grek Nikos Koxias pasdite arrin në Ohër, pas së cilës do të ketë një darkë pune me ministrin e jashtë