999 rezultate për

kosove-serbi

BE-ja nuk e di kur mund të vazhdojë dialogu Kosovë-Serbi Bashkimi Evropian ende nuk e di se kur do të vazhdohet me takimet mes delegacioneve të Kosovës dhe Serbisë në kuadër të
Lajçak: Dialogu Kosovë-Serbi ka për qëllim normalizimin e marrëdhënieve dhe afrimin drejt BE-së Përfaqësuesi Special i Bashkimit Evropian për Dialogun Kosovë-Serbi dhe çështje tjera rajonale të Ballkanit Perëndimor,
Marrëveshja Kosovë-Serbi, çfarë pritet të ndodhë në Ballkan nëse Trump humbet zgjedhjet Kur më 4 shtator, në Zyrën Ovale, kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti dhe presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç nënsh
Grenell mbërrin nesër në Kosovë I dërguari Special i Presidentit amerikan Donald Trump për dialogun Kosovë-Serbi, Richard Grenell, nesër do të vijë në K
Vjosa Osmani: Shtëpia e Bardhë e ofroi njohjen reciproke Kosovë-Serbi por Qeveria Hoti e refuzoi Kryetarja e Kuvendit të Kosovës, Vjosa Osmani, në seancën ku po raporton kryeministri Avdullah Hoti për dialogun ka thën
Kosovë-Serbi, zhvillohet sot takimi i radhës në Bruksel Përfaqësues të Kosovës dhe të Serbisë në vijim të dialogut këtë të enjte zhvillojnë takimin e radhës në Bruksel, me ndër
"Historike", çfarë shkruajnë mediat amerikane për marrëveshjen Kosovë-Serbi Një marrëveshje e sponsorizuar nga SHBA e nënshkruar javën e fundit për të normalizuar marrëdhëniet ekonomike midis Serb
Pas Shtëpisë së Bardhë, sot takimi i nivelit të lartë Kosovë-Serbi në Bruksel Si pjesë e marrëveshjes gjithëpërfshirëse për normalizimin e marrëdhënieve midis Kosovës dhe Serbisë, takimi do të trajt
Tre ditë pas marrëveshjes, koordinatori për dialogun Kosovë-Serbi bën paralajmërimin e radhës Koordinatori shtetëror i Kosovës për dialogun me Serbinë, Skender Hyseni, ka bërë të ditur nga Brukseli të dielën, se ka
Reagime në Prishtinë, rajon dhe BE për marrëveshjen Kosovë-Serbi BE reagoi e përmbajtur pas nënshkrimit të marrëveshjes mes Beogradit e Prishtinës në Shtëpinë e Bardhë. Ajo tha, se mirë
"Për syrin e keq", marrëveshja Kosovë-Serbi nuk mund të mbyllej pa gafën e Trump Sot u nënshkrua marrëveshja ekonomike mes Kosovës dhe Serbië, ku i pranishëm ishte dhe Presidenti amerikan, Donald Trump
Fuga: Pa njohje reciproke Kosovë-Serbi, edhe Shqipëria mbetet jashtë BE-së Akademiku Artan Fuga ka reaguar për marrëveshjen në Shtëpinë e Bardhë midis mes Kosovës dhe Serbisë teksa thekson se Shq
Marrëveshja Kosovë-Serbi, dokumenti në shqip (FOTO LAJM) Kosova dhe Serbia kanë nënshkruar Marrëveshje ekonomike me ndërmjetësimin e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Shtëpin
DW: Trump mund ta reklamojë marrëveshjen Kosovë-Serbi si fitore për zgjedhjet Kosova dhe Serbia nënshkruan në Shtëpinë e Bardhë një marrëveshje për normalizimin e lidhjeve ekonomike në kuadër të bis
Nuk mund të mungonin as fjalët e Ivanka Trump për marëveshjen Kosovë-Serbi Vajza e Presidentit amerikan Donald Trump, Ivanka, ka reaguar në Tëitter për arritjen e marrëveshjes të sotme në Shtëpin
Çfarë synon SHBA-ja me normalizimin e marrëdhënieve ekonomike Kosovë-Serbi? I dërguari special amerikan për Kosovën, Richard Grenell tregon se pse Shtetet e Bashkuara kanë këmbëngulur në normalizi
Edhe Yuri Kim ka dy fjalë për marrëeshjen Kosovë-Serbi Ambasadorja amerikane në Tiranë ka reaguar pas marrëveshjes së arritur mes Kosovës dhe Serbisë, tekda e konsideron këtë
Dokumenti: Edhe Maqedonia përmendet tek marrëveshja Kosovë-Serbi (FOTO LAJM) Marrëveshja Kosovë-Serbi e nënshkruar në Uashington nga kryeministri kosovar Avdilla Hoti dhe presidenti serb, Aleksanda
Basha: Marrëveshja Kkosovë-Serbi, hap i rëndësishëm drejt njohjes reciproke Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka reaguar pas arritjes së marrëveshjes mes Serbisë dhe Kosovës i cili thotë se
"Asnjë tradhti burra", reagimi i Ramës për marrëveshjen Kosovë-Serbi Kryeministri Edi Rama ka reaguar në Tëitter lidhur me marrëveshjen e arritur sot mes Kosovës dhe Serbisë. Ai uron kry