E FUNDIT/ Sërish lëkundje tërmeti në Durrës
999 rezultate për

kosovaret

BE: Ka ardhur koha t'i nxjerrim kosovarët nga getoja Zyra e Bashkimit Evropian në Prishtinë ka rikonfirmuar se Kosova i ka plotësuar të gjitha kriteret për liberalizim dhe r
Gjilanasit i plasi goma në rrugën e Kombit: Kosovarët e injoruan, por polici i Shqipërisë i pagoi edhe kostot Adnan Arifi, nga Gjilani, derisa ishte duke kaluar në rrugën e Kombit së bashku me familjen e tij, i kishte plasur goma
Të rrjepim kosovarët siç ua bëri serbi! Shpallen në kërkim dy ekstremistët nga Lezha dhe Malësia e Madhe (VIDEO) Dy video të publikuara sëfundmi në rrjetet sociale nga dy persona që bënin thirrje për sulm ndaj shqiptarëve të Kosovës
A janë vërtetë kaq patriotë kosovarët e pasluftës?! Nga Ben Andoni Po t’u besosh fjalëve të liderëve kosovarë, patetizmave të zakonshme të tyre dhe koreografisë g
"Kaubojsi" nga Velipoja rrihet me dy familje kosovare, kërkoi që të paguhet 2 herë çadra (VIDEO) Një ngjarje e hidhur ka ndodhur dje në plazhin e Velipojës. Mbikëqyrësi i njërit prej çadrave u përlesh fizikisht me dy
Xhihani mahnitet nga mikëpritja në Kosovë: Jam i befasuar (FOTO LAJM) Aktori turk Erkan Petekkaya i njohur nga seriali "Fate të kryqëzuara" ndodhej në Kosovë për pak ditë. Ai ishte i ftuar s
Çdo fundjavë kosovarët presin me orë në kufi për të shkuar në bregdetin shqiptar Protestat që po zhvillohen nga opozita në Shqipëri, nuk po u pengojnë turistëve nga Kosova. Pjesa më e pëlqyer për nj
Kosovarët nuk duan të bëjnë biznes në Shqipëri, bie numri Klima e biznesit ndërmjet Shqipërisë dhe Kosovës është përkeqësuar së fundmi, teksa bashkëpunimi ekonomik nuk po përparo
Pse kosovarët po martohen kaq të rinj? Krahasuar me 5 vite më parë, gratë martohen relativisht rreth dy vite më të mëdha. Më shumë shqiptarë i thanë “po” nj
Puthja e kosovares për ushtarin britanik që po bën bujë Kosovarët do të jenë përherë falenderues ndaj shteteve mike, veçmas Amerikës për lirinë dhe pavarësinë e vendit tonë.
DW: Kosovarët po emigrojnë në mënyrë të rregullt Migrimi i qytetarëve të Kosovës pavarësisht perceptimit se ka shënuar rritje, sipas të dhënave zyrtare ka pasur rënie. P
Haradinaj jep lajmin e madh, ja kur liberalizohen vizat Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka thënë se beson që liberalizimi i vizave për qytetarët e Kosovës do të ndodh
Haradinaj godet Ramën: Hiqni taksën e rrugës, po pengon kosovarët Kryeministri, Ramush Haradinaj në një konferencë për medie nuk ka dashur që të flas edhe gjatë për idenë e presidentit t
Limaj: Kosovarët po paguajnë haraç në Shqipëri Zëvendëskryeministri i Kosovës, Fatmir Limaj, njëherësh Koordinator Kombëtar i dy qeverive për mbikëqyrjen dhe zbatimin
Si i befasoi gjermanët për vizat e kosovarëve Ministri Seehofer? Ministri i Brendshëm Federal Horst Seehofer forcon përkrahjen për lirinë e udhëtimit të shtetasve të Kosovës në Zonën Sc
Buzëqeshin Kosovarët, Mali i Zi-Kosovë do të luhet pa tifozë Mali i Zi është dënuar me një ndeshje pa praninë e tifozëve, për shkak të thirrjeve raciste në ndeshjen me Anglinë, ka b
Çeket "vdesin" për kosovarët, sa kushton një martesë Jana, 28 vjeç, nga Bohemia Jugore vitin e kaluar udhëtoi për në Frankfurt. E kjo për shkak të martesës me një burrë që n
Ambasadat e BE-së po i japin vizat me vështirësi për kosovarët Derisa Bashkimi Evropian vazhdon ta zvarrisë liberalizimin e vizave për kosovarët, qytetarët po ankohen se së fundmi edh
Veseli fajëson BE-në për ikjen e të rinjve, harron korrupsionin që mjeron kosovarët Kryetari i Kuvendit të Kosovës njëherësh i pari i PDK-së, Kadri Veseli në një konferencë për medie tha se çdo vonesë e B
Fajon e dëshpëruar që BE nuk e mbajti premtimin për liberalizim Në Parlamentin Evropian janë dhënë qëndrime të ndryshme rreth heqjes së vizave për kosovarët, ndërsa raportuesja për Kos