3118 rezultate për

kosove

Der Standard: Kosova i merr urdhėrat nga Amerika Gazeta e njohur austriake, Der Standard ka shkruar njė artikull pėr situatėn politike nė Kosovė, duke thėnė se shteti mė
Rama pėrshėndet marrėveshjen PDK-LDK Sipas Ramės, Shqipėria ėshtė nė krah tė Kosovės dhe se projektet e pėrbashkėta do vazhdojnė teksa ka pėrshėndetur marrėv
Sali Berisha: Urime Kosovė pėr qeverinė e re! Ish-kryeministri shqiptar Sali Berisha ka pėrshėndetur marrėveshjen pėr koalicion mes PDK-sė dhe LDK-sė tė arritur mbrėm
Modeli turk kėrkon tė pushtojė skenėn shqiptare (FOTO LAJM) Dėshira e tij ėshtė qė tė ngjisė majat e suksesit nė Kosovė dhe Shqipėri, sa i takon botės sė modelingut. 20 vjeēari Sal
Ilir Deda: Erdhi fundi i njė epoke politike Ilir Deda nga Vetėvendosje ka thėnė se mėnyra sesi LDK-ja nga armikja numėr njė e PDK-sė u shndėrrua pėr 24 orė nė aleat
Vatra: Kujdesuni pėr Kosovėn Lindore Shoqata "Vatra" i ka kujtuar qeverisė sė re tė Kosovės se sapo tė formohet kjo qeveri do tė duhej tė fillojė me implemen
Mogherini: Tė vazhdohet dialogu Kosovė - Serbi Pėrfaqėsuesja e lartė pėr Politikė tė Jashtme e tė Sigurisė e BE-sė, Federica Mogherini pas njė takimi qė pati me Ivica
Mashtrimi i madh i Putinit pėr Kosovėn Plot 5.61 milionė persona nė tė gjithė botėn e kanė dėgjuar deklaratėn e Putinit, i cili tha nė samitin e G-20 nė Austra
Zyrtarėt serbė nė Kosovė do vijnė vetem me leje tė Prishtinės Zyrtari ndėrlidhės mes Beogradit dhe Prishtinės, Dejan Paviēeviē ka thėnė se duke filluar nga 1 dhjetori, zyrtarėt e lar
Bamieh nė "Russia24": Korrupsiuoni nė Kosovė ėshtė galopant (VIDEO) Prokurorja britanike Mariah Bamieh ka dhėnė njė intervistė pėr "Russia24", ku ka folur pėr korrupsionin nė Kosovė, sidom
Putin: Krimea ka tė drejtė tė jetė e pavarur si Kosova Presidenti i Rusisė, Vladimir Putin vazhdon tė heqė paralele midis Krimesė dhe Kosovės, duke thėnė se Krimea ka tė drejt
Pushtetarėt nė Kosovė as pasurinė nuk dinė ta fshehin Drejtori i Agjencisė Kundėr Korrupsionit nė Kosovė, Hasan Preteni, thotė se niveli i korrupsionit nė vend ėshtė tepėr i
LVAN - terr nė fund tė tunelit? Shkruan: Nehat Hyseni Nga zgjedhjet e parakohėshme parlamentare tė 8 qershorit 2014, kaluan pesė muaj dhe kaloi edhe
Terrorizmi, prokurorė amerikanė nė Shqipėri e Kosovė Shtetet e Bashkuara tė Amerikės do tė dėrgojnė 70 prokurorėve nė vendet e Ballkanit, Lindjes sė Mesme dhe Afrikės sė Ver
Federata e Boksit e Kosovės pranohet me tė drejta tė plota nė AIBA JEJU Kore e Jugut 14 Nėntor - Federata e Boksit e Kosoves eshte pranuar me te drejta te plota ne Federaten Boterore te boksit
Pėrplasje mes diplomatėsh, Tahiri: Serbia kreu genocid mbi shqiptarėt, Paviēeviē: Nuk lejoj askėnd tė pėrulė Serbinė Kryenegociatorja e Kosovės, Edita Tahiri dhe shefi i Zyrės Ndėrlidhėse serbe nė Kosovė, Dejan Paviēeviē janė konfrontuar
Kosova dhe Kroacia bėhen bashkė pėr tė gjetur tė zhdukurit Shteti i Kosovės dhe ai i Kroacisė do tė bashkėpunojnė sė bashku pėr tė gjetur personat e zhdukur gjatė luftrave nė ish-
Rama: Nė Kosovė mu bė zemra mal Njė ditė pas kthimit nga vizita nė Serbi, kryeministri i Shqipėrisė Edi Rama, ka dalė nė njė konferencė pėr shtyp pėr tė
Hallka e Serbisė nė Kosovė, asocacioni i komunave serbe Kryetari i Listės Serbe, Aleksandėr Jabllanboviē ėshtė shprehur se asocacioni i komunave serbe (ASK) do tė formohet menj
Adem Demaēi: Po tė mos ishin ndėrkombėtarėt Serbia do tė vinte prapė nė Kosovė Adem Demaēi, i pyetur nėse Kosova po i harron shqiptarėt nė Luginė tė Preshevės, ka thėnė se shqiptarėt e Kosovės po hum
 
Kombėtarja shqiptare ka shfaqur njė lojė tė bukur duke arritur tė barazojė 1-1 nė ndeshjen miqėsore ndaj Francės qė u zhvillua nė Stade de Rennes nė praninė e rreth 3000 tifozėve shqiptarė.

Kombėtarja shqiptare ka shfaqur njė lojė tė bukur duke arritur tė barazojė 1-1 nė ndeshjen miqėsore ndaj Francės qė u zhvillua nė Stade de Rennes nė praninė e rreth 3000 tifozėve shqiptarė.