999 rezultate për

kosovare

Gratë kosovare të ISIS kanë bërë fëmijë me komandantët Kosova gjatë natës së mbrëmshme ka rikthyer 110 qytetarë të saj nga Siria, prej tyre 74 fëmijë, 32 gra dhe katër të luft
BBC nxjerr detaje nga operacioni që riatdhesoi 110 kosovarë të ISIS Një natë më parë u bë e ditur se aeroplani që solli kosovarët nga kampet e Sirisë mbante një flamur amerikan në bisht. P
Modelja kosovare "çmend" Amerikën (FOTO LAJM) Pas Tika Camaj, Vildane Zenelit, Angela Martinit dhe Afërdita Dreshajt, një tjetër modele e re kosovare është duke u ngr
Kroatët kapin dy kosovarë duke kaluar ilegalisht, i kthen në Serbi Por, përveç atyre që kishin leje për të lëvizur në zonën Shëngen, ka akoma qytetarë që provojnë të shkojnë përmes rrugëv
Burri i saj nuk besonte në Zot, familjarët e aktores kosovare porositin vrasjen Lezja, aktorja jona e dashur, së fundi e kthyer fuqishëm në skenë me hitin “Lulja n’saksi”, është ndër artistët më të re
Çeket "vdesin" për kosovarët, sa kushton një martesë Jana, 28 vjeç, nga Bohemia Jugore vitin e kaluar udhëtoi për në Frankfurt. E kjo për shkak të martesës me një burrë që n
Rita Ora flet për herë të parë pas ardhjes në Kosovë Këngëtarja e famshme kosovare,Rita Ora, ka dy ditë që është duke qëndruar në Kosovë, ku ka vizituar familje dhe të rinjt
Bëhet publike paga e trajnerit të përfaqësueses Kosovare Revista prestigjioze zvicerane, L’illustre, e publikoi dje në artikull ku lavdërohet puna që trajneri Bernard Challandes
Pasi mundi serben, xhudistes kosovare i ndodh një fatkeqësi (FOTO LAJM) Distria Krasniqi, xhudistja që bëri krenarë gjithë kombin shqiptar, me fitoren me ippon kundër serbes Andrea Stojadinov,
Drita Krasniqi siguron medaljen e artë Xhudistja kosovare, Distria Krasniqi ka arritur që të siguroi një medalje të artë Kosovës në "Grand Prix" të Antalisë.
Ambasadat e BE-së po i japin vizat me vështirësi për kosovarët Derisa Bashkimi Evropian vazhdon ta zvarrisë liberalizimin e vizave për kosovarët, qytetarët po ankohen se së fundmi edh
Policia shqiptare, kosovare dhe maqedonase stërviten bashkë (FOTO LAJM) Ministri i Punëve të Brendshme të Maqedonisë së Veriut, Oliver Spasovski bashkë me homologët e tij nga Kosova dhe Shqipë
Veseli fajëson BE-në për ikjen e të rinjve, harron korrupsionin që mjeron kosovarët Kryetari i Kuvendit të Kosovës njëherësh i pari i PDK-së, Kadri Veseli në një konferencë për medie tha se çdo vonesë e B
Fajon e dëshpëruar që BE nuk e mbajti premtimin për liberalizim Në Parlamentin Evropian janë dhënë qëndrime të ndryshme rreth heqjes së vizave për kosovarët, ndërsa raportuesja për Kos
Prindërit e djalit: Nuk u vra nga racizmi, ky është shkaku Familja e pikëlluar e Iliasit 7 vjeçar, të vrarë të enjten e kaluar në Basel, përjashton mundësinë që vrasja e birit të
Për 5 vite gjetën të ardhmen në BE 170 mijë qytetarë kosovarë Migrimi i qytetarëve të Kosovës nëpër vende të ndryshme, kryesisht ato evropiane, pavarësisht perceptimit se ka shënuar
Kaq është numri i kosovarëve që jetojnë në diasporë (FOTO LAJM) Numër i madh i kosovarëve jetojnë ende në shtetet e perëndimit. Megjithë tendencën e zhvillimit ekonomik të vendit, n
Kosovarët nuk i dorëzojnë armët, po dështon projekti i ministrisë ​Fushata për legalizimin e armëve e nisur nga ministria e Punëve të Brendshme si duket nuk po tregon rezultat të p
Motrat po çmendin rrjetet sociale me vallen kosovare (VIDEO) Dy shqiptare që shihen teksa vallëzojnë me këngën “Valle Kosovare” në një video, po shikohen e shpërndahen shumë. Dy
Haradinaj uron gratë për 8 marsin Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka uruar gjithë gratë dhe nënat kosovare për Ditën e 8 Marsit. Përmes një po