999 rezultate për

kosovari

Tuniziani eleminon kosovarin në Firencë të Italisë Një 33-vjeçar nga Kosova është vrarë pas një mosmarrëveshje që ka ndodhur në një kafeteri në qendër të Firencës në Itali
Shkoi në Siri në 2014, arrestohet në Zvicër kosovari Në lokacione të ndryshme në kantonet e Cyrihut, Bernit dhe Schaffhausen, njëmbëdhjete bastisje në shtëpi u kryen të mart
Premtoi 50 milionë euro nëse fiton Albin Kurti, a do të kthehet kosovari nga SHBA? (VIDEO) Menaxheri i shumë ndërmarrjeve të njohura i cili ndër të tjera ka punuar edhe në Bloomberg e NYFIX, para zgjedhjeve kish
Kosovari gjen zarfin me 500 euro në Zvicër, kërkon pronarin Një qytetar nga Kosova që jeton në Zvicër, ka gjetur 500 euro, gjatë fluturimit për në vendlindje . Ismet Dakaj, isht
Ky është kosovari që dyshohet se vrau ish-gruan dhe partnerin e saj afgan në Gjermani Këto pamje tregojnë 43-vjeçarin shqiptar nga Kosova, pasi kreu një krim të dyfishtë në Gjermani. Ngjarja tronditi qyteti
Italia dëbon kosovarin: Përbën rrezik Zëvendëskryeministri italian ka njoftuar se ka firmosur dëbimin e një shtetasi kosovar nga vendi. Mateo Salvini tha s
Ishin në kërkim ndërkombëtar, arrestohen në Morinë kosovari dhe belgu Policia Kufitare e Morinës, në bashkëpunim me Interpol Tirana, Interpol Brukselin dhe Interpol Bern Zvicër, vë në pranga
Kush është portieri që i shpëtoi jetën kosovarit në plazhin e Velipojës? (FOTO LAJM) Portieri i Vllaznisë së Shkodrës, Eldi Hasani ka bërë një akt heroik, duke i shpëtuar jetën një pushuesi në plazhin e Ve
Momenti kur i riu shqiptar shpëton kosovarin në bregdetin e Velipojës (FOTO LAJM) Moti i keq ka përfshirë sot pjesë të ndryshme të vendit në Shqipëri. Më e theksuara është pjesa veriore, teksa ka rre
Kosovari i sëmurë rëndë dërgohet në burg, shpërthejnë në lot fëmijët e tij (VIDEO) Gjykata e Prishtinës e kthen në burg të dënuarin me sëmundje të rëndë. Sot në mëngjes Policia e Kosovës të shtrirë në le
I akuzuar për mbështetje ndaj ISIS, dënohet kosovari në Zvicër Një dënim pa kusht me heqje lirie është absolutisht i domosdoshëm, për ta parandaluar atë nga kryerja e delikteve të tje
Mosmarrëveshje rreth pronës, kosovari rreh serbin në Fushë-Kosovë Një rrahje ka ndodhur dje në Fushë-Kosovë mes një kosovari dhe një serbi. Konflikti ka ardhur si pasojë e mosmarrëveshje
Muriqi i pavendosur për të ardhmen, dy klube italiane duan Kosovarin E ardhmja e futbollistit Kosovar Vedat Muriqi mbetet enigmë. Sulmuesi i Rizespor kërkohet nga shumë skuadra si brenda dh
Bernard Berisha magjik, kosovari shënon 2 gola (VIDEO) Ka mbetur më pak se 1 muaj deri në fillimin e edicionit të ri në Premier Ligën e Rusisë. Mesfushori Bernard Berisha q
Vdes tragjikisht në vendin e punës shqiptari në Zvicër Në Nänikon, Komuna Uster, Kantoni i Cyrihut, ka humbur jetën në vendin e punës një punëtor ndërtimi. Fjala është për
Kosovari rrëfen tmerrin e luftës në mediat kanadeze Miftar Shala tashmë 37 vjeç, ishte larguar nga Kosova për në Kanada gjatë luftës së fundit. Ai është i martuar, ka fë
Kërkohej në Gjermani për vrasje, arrestohet kosovari në Tiranë (VIDEO) Kapet dhe arrestohet dy shtetas të shpallur në kërkim ndërkombëtarkërkuar nga drejtësia gjermane për "Vrasje me dashj
Esktradohet kosovari mashtrues, futën në kurth 400 persona me "seminare pasurimi" Interpol Tirana bën të ditur se ka ekstraduar sot nga Kosova, “mashtruesin” serial, Burim Haxhiolli, i cili është dënuar
Dalin pamje të rënda të kosovarit të vrarë në Siri (FOTO LAJM) Një shtetas kosovar është vrarë dje në Siri. I vrari është 23 vjeçari Rron Emini. Sot janë publikuar pamje të rënda në m
Kush është kosovari që u arrestua për grabitjen e milionave në Rinas, lidhjet e tij në Kosovë Pasditen e djeshme, policia shqiptare vuri në pranga një 50- vjeçar nga Peja si të dyshuar për grabitjen e ndodhur rret