999 rezultate për

kosoves

Mediat serbe propaganduan idenë se Trump dhe Putin do zgjidhnin konfliktin Kosovë-Serbi në të mirën e tyre Një projekt i titulluar "Zbulimi i rrjeteve dezinformuese ruse dhe masave aktive që nxisin secesionizmin dhe revizionizm
Rrahmani mposht koronavirusin, i bashkohet skuadrës së Napolit Pas Elseid Hysajt një tjetër futbollist shqiptar i Napolit ka mposhtur koronavirusin. Bëhet fjalë për kapitenin e pë
Franca e Holanda vazhdojnë ta pengojnë liberalizimin e vizave për Kosovën Franca dhe Holanda mbesin shtetet, të cilat e pamundësuan liberalizimin e vizave për Kosovën gjatë presidencës gjermane
Ndërron jetë në QKUK 13-vjeçarja nga Podujeva që u përplas nga një makinë pak ditë më parë Ka vdekur 13-vjeçarja e cila ishte duke u trajtuar në Në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës, pas një aksidenti traf
Provokon Vuçiç në ditën e pavarësisë, nxjerr tanket shumë afër Kosovës Presidenti serb, Aleksandar Vuçiq ka thënë të shtunën në kazermën “Mija Stanimiroviq” në Nish se është mirënjohës ndaj R
Futbollisti i kombëtares së Kosovës infektohet me Covid-19 Gazeta zvicerane "Blick" ka lajmëruar se dy raste me koronavirus janë shfaqur në ekipin e St.Gallen. Njëri nga ta ësh
Vazhdimi i mandatit të Gjykatës Speciale, reagon Haradinaj Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj ka e cilësuar të padrejtë vazhdimin e mandatit të Gjykatë
DW: Si u rrëzua amendamenti i Hashim Thaçit Mandati i Dhomave të Specializuara, apo siҫ njihet në opinion Gjykata Speciale do të zgjasë deri në njoftimin e Kë
Nipi zbulon flamurin origjinal personal të Isa Boletinit që e ka ngritur me 30 qershor 1912 (VIDEO) Në fshatin Boletin në veri të Kosovës, gjendet kulla e Isa Boletinit. Emisioni “Ballkan” këtë javë bisedoi me stërnip
Ambasada e SHBA apel Kosovës: Lëreni Gjykatën Speciale ta bëjë punën e saj Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Prishtinë u kishte kërkuar me ngulm deputetëve të Kuvendit të Kosovës që
Fshatrat e qytetet e Kosovës që "flenë" mbi ar Në Strategjinë minerare të Kosovës janë paraqitur të dhëna për pasurinë nëntokësore të vendit. Ari është njëri prej mine
Hoti: Të ulemi me opozitën ose të shkojmë në zgjedhje Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, është shprehur se koalicioni qeverisës nuk i ka 80 vota në Kuvend, një kusht i do
Biden pritet të emërojë si sekretar shteti, mbështetësin e madh të Kosovës, Antony Blinken Presidenti i zgjedhur amerikan Joe Biden pritet të emërojë të martën anëtarët e parë të kabinetit të tij, që sipas njoft
Kosova dhe Kroacia me partneritet të fuqishëm strategjik Ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës e Republikës së Kosovës, Meliza Haradinaj-Stublla, realizoi sot vizitë një-d
Akuzat ndaj Bashës për UÇK-në, kreu i Komunës së Mitrovicës: Janë shpifje të ulëta Kryetari i Komunës së Mitriovicës, Agim Bahtiri i ka dalë në mbrojte kreut të PD, Lulzim Basha pas akuzave të qeverisë s
Të gjitha vendimet që u morën në mbledhjen e 45 të Qeverisë së Kosovës Qeveria e Republikës së Kosovës, e drejtuar nga Kryeministri Avdullah Hoti, ka zhvilluar mbledhjen e saj të rregullt, të
Nga kush paguhen avokatët pranë Gjykatës në Hagë? Ish-udhëheqësit kryesorë të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, të cilët po përballen me aktakuza për krime lufte në Dhomat
Reagon Ministria e Jashtme për kërkesën e Vuçiç: Ofendim! “Kërkesa e Vucic, Vulin, Gjuric e Petkovic për të vizituar Kosovën, në një kohë kur Kosova përballet me rihapjen e plagë
Vuçiç kërkon leje që të vizitojë sot Kosovën Presidenti i Serbisë, Aleksander Vuçiq, të enjten ka dërguar kërkesë në institucionet e Republikës së Kosovës për të rea
Në këtë datë pritet të hiqen vizat për Kosovën Më 26 dhe 27 nëntor 2020 do të mbahet takimi virtual i delegacioneve teknike nga Ministria e Punëve të Brendshme e Repub