999 rezultate për

kosovareve

Ambasadori amerikan u kërkon kosovarëve të ngrihen në protesta Ambasadori amerikan ka marrë pjesë në forumin e hapur të organizuar nga Lëvizja FOL. Në këtë forum është diskutuar për g
Amerikanët e konfirkojnë: Kthyem 110 kosovarë nga zonat e konfliktit në Siri Zëdhënësi i ushtrisë amerikane, Sean Robertson, ka thënë se mjetet ajroreamerikane janë përdorur për ta mbështetur opera
Kaq është numri i kosovarëve që jetojnë në diasporë (FOTO LAJM) Numër i madh i kosovarëve jetojnë ende në shtetet e perëndimit. Megjithë tendencën e zhvillimit ekonomik të vendit, n
SHBA i bën thirrje kosovarëve të mbrojnë rrëqebullin Ambasada e SHBA-ve në Kosovë përmes një postimi në Facebook ka kërkuar që të ruhet specia e maceve të egra. Në postim
Tronditëse, 30% e kosovarëve kanë më pak se 2 euro në ditë Pagat më të larta në Kosovë dhe të ardhurat e ulëta në kategorinë sociale e të pensioneve, po konsiderohet se është një
Kur plagët e një diplomateje vlejnë më shumë se jeta e tre kosovarëve Në të gjithë mediat që prej mbrëmjes së djeshme, po qarkullon lajmi se ambasadorja turke në Kosovës Kivilcim Kiliç është
Një ministër nga Kosova flet në Beograd ikjen e kosovarëve Ministri i Punës dhe Mirëqenies Sociale, Skender Reçica në konferencën Rajonale të Ministrave të Ballkanit Perëndimor, q
Kaq është numri i kosovarëve që kanë ferrari Veturat ‘Ferrari’ të cilat njihen për shpejtësinë dhe çmimet e larta të cilat posedojnë në treg, vështirë që mund t’i ha
Këto janë profesionet e kosovarëve që mund të gjejnë punë në vendet e BE-së Një numër i madh i punëkërkuesve në Kosovë po aftësohen për profesione të ndryshme, të cilat ofrohen nga Agjencia e Punë
Blerta tregon edhe sa hapa ngelën për liberalizimin Kryetarja e Komisioni për Integrimet Evropiane të Kuvendit të Kosovës, Blerta Deliu ka thënë se votimi në Parlamentin Ev
Mr.Schweppes, Behgjet Pacoli piu qindra të tilla me lekët e kosovarëve Zëvendës Kryeministri Behgjet Pacolli vetëm për një muaj kishte porositur 344 pije të llojit ‘Schweppes’. Prej tyre 182
I pari i kosovarëve deklaron pasurinë, është i kamur në para dhe lluks Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka deklaruar në Agjencinë Kundër Korrupsionit, (AKK) se pagë vjetore merr 32 mijë eur
Dalin emrat e kosovarëve të plagosur nga përmbysja e autobusit Në mëngjesin e sotëm, në afërsi të fshatit Kurshumli, një autobus që udhëtonte nga Lubjana e Sllovenisë për në Kosovë ka
IRONIA/ Haradinaj zbulon të vetmin vend ku kosovarëve nuk u kërkojnë viza Kryeministri Haradinaj ka shfrytëzuar pjesëmarrjen në një samit mbi dixhitalizimin për të ironizuar faktin se Kosovës nu
Gjuriç në duart e duart e kosovarëve (FOTO LAJM) Gjuriç është arrestuar para pak minutash në veri të Mitrovicës, kjo për shkak se ai po qëndronte ilegalisht në Kosovë, p
Osmani: Nëse nuk liberalizohen vizat, ISIS u hap derën kosovarëve Deputetja e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Vjosa Osmani, ka thënë se nëse nuk zgjidhet çështja e demarkacionit me ç’ras
Interpol jep lajmin e madh, heq emrat e kosovarëve që kërkohen nga Serbia Ministri i Punëve të Brendshme, Flamur Sefaj po raporton sot para deputetëve, anëtarë në Komisionin për Punë të Jashtme.
Ambasadori gjerman: Gjasat e kosovarëve për azil në Gjermani janë zero Ambasadori gjerman në Kosovë Christian Heldt, gjatë një interviste ka folur për numrin e madh të kosovarëve që kanë kërk
Mbi 350 mijë armë ilegale në duart e kosovarëve Gjatë vitit 2017, janë konfiskuar rreth 1500 armë ilegale dhe numër i madh i municionit nga duart e qytetarëve. Por, nj
Mbi 350 mijë armë ilegale në duart e kosovarëve Një person nga Komuna e Shtimes, ishte raportuar nga Policia e Kosovës, të ketë qenë viktima e radhës e plagosjes nga nj