999 rezultate për

kovid

Bilancet e fundit me Covid-19 në Maqedoni Ministria e Shëndetësisë njofton se gjatë 24 orëve të fundit janë kryer 2345 teste prej të cilave 373 kanë rezultuar poz
Zbulohet shifra, ja sa qytetarë kanë aplikuar për t'u vaksinuar Ministria e Shëndetësisë ka njoftuar që 46.023 persona kanë aplikuar në uebfaqën për vaksinim përmes sistemit “Termini i
Bien ndjeshëm vdekjet, bilancet e fundit me Covid-19 në Maqedoni Ministria e Shëndetësisë njofton se në 24 orët e fundit në gjithë vendin janë regjistruar gjithsejtë 416 raste të reja t
Zaev tregon datën: Ja kur vijnë vaksinat Fajzer Kryeministri Zoran Zaevi në debatin e sotëm onlajn me Këshillit Atlantik në temë “Maqedonia e Veriut në prag të Evropës”
Vaksinat kineze në Maqedoni, detajet e marrëveshjes "top secret" Marrëveshja për furnizim të vaksinave anti kovid u nënshkrua me prodhuesin kinez “Sinofarm”. 200 mijë dozat e para prite
Maqedoni: Bilancet me Covid-19 në 24 orët e fundit Gjatë 24 orëve të fundit në mbarë vendin nga 726 teste të kryera janë regjistruar 75 raste të reja me Kovid-19, njoftojn
Maqedoni, mundësohet importi i vaksinave kundër Covid Kushte për importin e vaksinave për Kovid-19 me Propozim-ligjin e plotësuar për ndryshimin dhe plotësimin e Ligjit për i
Ja sa raste të reja me COVID-19 në Maqedoni Në 24 orët e fundit nga 529 teste të kryera, 63 persona rezultuan pozitiv ndaj Kovid-19, dhe atë: Shkup 42, Kumanovë 3,
Po bie numri i infektimeve me Covid-19 në Maqedoni Është zvogëluar numri i të infektuarve të rinj dhe të vdekurve nga Kovid-19, si dhe përqindja e pozitivëve të testuar pë
Maqedoni: 31 pacientë ndërruan jetë nga Covid-19, 657 raste të reja Ministria e Shëndetësisë raportoi se nga gjithsej 2.347 teste për virusin korona gjatë 24 orëve të fundit, gjithsej 657
Ende të pa mësuar me rregullat kovidiane, sa qytetarë u ndëshkuan në vetëm 24 orë Gjatë 24 orëve të fundit, në të gjithë vendin, punonjësit e policisë kanë ndëshkuar me masën administrative 3.000 lekë s
659 raste të reja dhe 23 të vdekur nga Covid-19 në Maqedoni Ministria e Shëndetësisë njofton se në 24 orët e fundit janë kryer 1715 teste prej të cilave 659 persona kanë rezultuar
Gjendja nën kontroll, në rënie numri i të sëmurëve nga Covid-19 në Maqedoninë e Veriut Në Maqedoninë e Veriut autoritetet shëndetësore theksojnë se gjendja me koronavirusin COVID-19 është nën kontroll, ndërs
Filipçe: Po përgaditemi për vaksinën Anti-Kovid Misnitri i shëndetësisë Venko Filipçe ka deklaruar se sistemi shëndetësor në vend po përgaditet për vaksinën anti kovid.
Nëntori i zi maqedonas! Çdo 50 minuta u shënua një viktimë nga COVID-19 Muaji nëntor shënoi muajin me numrin më të lartë të viktimave nga koronavirusi në Maqedoni, që prej fillimit të pandemis
Ja sa pacient me Covid-19 po mjekohen në spitalet e Maqedonisë Në 24 orët e fundit në qendrat kovid në spitalet në vend raportohet se trajtohen gjithsej 811pacientë pozitivë ose të dy
30 viktima dhe 947 të infektuar me Covid-19 në Maqedoni Në 24 orët e fundit është shënuar rënie e numrit të pacientëve me Kovid në Maqedoninë e Veriut, por rekord sa I përket n
Filipçe: Në Strumicë e Kumanovë nuk ka shtretër të lirë Minsitri i shëndetësisë Venko Filipce tha se në të gjitha spitalet përveç në Strumicë dhe Kumanovë ka shtretër të lirë p
Qeveria e Maqedonisë miratoi masa të reja anti Covid-19 Qeveria e Republikës së Maqedonisë Veriore në seancën e mbajtur sonte miratoi disa vendime dhe konkluzione në lidhje me
Pas Italisë, izolohet edhe Spanja Qeveria e Spanjës sot shpalli gjendje të jashtëzakonshme në vend për shkak të koronavirusit dhe vendosi orë policore pre