999 rezultate për

kostot

Kamera në qendrat e votimit, KQZ i përgjigjet PD: Po vlerësojmë kostot finaciare! KQZ i është përgjigjur PD pas kërkesës së saj për kamera monitorimi në qendrat e votimit. Kreu i KQZ, Ilirjan Celiba
Sa do të zgjasë pandemia, çfarë na mësoi Gripi Spanjoll, SARS dhe Ebola: Kostot e pritshme në ekonomi Me pandeminë e koronavirusit që tashmë ka hyrë në kulmin e saj, dilema të shumta janë ngritur. Sot askush nuk është n
Bëni gati 100 plus! Për të udhëtuar nga pika kufitare Kapshticë, duhet të keni bërë tamponin COVID-19 Pika Kufitare e Kapshticës ka nxjerrë rregulla të reja për kalimin e shqiptarëve drejt Greqisë. Mësohet se të gjithë
Super performancë në Super Bowl, Shakira dhe Jennifer Lopez nuk do të paguhen (VIDEO) Më shumë se vetë ndeshja, në Super Boël tërhoqi vëmëndje dhe u lakua në të gjitha mediat performanca e Shakirës dhe Jenn
Gjilanasit i plasi goma në rrugën e Kombit: Kosovarët e injoruan, por polici i Shqipërisë i pagoi edhe kostot Adnan Arifi, nga Gjilani, derisa ishte duke kaluar në rrugën e Kombit së bashku me familjen e tij, i kishte plasur goma
Shqipëria dhe Mali i Zi kanë kostot e jetesës më të larta në rajon Shqipëria dhe Mali i Zi kanë kostot e jetesës më të larta në rajon. Shqipëria renditet në vendin e 9-të nga 40 shtete t
Shqipëria me kosto 10 herë më të ulët të punës nga mesatarja e BE Një kompanie në Shqipëri, një orë pune i kushton mesatarisht 2.5 euro, sipas INSTAT. Krahasuar me mesataren e Bashkimit
Kostot shumë të larta, Top Channel anulon Big Brother VIP Duhet thënë se të gjithë mezi po e prisnin, Big Brother VIP. Para disa muajsh u njoftua përmes një promoje në Top Ch
Tarifat e pastrimit, kaq euro paguan çdo familje Kosto vjetore e trajtimit të mbetjeve për 1 banorë llogaritet në 1329 lekë në vit ose 10.4 euro sipas një metodologjie
Sa është kostoja e dhunës në Shqipëri? Në Shqipëri kosto e dhunës vlerësohet të jetë 315 dollarë për person ose sa 3.8 % e prodhimit të brendshëm bruto (PBB).
Fatos Nano ndjehet i braktisur: Kostot e të qënit i pari Mund të cilësohet pa dyshim si një prej politikanëve më të përfolur dhe që kanë lënë gjurmë në historinë e Shqipërisë. S
PËRGJIMI/ Deputeti i PS kërkon ikjen e Beqës: Rama s’ka pse të mbajë kostot e tij Përgjimi i publikuar pak ditë më parë ku ministri Ilir Beqaj shkarkonte nëpërmjet telefonit kreun e një drejtorie rajona
5 mbrojtësit që pritet të zëvendësojnë Terry-in (FOTO LAJM) John Terry do t'i thotë lamtumirë Chelseat në fund të këtij sezoni, pasi Blutë e Londrës vendosën për t'i mos rinovuar k
Kërkojnë ta bëjnë biletën e urbanit 70 lekë, ja si ia kthen Veliaj Përmes një letre dërguar Bashkisë së Tiranës, Shoqata e Transportit Qytetas kërkon që çmimi i biletës së transportit urb
Gjosha: Integrimi, kosto për buxhetin dhe jetën politike Ministrja e Integrimit Klajda Gjosha u shpreh sot se procesi i integrimit ka kosto jo vetëm në buxhetin e shtetit por ed
Rama takim me fermerët: Do ulim kostot e prodhimit Në vijim të turit të takimeve me biznesin, kryetari i Partisë Socialiste Edi Rama, gjatë vizitës në një fabrikë e cila m
BQE: Euro është e pakthyeshme Presidenti i Bankës Qendrore Evropiane, Mario Draghi tha se ai do të dalë me masa për të mbështetur Euron gjatë javëve n
Kostot fatale të duhanit Ndonëse të varfër, shqiptarët konsumojnë duhan, pa i bërë llogaritë për koston financiare dhe shëndetësore. Sipas ll
Londër 2012, kostot marramëndëse të evenimentit Fatura përfundimtare e Lojrave Olimpike të vitit 2012 mund të jetë dhjetë herë më e lartë nga vlerësimet paraprake.
Mbrojtja e anglishtes, detajet dhe kostot e TOEFL Që të jesh një student i nivelit Master në Universitetet shqiptare, qofshin publikë apo privatë, je i detyruar të kesh t