999 rezultate për

kosnett

Kosnett kundër projektligjit për vlerat e UÇK-së Ambasadori amerikan në Kosovë, Philip Kosnett, ka dalë kundër projektligjit për mbrojtjen e vlerave të luftës së UÇK-së.
Osmani takon ambasadorin Kosnett, pikat ku po mbahet diskutimi Kryetarja e Kuvendit të Kosovës, Vjosa Osmani ka takuar sot ambasadorin amerikan, Philip Kosnett me të cilin ka biseduar
Osmani takim me Kosnettin, flasin për pandeminë dhe zhvillimet politike Kryetarja e Kuvendit, Vjosa Osmani ka zhvilluar takimin e rregullt javor me ambasadorin amerikan në Kosovë, Philip Kosne
SHBA i jep Kosovës 1.1 milion dollarë për të përballuar coronavirusin (VIDEO) Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Kosovë, Philip Kosnett, ka bërë të ditur se vendi i tij i ka ofruar Ko
Grenell mbështet seancën e mosbesimit ndaj qeverisë Kurti I dërguari special për dialogun Kosovë-Serbi nga Shtëpia e Bardhë, Richard Grenell, mbështet mbajtjen e seancës plenare
Kosnett: Dhuna nuk ka vend në demokracinë e Kosovës Ambasadori i SHBA’së në Kosovë, Philip Kosnett, ka reaguar lidhur me hedhjen e vezëve nga aktivistë të opozitës ndaj zyr
Haradinaj ambasadorit amerikan: SHBA nuk duhet të barazojnë Kosovën me Serbinë ISh-kryeministri Ramush Haradinaj ka takuar sot ambasadorin amerikan, Philip Kosnett me të cilin thotë se ka diskutuar p
Ambasadori amerikan reagon pasi Kurti u bë kryeministër Pas votimit të qeverisë së re në krye me Albin Kurtin, ka reaguar ambasadori amerikan në Prishtinë Philip Kosnett. Ko
Ambasadori amerikan-Kurtit: Mos u sill si kryeministër i Shqipërisë Veriore Ambasadori amerikan në Kosovë, Philip Kosnett, në një intervistë të transmetuar në Radio Televizionin Publik të Kosovës,
Kosnett shkon te Vetëvendosje, takon Albin Kurtin Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti dy ditë pasi partia e tij doli fituese e zgjedhjeve të jashtëzakonshme, u
Amerika apel për zgjedhësit në Kosovë: Çdo votë numërohet Ambasdori i Shteteve të Bashkuara në Kosovë, Philip Kosnett, përmes një postim në Twitter ka dhene apelin e pare per zgj
Ambasada e SHBA reagon për shpërndarjen e Kuvendit Ambasada e SHBA-ve në Prishtinë ka reaguar pas shpërndarjes së Kuvendit të Kosovës. Ambasadori Philip Kosnett, përmes
Të hënën shpërndahet Kuvendi, Veseli jep "llogari" tek Kosnett Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli e ka ftuar në takim ambasadorin e SHBA-vë, Philip Kosnett. Indeksonline
Ambasadori Kosnett: Prapa Evropës është Kosova me ekonomi Ambasadori amerikan në Kosovë, Philip Kosnett ka marrë pjesë në festën e organizuar nga Oda Ekonomike Amerikane në Prish
SHBA paralajmëron Haradinajn: Dorëheqja është e pazakontë, jeni në vëzhgim Në një reagim në faqen zyrtare , ambasadori i SHBA në Kosovë, Philip Kosnett, ka thënë se do ta përcjellin për nga afër
Pas lirimt të Lushtakut nga akuza e rëndë, reagon Kosnett Ambasadori i SHBA-së në Kosovë, Philip Kosnett ka reaguar pas lirimit nga akuza për korrupsion të Sami Lushtakut në rast
Kosnett godet liderët kosovarë: Të mbijetuarit e mizorisë duhen trajtuar me respekt Pas gjithë skandalit të krijuar dje nga deputetja e PDK-së, Flora Brovina, ka reaguar edhe ambasadori i Shteteve të Bash
Kosnett kërkon më shumë transparencë nga gjykatat e Kosovës Ambasadori i SHBA-së në Kosovë, Philip Kosnett, ka reaguar në lidhje me transparencën në Gjykata për sa i përket vendime
Kosnett tek serbët: Jam lodhur shumë për t'i bindur shqiptarët të heqin taksën Ambasadori i ShBA-së në Kosovë, Philip Kosnett ka vizituar Komunën e Graçanicës dhe të Parteshit, që banohen me shumicë
Ambasadori amerikan u kërkon kosovarëve të ngrihen në protesta Ambasadori amerikan ka marrë pjesë në forumin e hapur të organizuar nga Lëvizja FOL. Në këtë forum është diskutuar për g