999 rezultate për

kosoven

Sëmundja "gjuha e kaltër" dyshohet se ka prekur edhe Kosovën Dy ferma në komunën e Shtërpcës dyshohet se janë të prekura nga sëmundja e kafshëve e njohur si "gjuha e kaltër". Kët
Vuçiq: Nuk jam optimist për zgjidhjen e problemeve me Kosovën Në video-samitin e organizuar nga Këshilli Atlantik i Uashingtonit, presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiq ka folur për
Gent Cakaj i shkruan Apple: Vendosni Kosovën në hartë! "Ndaj, presim që Apple Inc. të marrë vendimin e drejtë duke vendosur kufijtë e Republikës së Kosovës në hartat e shërbim
Kosova kërkesë zyrtare Apple për njohjen e kufijve Ministrja e Punëve të Jashtme të Kosovës, Meliza Haradinaj-Stublla, përmes një letre i është drejtuar drejtorit ekzekuti
Vjosa Osmani i bashkohet nismës: Vendosni Kosovën në hartë Kryetarja e Kuvendit të Kosovës, Vjosa Osmani i është bashkuar nismës së Dua Lipës dhe Rita Orës, për të vënë Kosovën në
"Fusni Kosovën në hartë", Rita Ora fton vajzat shqiptare ta ndjekin (FOTO LAJM) Thirrjes ndaj "Apple" për të shtuar Kosovën në hartë i është bashkuar së fundmi edhe këngëtarja e njohur me famë ndërkom
Dua Lipa i tregoi botës Shqipërinë etnike, komenti i Lorik Canës merr vëmendjen (FOTO LAJM) Këngëtarja me origjinë nga Kosova, përpos të gjithave, asnjëherë nuk harron rrënjët e saj. Këtë herë ajo ka publikuar
Hashim Thaçi: Isha gati të jap jetën i ri, tani që jam me thinja e kam amanet t'a ruaj Kosovën "Për mua, Kosova është gjithmonë e para. Isha gati të jap jetën i ri për Kosovën, e sot që jam prind me thinja nuk ka dy
Italia mbyll kufijtë me Kosovën, por jo vetëm Italia ka vendosur të mbyllë kufijtë për Kosovën dhe disa vende të tjera të rajonit si pasojë e shtimit të ndjeshëm të r
Vuçiç njofton ambasadorin rus për dialogun me Kosovën Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç, e njoftoi ambasadorin e Rusisë në Beograd, Aleksandar Botsan Harchenko, në lidhj
Shifra alarmante për Kosovën, mbi 200 raste të reja me koronavirus Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës ka njoftuar se të dielën, janë testuar gjithsej 493 mostra të marra
Sot mbahet 1 minutë heshtje në 13:00 në gjithë Kosovën Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti në emër të Qeverisë së Kosovës, ka kërkuar që sot në orën 13:00, të mbahet një min
Letër Francës dhe Holandës: 42 eurodeputetë kërkojnë heqjen e vizave për Kosovën Andrey Kovatchev, politikani bullgar, anëtar i Parlamentit Evropian, ka bërë të ditur se ai, bashkë me 41 anëtarë të tje
Macron dhe Merkel i bashkohen Samitit për Kosovën të premten Presidenti francez, Emmanuel Macron dhe kancelarja gjermane Angela Merkel do të organizojnë me BE-në një samit virtual t
Maqedonia e Veriut nuk do të rimbyllë kufijtë me Kosovën e Serbinë Maqedonia e Veriut nuk do të rimbyllë kufijtë me Kosovën e Serbinë për shkak të rritjes së koronavirusit. Kryeministr
Sipas Grenellit, SHBA-ja nxiti Evropën të mendojë për liberalizim vizash për Kosovën I dërguari i Shteteve të Bashkuara të Amerikës për dialogun Kosovë-Serbi, Richard Grenell, ka thënë se fokusi i SHBA-së
Deputetët e PE kërkesë Merkel: Të vendoset në axhendë liberalizimi i vizave për Kosovën Deputetët e Parlamentit Evropian kanë nënshkruar një letër përmes të cilës kanë kërkuar nga kancelarja gjermane Angela M
Rudina Hajdari "xhindos" Ruçin, Rama braktis Kuvendin: Kemi 700 viktima pa fajtor! Me të përfunduar fjalën kryeministri Rama, fjalën e ka kërkuar deputetja Rudina Hajdari e cila bëri një akuzë të rëndë p
Rama reagon ashpër për aktakuzën ndaj Thaçit: Baltë mbi Kosovën e shqiptarinë! Kryeministri Rama ka folur në Kuvend në lidhje me aktakuzat ndaj Thaçit dhe Veselit. Ai është shprehur se aktakuza ës
Grenell i kundërpërgjigjet Von Cramonit: Bëjeni punën tuaj, liberalizojini vizat për Kosovën Është ashpërsuar përplasja mes zyrtarëve të Evropës dhe atyre të Amerikës. I dërguari i posaçëm i administratës Trump