999 rezultate për

kostoja

Basha hedh akuzat e rënda: Qeveria dha 52 milion euro për tenderat e miqve në 2 javë Kreu i opozitës Lulzim Basha ka paralajmeruar sot fakte trondite qe do t’i beje publike nga selia e PD ne nje komunikim
Dikur ishte vila e Pablo Escobarit, sot një nga hotelet më të kërkuar në botë (FOTO LAJM) Është quajtur “Casa Malca” dhe është një hotel luksoz në Gjirin e Meksikës, pranë qytetit të Tulumit. Karakteristikat
Alarm në Venecia, përmbytja më e madhe në 50 vitet e fundit (FOTO LAJM) Venecia po përballet me përmbytjen më të rrezikshme në 50 vitet e fundit. Kryetari i bashkisë fajësoi ndryshimin e klimë
Kjo është kostoja e vërtetë e iPhone 11 Pro Max Një iPhone 11 Pro Max kushton nga 1249-1449 $, por një studim i fundit ka treguar se gjigantit të teknologjisë Apple kjo
Rruga prej ari: Si u rrit kostoja nga 24 në 300 milion euro e Milot-Balldren Koncensioni për ndërtimin e rrugës Milot -Balldren me një total shpenzimesh që shkon në 300 milionë euro, fillimisht ish
Rama e dha për 330 milion euro, por kostoja reale e Thumanë-Kashar është më pak se gjysma Pak muaj pasi qeveria anuloi procedurat për ndërtimin me koncesion PPP të autostradës Thumanë – Kashar kundrejt vlerës r
2.7 milion euro/ km! Kostoja e "By Pass-it" të Fierit që nuk mbaroi kurrë Ndërtimi i by pasit të Fierit është një histori e komplikuar si shumica e investimeve publike në Shqipëri, por punimet n
Nga 1 korriku ulet ndjeshëm kostoja e roaming-ut në gjithë Ballkanin Qytetarët e Maqedonisë së Veriut, Shqipërisë, Kosovës, Serbisë, Malit të Zi dhe Bosnje-Hercegovinës nga muaji korrik do
Nuk ka fund marrëzia, rritet në 22 milion euro 1 kilometër kostoja për Thumanë-Kashar eksa qeveria shqiptare po zbaton një program investimesh publike nëpërmjet kontratave PPP, serioziteti i procesit duket
Aksidenti i tmerrshëm në F1, kjo është kostoja e dëmeve Çmimi i Madh i Belgjikës, në Formula 1 ditën e djeshme është përfshirë nga një aksident i frikshëm. Gabimi që në kth
Sa është kostoja e dhunës në Shqipëri? Në Shqipëri kosto e dhunës vlerësohet të jetë 315 dollarë për person ose sa 3.8 % e prodhimit të brendshëm bruto (PBB).
Simboli i korrupsionit shtetëror, rruga që vetëm "ha" lekë e nuk mbaron kurrë Segmenti Tiranë – Elbasan duket se jo vetëm nuk do të përfundojë kurrë por po kushton miliona lekë. Shtyrje afatesh
Sa ishte kostoja e urës mburojë ndaj stuhive që u shemb sot në Florida? Një urë kalimtarësh është shembur në Majemi, SHBA, duke shtypur disa automjete që ishin duke lëvizur poshtë objektit.
Autobusët pa pagesë në kryeqytet, nuk dihet ende kostoja Nga nesër Komuna e Prishtinës ka marr vendim që të ndal qarkullimin e veturave nëpër kryeqytet, për një periudhë të paca
Një miliard euro kostoja e krizës së Katalonjës Ministri i Jashtëm i Spanjës, Luis de Guindos, tha se kriza e Katalonjës që shpërtheu pas referendumit të jashtëligjshëm
E gjitha një gënjeshtër, kjo është kostoja e vërtetë e iPhone X Ndërkohë që Iphone X është i shtrenjtë për tu blerë është dhe i shtrenjtë për t’u prodhuar, por jo aq i shtrenjtë sa ju
Gjici premton stadiuminn për tifozët, ja sa vende do ketë ai Presidenti i Kukësit foli për projektin e ndërtimit të stadiumit të ri. Gjici tha se ka paraqitur projektin pëer ndërtim
Restaurimi i kullës Big Ben, dyfishohet kostoja Kanë kaluar vetëm pak javë që nga vendimi për restaurimin e kullës së Big Ben-it. Ora më e famshme në botë do të push
Del shifra zyrtare e kostos së zgjedhjeve të parakohshme Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka miratuar raportin e shpenzimeve për organizimin e Zgjedhjeve të Parakohshme për Kuvend
Uji i pijshëm/ Pas 5 vitesh qytetarët e Tiranës do të paguajnë 4 herë më pak për 24 orë ujë Pavarësisht se sot Tirana paguan 45 lek/m3 për furnizimin me ujë të pijshëm, kostoja reale e qytetarëve është shumëfish