E FUNDIT/ Përplasjet me KED, Meta dekreton Marsida Xhaferllarin për në Kushtetuese
999 rezultate për

kosova

Kosovarët mund t’i humbasin rreth 300 milionë euro kursime në bankat e Serbisë Rreth 300 milionë euro kursime të kosovarëve në bankat e Serbisë mund të humbasin. Kjo për shkak të refuzimit të shtetit
Portieri i Çekisë dhe Sevillës: I çmoj kosovarët, e duan shumë vendin e tyre Portieri i famshëm çek, Tomas Vaclik ka lavduar Kosovën para ndeshjes vendimtare të grupit. Portieri i Sevillës ka thënë
Kosova niset drejt Çekisë për ndeshjen e parafundit në EURO 2020 Ekipi kombëtar i Kosovës është nisur për në Çeki, ku do ta zhvillojë ndeshjen që mund të jetë vendimtare për fatin e Kos
Mediat kosovare, Albin Kurti i beson Ministrinë e Jashtme Ditmir Bushatit Përveç publicistit Veton Surroi, për ministër të Jashtëm të Kosovës të një qeverie të mundshme LDK-Vetëvendosje po përme
Pas takimit me Macron dhe Vuçiç, Thaçi thotë se Kosova është e gatshme të vazhdojë dialogun me Serbinë Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, në një takim të ndërmjetësuar nga Presidenti i Francës, Emmanuel Macro
Rummenigge: Kosova s’është më xhuxh në futboll residenti i Bayernit të Mynihut, Karl Heinz Rummenigge, ka folur për Kombëtaren e Kosovës, në futboll. Suksesi i "Dar
Gazeta zvicerane: Kosovarët dikur laheshin në lum, tani mund të kualifikohen në kampionatin evropian Gazeta e njohur zvicerane ‘Neue Zürcher Zeitung’, i ka kushtuar artikull të veçantë Kombëtares së Kosovës në futboll.
Pas MC Kreshës, Fifi ka gati bashkëpunimin me një tjetër Yll nga Kosova! (FOTO LAJM) Fifi do të vijë shumë shpejt me një projekt të ri muzikor. Këtë herë bëhet fjalë për një tjetër bashkëpunim me një ar
Kosovare Asllani zgjidhet sulmuesja e vitit në Suedi Futbollistja shqiptare, Kosovare Asllani po vazhdon me suksese në karrierë. Asllani është votuar si futbollistja sulm
Kurti e cilëson të gabueshëm Samitin e Ohrit, i përgjigjet Edi Ramës (VIDEO) Lideri i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti e ka quajtur të gabueshme dhe të pashpjegueshme ngutinë për të mbajtur Samit
Challandes: Kosova, periudha më e kënaqshme e karrierës sime Bernard Challandesi, ka dhënë një konferencë shtypi para dy ndeshjeve më të rëndësishme të kualifikimeve, atë kundër Çek
Kryeministri darkë me Vuçiçin në Ohër, në tryezë edhe demokratja e preferuar e Ramës Në Ohër po zhvillohet Samiti dy ditor në kuadër të nismës për mini Shengenin Ballkanik. Pas takimit informal 120 minu
"Intriga, shpifje, spiunllëqe", trajneri kosovar i del në mbrojtje Takajt dhe Skënderbeut Trajneri i skuadrës Ballkani në kampionatin kosovar, Ismet Munishi, në një postim të bërë në rrjetet sociale ku në fotog
Ambasadori i Kosovës: Nuk kemi marrë ftesë për "Minishengenin Ballkanik" Ambasadori i ri i Kosovës në vendin tonë, Nait Hasani është shprehur për Ora Neës se ende nuk kanë marrë një njoftim për
Kosova përgatitet të kthejë edhe rreth 100 persona të mbetur në Siri Qeveria e Kosovës është duke bërë përgatitjet e fundit për t’i kthyer në Kosovë rreth 100 kosovarë të tjerë të cilët gje
Lajmi i mirë pë Kosovë, Çekia publikon listën zyrtare, mungon ylli i Romës (FOTO LAJM) Republika Çeke e ka publikuar listën e Kombëtares për ndeshjen kundër Kosovës dhe për atë kundër Bullgarisë, në kuadër t
Analisti kosovar: Shkëmbimi i territoreve Kosovë-Serbi do të ndodhë Analisti Finsik Halimi, ka thënë se për çështjen e dialogut Kosovë-Serbi janë duke u bërë shumë lojëra. “Nëse e shohim s
Kosova merr lajmin e rëndësishëm para ndeshjes me Çekinë Kombëtarja e Kosovës këtë muaj do të zhvilloj ndeshjen më të rëndësishme në histori kundër Republikës së Çekisë. Medi
Si tentuan kosovarët t’i futin 130 kg lëndë narkotike në dyertë e drurit deri në Zvicër? Tre persona po akuzohen se kanë organizuar transportimin e 130 kg drogë nga Kosova për në Zvicër Dyert e reja po shka
“Më vodhën makinën 180 mijë euroshe”, emigranti shqiptar tenton të mashtrojë policinë Një emigrant që ka ardhur nga Gjermania ka tentuar që të shesë në Vlorë një makinë që e kishte marrë me këste në Gjerman