999 rezultate për

kosovar

Mjeshtre në origami, mësuesja thyen rekordin Guinness me flamurin kosovar (FOTO LAJM) Me ngjyrën e qiellit blu dhe diellit, ngjyrat e flamurit kosovar artistja Arbnora Fejza nga komuna Skënderaj theu rekord
LIGA EVROPËS/ Sociedad – Manchester United, formacionet e mundshme (FOTO LAJM) Sonte rikthehen emocionet e UEFA Europa League me super ndeshje. Një nga takimet më interesante është ajo mes Real So
Sulmohet me gurë autobusi me turistë kosovarë në Mal të Zi Një autobus me turistë kosovarë është sulmuar me gurë mbrëmjen e së mërkurës në afërsi të urës së limit, në Berane të Ma
Kandidati për deputet i AAK uron LVV, përgëzon popullin kosovar Kandidati për deputet nga AAK-ja, Selim Selimi ka uruar Lëvizjen Vetëvendosje e cila po ecën e sigurtë drejt fitores.
Kosovarët do pajisen me "pasaportë COVID-19” pas vaksinimit Kosova pritet që gjatë muajit shkurt të marrë 100 mijë vaksina nga skema e njohur si “COVAX”, e cila para disa ditësh dh
Nuk i bëri punë karta kosovare, arrestohet autori i dy grabitjeve të bujshme në Tiranë Policia ka vënë në pranga Kristi Çinarin, autorin e dyshuar për dy grabitje të bujshme në Tiranë. Burimet bëjnë me di
Publikohen pamjet, si tentoi 19-vjeçari kosovar t’i shpëtonte prangave të policisë (VIDEO) Policia e Tiranës ka publikuar pamjet e momentit kur efektivi i policisë ka mundur të lokalizojë 19-vjeçarin kosova, Ura
Tentoi të korruptonte policët kosovarë me 40 euro, arrestohet në doganë shqiptari Një shqiptar është arrestuar nga policia e Kosovës pasi ka tentuar të kalojë kufirin pa mjet identifikues. Policia ko
Pranoi që është në një lidhje, Rovena Stefa flet për herë të parë për partnerin kosovar (FOTO LAJM) Pak kohë më parë, këngëtarja e njohur Rovena Stefa ishte e ftuar në "Prive". Gjatë intervistës, Rovena pranoi se është n
Shuhet familja kosovare në Shqipëri, i vetmi i mbijetuar fëmija 5 vjeç Një aksident tragjik ka ndodhur pasditen e sotme pranë karburantit në Rreshen. Një familje nga Kosova është shuar në
Arrestohet në Tiranë kosovari i shpallur në kërkim ndërkombëtar Një 40-vjeçar i shpallur në kërkim ndërkombëtar në Kosovë është arrestuar ditën e sotme në Tiranë. Sipas informacione
Dy kosovarë bashkëpunojnë me serben për të vjedhur makinën por surprizohen nga rumuni Po tentonin të hapnin me forcë derën e një makine të parkuar në rrugën Carducci në Trieste e më pas ta vidhnin, por surp
Ndodh edhe kështu! Shqiptarja bën për spital burrin Policia ka vënë në pranga një grua në Kosovë pasi ka ushtruar dhunë fizike tek një burrë. Ngjarja ka ndodhur ditën
Policja kosovare "çmend" mediat britanike, i vijnë oferta të shumta pas publikimit të fotos Policja e Kosovës, Linda Aliu, ka zgjuar kureshtjen e mediave të huaja me fotot e saj pr ovokuese. Ajo ka kohë që poston
Lazio mposhti pastër Napolin, Muriqi: I lumtur që u riktheva, tre pikë të rëndësishme Sulmuesi i Lazios, Vedat Muriqi sonte (e diele) është rikthyer në fushë për herë të parë që nga lëndimi kundër Napolit.
Rivalët e Fenerbahces interesohen për Vedat Muriqin Transferimi i Vedat Muriqit te Lazio u bë me bujë, pasi u konkretizua te një klub me emër dhe u ble nga Fenerbahçe për 1
GJERMANI/ 48 vjeçari kosovar vret kunatën dhe plagos rëndë vëllain e tij (FOTO LAJM) Të shtunën në mbrëmje një krim i rëndë ka ndodhur në Gjermani. Një 48-vjeçar nga Kosova ka vrarë kunatën e tij 33-vje
Konspiracioni: Kosovarët besojnë se qeveria kineze dhe farmacitë e kanë krijuar virusin Koronavirusi është krijuar nga Qeveria kineze, virusi doli nga një laborator në Vuhan, koronavirusi është armë biologjik
"Kryeqytet i Bullgarisë është Serbia", nxënësi kosovar i klasës së 7 shokon me padituri në test (FOTO LAJM) Një nxënës i klasës së shtatë ka shokuar me përgjigjet e tij në një test të njohurive të përgjithshme. Prej 12 pyetj
Kosovare Asllani në garë për formacionin e sezonit nga FIFA FIFA ka prezantuar listën me 55 lojtare për formacionin më të mirë në Botë për vitin që po lejmë pas. Në mesin e tyre