999 rezultate për

kosto

Përgjimet e "Bild", PD konference për shtyp: Rama të largohet me sa më pak kosto (VIDEO) Sekretari i Përgjithshëm i PD, Gazment Bardhi dha një deklaratë për mediat sot në mesditë, ku publikoi sërish me zë, aud
2.7 milion euro/ km! Kostoja e "By Pass-it" të Fierit që nuk mbaroi kurrë Ndërtimi i by pasit të Fierit është një histori e komplikuar si shumica e investimeve publike në Shqipëri, por punimet n
Nga 1 korriku ulet ndjeshëm kostoja e roaming-ut në gjithë Ballkanin Qytetarët e Maqedonisë së Veriut, Shqipërisë, Kosovës, Serbisë, Malit të Zi dhe Bosnje-Hercegovinës nga muaji korrik do
Kujtim Gjuzi gjen belanë pas famës së menjëhershme (FOTO LAJM) Me deklaratat dhe qendrimet e tija publike, deputeti i PD-së, Kujtim Gjuzi është ndër personazhet publik më të përfolur
Arsenal synon mesfushorin e United me kosto zero Mesfushori spanjoll Ander Herrera është gjithnjë e më shumë larg Manchester United. Kontrata e 29-vjeçarit skadon në fu
Shqipëria me kosto 10 herë më të ulët të punës nga mesatarja e BE Një kompanie në Shqipëri, një orë pune i kushton mesatarisht 2.5 euro, sipas INSTAT. Krahasuar me mesataren e Bashkimit
Hapet restoranti nënujor, pamje përrallore (FOTO LAJM) Në Norvegji është hapur restoranti i parë nën ujor në Evropë. Pamja e ofruar është spektakolare, pasi teksa je duke d
Prishtina, Shkupi dhe Tirana janë qytetet më të lira në Evropë Për të përcaktuar indeksin e kostove të jetesës, Numbeo bazohet në 5 indekse të tjera siç janë: indeksi i qirave, indeks
Fenomen alarmant, prostitucion për të paguar studimet Studimet e larta në shumë vende të Europës janë me kosto të lirë, por në shumë vende të tjera si Britania e Madhe ka një
Nuk ka fund marrëzia, rritet në 22 milion euro 1 kilometër kostoja për Thumanë-Kashar eksa qeveria shqiptare po zbaton një program investimesh publike nëpërmjet kontratave PPP, serioziteti i procesit duket
Pas patriotizmit "Shqipëri – Kosovë", tregti me kosto dhe konflikte (FOTO LAJM) Poshtë zhargonit patriotik ndërmjet Shqipërisë dhe Kosovës, në fakt ka një bashkëpunimin ekonomik mjaft të dobët, me shu
Kostot shumë të larta, Top Channel anulon Big Brother VIP Duhet thënë se të gjithë mezi po e prisnin, Big Brother VIP. Para disa muajsh u njoftua përmes një promoje në Top Ch
Tarifat e pastrimit, kaq euro paguan çdo familje Kosto vjetore e trajtimit të mbetjeve për 1 banorë llogaritet në 1329 lekë në vit ose 10.4 euro sipas një metodologjie
Skënderbeu reagon për sfidën kundër Laçit Pas shumë debatesh, diskutimesh dhe akuzash, FSHFja vendosi që ndeshja e javës së 12-të të luhet rregullisht ditën e mër
Rama nxjerr në "shitje" Vlorën, Himarën dhe Sarandën (FOTO LAJM) Qeveria duket se ka ndryshuar sërish taktikë së fundmi lidhur me blloqet e lira të naftës duke kaluar nga strategjia “op
“Mali” i ilaçeve të skaduara në QSUT shkakton kosto të shumëfishta Të paktën katër herë në vit, Fatjon Mara, 43 vjeç, mbërrin në Spitalin Pediatrik në Tiranë me pyetje që e mundojnë. I bi
Aksidenti i tmerrshëm në F1, kjo është kostoja e dëmeve Çmimi i Madh i Belgjikës, në Formula 1 ditën e djeshme është përfshirë nga një aksident i frikshëm. Gabimi që në kth
Goditje me kosto zero, Rabiot drejt kalimit te Milani Ende pa u mbyllur zyrtarisht merkatoja e kësaj vere, në shumë prej ligave të futbollit europian, shumë skuadra mendojnë
Të burgosurit në Shqipëri ‘jetë luksi’, koston e tyre mujore do ta kishte zili çdo i punësuar Një i burgosur i kushtoi të ardhurave publike 539 euro në muaj gjatë vitit 2017 sipas të dhënave zyrtare nga Ministria e
Sa është kostoja e dhunës në Shqipëri? Në Shqipëri kosto e dhunës vlerësohet të jetë 315 dollarë për person ose sa 3.8 % e prodhimit të brendshëm bruto (PBB).